Kredit za poljoprivrednike

Nema veze Euribor sa NBS,euribor podiže i spušta Evropska centralna banka,a naša Narodna banka odredjuje referentnu kamatnu stopu i to pogadja one sa dinarskim kreditima.
Tako su, recimo, neke banke prošle godine rast EURIBOR-a preuzele na sebe, odnosno taj teret nisu prebacili na klijenta. Dok su druge banke, zapravo većina njih, uradile suprotno. Celokupan EURIBIOR otplaćuju njihovi klijenti, čime sav rizik promene EURIBOR-a snose krajnji korisnici, odnosno građani.

Dakle, uprkos krizi koja će ove godine biti udarna, bankari se neće odreći zacrtane dobiti.,,,,,,,Znam da euribor banke dogovaraju izmedju sebe koji će biti, pa valda NBS učestvuje u tim dogovorima, ako nečestvuje može da kaže kako su neke banke preuzele na sebe preuzmite i vi ako mislite da poslujete u Srbiji,, ima sto načina.
 
Znam da se dešavalo po zapadu da kad propadne lizing kuća tebi se isto oduzima ,makar ti ostalo još dve tri rate do konačne isplate sve ide u stečajnu masu pa posle ako izvičeš nešto izvuko si..Zato nisam baš za lizng. Aj kad ljudi uzmu kamion gde će od prvog dana zaradjivati ,pa da i razumem al traktor nebi baš uzimao,..
Hvala ti na informaciji, ne bih hteo da uletim u nesto gde posle mogu sam s.anja da imam...
Bio sam zagrjan za kupovinu traktora preko 10 40 50 spremio sam i nesto gotovine, ali dobio sam info da nece biti ove godine konkurs na traktore, tako da gledam druga resenja, a kako cujem i taj lizing nije siguran...
 
Jel ima neko iskustva sa kreditima? Ja sto imam neki kredit pa mislio posto sam otplatio preko pola da zatvorim i kad zovem u banku ono koje mi stanje kredita uopste mi nista ne umanjuju a 52 meseci pre isteka kredita

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
ako imas preko milion dinara preostali kredit biju kamatu na prevremeno zatvaranje kredita

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
do milion dinara se ne placa nista,preko toga se placa kamata. meni barem tako rekli u NLB banci kad sam za traktor uzimao bio.. mada meni je 0% kamata

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nikad ne pristajte na prvu ponudu i obavezno odite u vise banaka i dobicete sasvim razlicite ponude. Na kredit od 10.000e imacete razliku preko 500e krajnjih troskova u razlicitim bankama. U svaku sledecu idete sa ponudom iz prethodne banke trazite bolju.. :)


Ne znam dali mislimo na isto, kamata je jedno a procenat na preostali dug za prevremenu otplatu je drugo
Da, kamata se mora platiti svakako, nisam cuo da nekom otpisu kamatu kad radi prevremenu otplatu.. A to sto zoves "procenat na preostali dug za prevremenu otplatu" ne znam sta je, meni su banke uvek govorile "troskovi prevremene otplate i zatvaranja kredita su vam toliki i toliki" i to moze i te kako da se izbaci iz ugovora i da se ne plati nista, provereno ;)
 
Pa na primer ako imas jos 100000 din dug za kredit placas recimo 3 posto, odnosno 3000 din kao penale zbog prevremenog otplacivanja
 
Meni je čuveni Mića Almex rekao još pre 12 godina kad sam kupovao avera i prvi put u životu dizao kredit, prva banka mi odbila toliki kredit, a on kaže - kako si kod mene došao i cenjkao se i tražio pogodnosti za moj proizvod koji prodajem, tako i banka prodaje kredite to jest svoje proizvode pa lepo i sa njima sedi traži malo šta tebi i kako tebi odgovara...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pa na primer ako imas jos 100000 din dug za kredit placas recimo 3 posto, odnosno 3000 din kao penale zbog prevremenog otplacivanja
Ne mora da znaci, dogovaras bez penala. Dobijes plan otplate, pa ako zelis vise da vratis dobijes novi plan otplate. Ili zatvoris sve od jednom. Nemas dodatne troskove. Ali to mora da bude u ugovoru. Meni je kredit bio na 3 god, posle prve godine platim skoro i za celu drugu god, oni urade novi plan, i posle jos pola god otplatim sve. Nista nisu dodatno naplatili nego sam ja ustedeo na kamati jer su je samo prvu god naplacivali celu, a tih 6 meseci u drugoj god naplacivali kamatu samo na ostatak duga. Kredit sam zatvorio posle god i po.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
svaka kamata se placa na ostatak duga, u pocektu otplacivanja skoro cela rata ide za placanje kamate a jedan mali deo ide na placanje glavnice i to se sa svkom sledecom ratom menja dok su zadnje rate male kamate na ostatak duga pa tako skoro cela rata ode na otpisivanje glavnice a samo mali deo na kamtu
 
To si u pravu, ali ipak mozes da ustedis ako ranije vratis kredit. Ne mislim ranije jedan mesec.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ali treba i da dogovoris tako. Kolega napisao da nema umanjenja ako 4 god ranije zatvori. Verovatno takav ugovor ima.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Sve mora da piše u ugovoru.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da li je neko skoro saradjivao sa razvojnim fondom vojvodine za kredit? Kakve uslove oni nude za kupovinu traktora.
 
Nazad
Vrh