Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Uzrocno posledicna veza.Bila ekstra cena poslednjih meseci,pa mnogi pukli.:svinja:Sad pilica za klanje manjka i zakon ponude i potraznje.Prosle godine u ovo vreme bili i 400,pa posle krates.:osmeh:
 
Ljudi koja je cena uredjenih.. ubrzo stize tura za klanje, pa ne znam koja je cena ociscenih..
 
Poslednja izmena od urednika:
U mom kraju idu od 330 do 370 u zavisnosti da li je sa glavom i nogicama,il bez njih.I dalje nestasica velikih za klanje i idu 200 do 220.Koliko cujem,od nedelje pustaju u prodaju malo veci tovljaci,pa se ocekuje i manji pad.Nadam se da nece tako brzo padati cena,kao prosle godine.
 
Za sledeci cetvrtak jednodnevni 53,0 din. za komad, a kg uredjene piletine jutros na tv Vojvodina, satelitska pijaca u N. Sadu 330,0 din. a u Subotici 270,0 din.
 
kod mene pilici 300 din od 2,5kg a veci 3+ idu od 320-370din, jedan odgajivac nacuo da ce cena biti cak i 400 sto je meni nerealno jer je cena hrane jeftinija nego prosle godine jedino ako ima manjka pilica
 
270 din to mislite za sledecu cetvrtak? Jer kod nas na pijacu ide 300-320din, neznam sta pricaju u tv, ja juce bio na pijacu.

Kada napisem "za sledeci cetvrtak" onda mislim na jednodnevne, posto se oni isporucuju cetvrtkom.:osmeh: Za uredjene su tako javili to jutro na TV Vojvodina. U svakom slucaju nama se isplati da budu sto skuplji.:ppozdrav:
 
Ja sam prosle sedmice prodao uredjene kilase po 350 din. koliko su pojeli cena je ok. tj nedam bre jeftino pile za koje znam kakvo je i koliko je..to je moja pilitika. ima ko hoce ako ti neces
 
U Zrenjaninu na pijaci poslednjih mesec dana cena je ista 320 dinara, medjutim u oglasima je stalna ponuda 280-290 dinara po kojoj ih i ja prodajem, preko te cene tesko, mada je i ta cena ekstra obzirom koliko se jeftino moze napraviti hrana.
 
Pilici teski oko 1 kg se prodaju za dotov,a kolju se malko veci pilici.:osmeh: Koju su kolazu imali ti tvoji zaklani.:sta:
 
Nazad
Vrh