Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Oces ti meni garantovati,da se ta piletina nece uvesti.:sta: Ljudi ulog je preeeveeelik,a rizik ogromaaaaan.U ovoj zemlji se ne moze izvuci racunica.Ja samo znam da je platezna moc uzasna i da je po ovim cenama jako tesko kupiti meso.Isto tako znam da je cena kukuruza i soje ,a i suncokreta u zetvi,kao i krajem prethodne sezone.Cemu se mozemo nadati na prolece.Ako sad narod nema para da si priusti piletinu,pa kako ce kad cene na prolece jos odu gore.Ja tu stvarno ne vidim resenje osim povlacenja.::jako_besan::
 
Do skorijeg vidjenja : ) Moja prica sa pilicima je zavrsena : ) Mnogo je bre sve poskupelo, a iskreno nije neka zarada :) A mnogo maltretiranja ima!

Postovana Ana, razumem da se povlacite iz posla sa pilicima, ali zasto dovidjenja?:sta: Tu smo i dalje da se druzimo i razmenjujemo iskustva, a Vi ste stari "vuk" u ovome poslu i Vasi saveti mogu da pomognu pocetnicima u ovome poslu. Nadam se i dalje Vasim korisnim postovima i druzenju sa nama.

Jednodnevni za sutra 55,0 din. komad, a turu koju koljemo u petak rasturamo po 330,0 kg uredjenih.
 
Danas pocela prodaja "kilaša" po 220 dinara.Sve naručeno - komšije.Nema troškova prevoza a i stare mušterije.DAnašnji prosek 1.250 grama 27-mi dan.
Inače cena se kreće od 220 do 240 dinara.
 
za kolebljive
Pitao sam jednog čiču pre mnogo godina ZAŠTO njegova baba mesi hleb kad isti košta 3 din??? A čiča je rekao otprilike vako
KOGA BOLI ..... kolko košta leba kad ja imam svoj!!!
Ja se trudim da svaštarim i tu me zasad sreća prati a za po kući ima dosta ;)
 
Uredjeni pilici od 330 do 400.Zivi 200 do 230,a kilasi 240.Ovakav raspon cena jos ne vide.
 
Sutrasnja tura rasturena po 330,0 din. za kg uredjeni. Jednodnevni tovni za cetvrtak jos uvek po 55,0 din. za komad.
 
Poslednja izmena:
Useljena mala turica za svoje potreba: 100 komada.Direktno od inkubatoriste.Cena 40,00 dinara.
 
U avgustu i ja sam kupila direktno, i platila 55, sad Vranici 60.
Cene su katastrofalno visoke. ja dajem jako povoljno, i par dana pred isporuku niko ne zeli da me razume o povecanju cene, pa makar za 20 din po kg. A drugo - svi traze one oko ili manje od 2 kg, jer nemaju para da plate..... da li sam ja mozda nesto izostavila iz svakodnevnog zivota ili sta se desava?
 
Poslednja izmena od urednika:
@agamjuhas u mom komsiluku je slicna situacija njih nekoliko cuvaju za prodaju i isto im narucuju ljudi do 2,5kg baz iz istog razloga kao i kod tebe
 
Nazad
Vrh