Kredit za poljoprivrednike

Ma ja sam otplatio 68meseci i ostalo mi je jos 52pa reku ajd da to zatvorim kad se cujem sa tom u banci kad mi izracunala da isplatim sve plus 1% na prevremeno zatvaranje sve to sa kamatom sto mi je za ceo period

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Juče kamata za obrtna sredstva bila 6,3 posto. Danas zovem da potvrdim kredit kaže 10-11 posto. Od četvrtka ide na 13-14...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Као и сви други подстицаји, и кредитна подршка ће ићи преко јавног позива. Правилник о условима и начину остваривања права на кредитну подршку је такође измењен у децембру, тачније члан 11:

Министарство надлежно за послове пољопривреде (у даљем тексту: Министарство) – Управа за аграрна плаћања (у даљем тексту: Управа) расписује јавни позив за подношење захтева за одобрење кредитне подршке (у даљем тексту: јавни позив), који се објављује на званичној интернет страници Министарства, односно на званичној интернет страници Управе.

Јавни позив нарочито садржи податке о: врстама кредитне подршке за које се расписује јавни позив у складу са овим правилником, роковима за подношење захтева, висини расположивих средстава по јавном позиву, као и друге податке потребне за спровођење јавног позива.

Управа може расписати један или више јавних позива у току календарске године, за једну или више врста кредитне подршке из члана 2. овог правилника.

Право на кредитну подршку остварује се подношењем писменог захтева за одобрење кредитне подршке (у даљем тексту: захтев за одобрење) банци која је са Министарством закључила уговор.

Захтев за одобрење подноси се банци у року одређеном јавним позивом.

Текст целог Правилника: https://www.pravno-informacioni-sis...rep/sgrs/ministarstva/pravilnik/2017/48/1/reg

Уредбом о расподели подстицаја у пољопривреди и руралном развоју у 2023. години опредељено је 650.000.000 динара. Текст целе Уредбе: https://www.pravno-informacioni-sistem.rs/SlGlasnikPortal/eli/rep/sgrs/vlada/uredba/2023/8/4/reg
 
Raspodeljuju al mnogo kasne, ljudima sada treba a i trgovci bi da znaju… mnogo je toga usporeno jer niko ne zna kako ce se placati i od kada ce priznavati racune…
 
Одустало се од јавног позива за кредитну подршку и враћен је стари систем. Захтеви се подносе банци до 30. сештембра.

За кредитну подршку у 2023.години одобрена су средства од 650.000.000 динара, а захтеви се могу подносити до 30.септембра текуће године.

Право на кредитну подршку остварује се подношењем писаног захтева банци која је закључила уговор са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде.

Изменама правилника о условима и начину остваривања права на кредитну подршку, предвиђено је да се уместо прописаног јавног позива сада иде непосредно подношење захтева на основу самог правилника.

 
Да ли је у међувремену неко ишао до банке за субвенционисани кредит, или можда и преузео? Да ли је нека банка уопште кренула са овим кредитима?
 
Nazad
Vrh