Kredit za poljoprivrednike

Da li neko znao, da li bih ja kao stalno zaposlen radnik u drzavnoj firmi, mogao da podignem poljprovredni kredit, a pg se vodi na moju baku sa poljoprivrednom penzijom??
 
Pa odes u neku banku, u neko poljoprivredno odeljenje, oni ti urade analizu gazdinstva i prihoda, i daju ti kes kredit.
A ti ga onda zovi kako hoces. :osmeh:
 
Ja sam danas ostavio svu potrebnu dokumentaciju za odlaganje subvencionisanog kredita. U banci nemaju jos uvek nikakve instrukcije, da li ce to raditi ili nece, a rok je do 01.12.. Tako da su mi uzeli papire, a ne zna se da li ce nesto biti ili ne, osecam da ce u petak da kazu "moze", a u ponedeljak "ne primamo vise, istekao rok".
 
Da li je neko planirao da konkurise za subvencionisane kredite od 6% u dinarima na 3 god. 1 god. grejs perioda? Ako ima neke podatke,informacije neka podeli sa nama :)
 
ja ocu da uznem od 4 posto idem u petak da se raspitam.pa javljam. a cuo sam da kad kupis neku masinu ,imas pola povracaj dal je to tacno?
 
Taj povraćaj je trgovačka caka pa ko se upeca.Nije isključeno da neće biti povraćaja ali za sada nema ništa zvanično.
Za repromaterijal treba predračun krediti su na 1 god vraća se jednokratno.Za mašine grejs 1 god i 3 godine otplate.
 
ja ocu da uznem od 4 posto idem u petak da se raspitam.pa javljam. a cuo sam da kad kupis neku masinu ,imas pola povracaj dal je to tacno?

To je slucaj kod mene. Dakle uzmes kredit od drzave(sa 4% kamate), kupis masinu, a onda ti opstina na ime kupljene poljoprivredne masine vrati 40% od cene. Moras da pazaris kod pravnog lica, a nije bitno da li je novo ili polovno.
 
Jeste. Treba da ima PIB broj, ne razumem se bas toliko, ali treba da ti izda racun za kupljeno dobro.

Samo da se nadovezem da ne bude zabune. Taj povracaj kod mene nema veze sa drzavom, to opstina stimulise poljoprivrednu proizvodnju na svojoj teritoriji, dakle treba da ti je gazdinstvo registrovano na teritoriji opstine Pirot. To je bilo i prosle godine, medjutim sad je jos bolje. Uzmes povoljan kredit pa onda dobijes 40% nazad ::super::. Ne znam za Aleksinac kakva je situacija.
 
Ako ja ne gresim to je samo za pet okruga koje potpomaze Danska firma zajedno sa drzavom, ima na sajtu ministarstva da se nadje a i jedan kolega kod nas ovde je tako kupio traktor. Mislim da je u temi o Foton traktorima!
 
Da li moze taj subvencionisani kredit da se iskoristi za objekte planiram da uradim objekat zaz s;obodan tov za bikove
 
Ja sam bio u banci da pitam i moras imati gazdinstvo registrovano minimum 2 godine i sve sto hoces da kupis ide preko racuna tj moras imati predracum i ako kupujes telad, prasice, krmace tj bilo sta moras uzeti sa farme....
 
Nazad
Vrh