Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Pa zato kazem da cu sutrasnju turu jos dati po 300,0 ali ce kasnije da vidimo, da opipamo puls musterijama.
 
Bio danas u metrou.Piletina rasprodata ona za 380.:osmeh: Ostalo samo totalna akcija po 280,ali pakovanje cca 12kg u neprovidnoj kutiji.Znaci kupovina iskljucivo na nevidjeno,pa posle tike tacke nema vise vracke.Mozda bi otislo i to,ali se malko cuje pored frizidera.:haha: Nisu vise ni musterije lude,da kupuju na smrdljivim akcijama.Sama cinjenica da po 380 nema dovoljno govori.Ja nosim ove nedelje zive po 200 na vise i trazi se pile vise.da sam imao mogao sam prodati bar jos 1500 komada.Neki me verovatno jos nisu ni zvali,jer su culi od kolega da sam sve rasprodao.Na malo zivi 220,pa sad kilasi dodjose dzaba.Ugovorena cena 220,ali se moraju dici na 240 za sledecu turu.
 
Jednodnevni pilici slabo idu. Danas mi nudi jedna ink. stanica za sutra po 52,0 din. Sigurno im ostalo, nisu uspeli da rasture, kazu za onu nedelju po 54,0 din. njihova cena.
 
Sledeca tura kilasa se upisuje po 240.Ljudi se definitivno boje gladi.:zli:Pisu pilice uz obrazlozenje da ce sad nekako nateci,a ko zna dali ce moci da ih kupe na prolece i posto ce biti.Strah se uvukao u kosti.Bojao sam se dali ce i kako ici prodaja po ovim novim stvarno astronomskim cenama,ali se trazi pile vise.Velikih trenutno slabo ima i krecu se cak i 220.Ocisceni od 330 do 360.
 
ти си баш скроман с поскупљењем.. а и кажи им да нема разлога за бригу давно смо ми пропали само нема нико петљу да то саопшти ..
 
Nisam razumeo u cemu se ogleda moja skromnost.:sta: Cene su trzisne.Ne odredjujem ih ja.A ako bih mogao na nesto da uticem,uticao bih na inpute.:osmeh: Niko srecniji od mene da me pile kosta 100 dinara,a da ga prodam za 110 bez kala naravno.:haha::ppozdrav:
Nije sreca uloziti u pile 500 i gledati u pasulj,dali ces ga prodati po 450 ili 550.Pricam o zivima naravno.Da se ne ponavljam,kod zaklanih je druga racunica,ali treba ogromno trziste.To moze na manje,uz penziju ili neku platicu,pa da se pripomaze.
 
Meni je ovo skroz ok, mislim da će me koštati pilići oko 2e/kg, prodam ih po 3.5, prodaću 40 komada to je oko 280e to su mi drva za zimu.
 
Danas moj komsija kupio 40 pilica,prosek 1kg.da ih dohrani, po 200 din a ja kupio ocisceno u prodavnici piletine po 309 din.
 
Kod mene nema ni jednih ni drugih po toj ceni.Vec sam pisao da su zivi za klanje 200 do 220 zavisno od kolicine,a u prodavnici bez 330 nema ,osim one totalne akcije,koja stvarno smrdi.Inace idu i do 380.Domace pile,zdravo hranjeno,cisceno i sveze ne bi trebalo ici ispod 350.
 
Pilici za klanje se placaju 220.Na malo i 240.Kilasi 240 takodje.Ja koliko radim,nikad se nije bila izjednacila cena velikih i kilasa.To je valda zato sto velikih nemam.:osmeh: Uredjenih ispod 330 nema,a idu i do 380.
 
Do skorijeg vidjenja : ) Moja prica sa pilicima je zavrsena : ) Mnogo je bre sve poskupelo, a iskreno nije neka zarada :) A mnogo maltretiranja ima!
 
Razumem te u potpunosti.Nisi jedina.U ovoj situaciji mogu samo budale opstati.Nemam nameru nikog da vredjam.I sebe smatram budalom,te se iskreno nadam da cu prebroditi ovu krizu.:osmeh:
 
Nazad
Vrh