Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Juce na pijaci zivi 250,zaklani 320-330,,,,
post se blizi,a cena malko skocila,cudne se stvari desavaju:sta::sta::sta:
 
u nasem kraju prodaju na malo po 160 do 180. Mi bi trebalo da krenemo sa prodajom ovih dana ,ali jos neznam po kojoj ceni.Matijevic je u petak placao 95 + pdv!
 
Blagi uzas od strane Matijevica.Ovde cujem pijacari placaju 150 do 160,a na malo i do 180 kao i kod vas.To i nije losa cena,al ko mora kod Matijevica jadna mu majka.::jako_besan::
 
neznam sta reci!!Rekla mi je da imaju svoje pilice pa je zato cena takva i bice do 20-og decembra. Ja cisto zovem radi informacije nista drugo!!!!
 
Cuo sam da je juce tu jdan lik u blizini prodao 9000kom po 180din zive....
ja sam skoro dobio ponudu da moje dam kad stignu na 130 zive...(ne znam tacno koji otkupljivac je u pitanju,posto je to islo preko prijatelja)...
A klanica kojoj ja dajem (ono sto ne prodam po kucama)trenutno placa zaklane 195din...

- - - - - - - - - -

neznam sta reci!!Rekla mi je da imaju svoje pilice pa je zato cena takva i bice do 20-og decembra. Ja cisto zovem radi informacije nista drugo!!!!
mislis da ce posle dvadesetog skociti cena?
 
Kad pocne svinjokolj tradicionalno cena ide dole.Po meni nista od cene dok ne prodje post.E onda ide besparica zbog praznika,slava i ostalih troskova,grejanje da i ne pominjem.To ce reci nista od cene do kraja februara.Dotle ne lipsi magarce do zelene trave.
 
Ja prvih sto koljem oko desetog,a ostalo posle Sv.Nikole,pa sta mi bog da
Posle svake kise sunce svane
 
Ja spustio cenu zivih na 180,a zaklanih na 250,al nece narod,stigle pastrme,uzeleo se narod cvaraka i svargle:osmeh:
 
Ja tu nista nemislim!!!Prilicno dugo smo u ovom poslu pa smo sigurni da tu nemozes nikad biti siguran!Desi se da Matijevic placa 100 dinara i kao netreba mu a za 24 h te zove jeli imas pilica platice 160. Ma haos....naravno svi bih mi voleli da je trziste stabilno a nadam se da ce i do toga doci jednog dana!
 
nekadasnji agroziv,a sada ne znam ime firme koja posluje na njihovoj adresi,prodaju pilice za 195din-kg
ovo vose nije normalno,pa bar da su i 220din

- - - - - - - - - -

danas cena pala na 185din na veliko,::sramota::::sramota::::sramota::
 
Ja danas prodao uredjene (turica) po 300,0 din. za kg. Za dve nedelje ide i druga ali ta ce vecinom za nas.
 
Za komsije visak u poslednjoj turici ove godine po 200 dinara kilogram zivi :haha: ili ti neuredjeni - uglavnom kompezacija za kukuruz da se obezbedi hrana za prvu turicu iduce godine:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh