Kredit za poljoprivrednike

Zašto?
Uzeo sam kredit na 1% dinarski i 0,5% troškovi obrade.Ima li neki povoljniji kredit?Vratio sam pola i ostavljena sredstva za drugu polovinu.Sad se lomim da potrošim ta sredstva a od novog roda pšenice da se ide na isplatu kredita.
 
Pa i ti ces morati da platis na jesen i to 5%, a oni sa kreditom na tri godine sa 1% kamate i 1.5% obrade kredita. Ti ces na jesen morati robu da prodas da bi se razduzio dok ce ovi drugi moci da drze robu na lageru i kalkulisu sa cenom.
 
Jeste, ali neću da se petljam u kredit. Oni koji su digli kredit šta će na jesen, hoće opet dizati kredit?
Nemoj da gledaš crno -belo 5 % su ti uzeli do kad odloženo? Do pšenice,suncokreta,kukuruza.U najboljem slučaju da vračaš na kukuruzu za 7 meseci i kad izračunaš godišnju kamatu to nije 5% nego 8-9%na godišnjem nivou.
Kako god obrneš ko nema keš za odma ovoi krediti su najbolja varijanta.
 
Nemoj da gledaš crno -belo 5 % su ti uzeli do kad odloženo? Do pšenice,suncokreta,kukuruza.U najboljem slučaju da vračaš na kukuruzu za 7 meseci i kad izračunaš godišnju kamatu to nije 5% nego 8-9%na godišnjem nivou.
Kako god obrneš ko nema keš za odma ovoi krediti su najbolja varijanta.
Do pšenice
 
Dragan je sve objasnio. Ne kažem da sam bolje prošao od onih što su digli kredit ali nekad čovek nema izbora
 
@talianu i ja u kreditima smo vec preko 10god ja tacno 11, u procredit banci valjda imamo naj vise podignitih kredita u drzave 😂😂😂 stoje tamo nasa imena kao na spomen plocama UCRTANA 😂😂😂
Ja uvek 2-3 uporedna, predprosle god isplacen jedan, danas platio zadnju ratu za (petogidisnji) uzet za kupovinu zemlje i ostao jedan, jos 2god. (sedmogodisnji) isto za kupovinu zemlje! Jednostavan recept, dobro osmisljen plan otplate i nema razmisljana ono "kad ce da prodje" ko razmislja kad ce mu proci sto pre recimo 5god. zivota taj se sjebo zestoko! Zivis sa tim kao sto izgovaras rec "dobar dan" i nema sekiras😂😂😂
Sad kad citam ove vase postove vec mi se DIZE jos jedan 😂😂😂
 
@talianu i ja u kreditima smo vec preko 10god ja tacno 11, u procredit banci valjda imamo naj vise podignitih kredita u drzave 😂😂😂 stoje tamo nasa imena kao na spomen plocama UCRTANA 😂😂😂
Ja uvek 2-3 uporedna, predprosle god isplacen jedan, danas platio zadnju ratu za (petogidisnji) uzet za kupovinu zemlje i ostao jedan, jos 2god. (sedmogodisnji) isto za kupovinu zemlje! Jednostavan recept, dobro osmisljen plan otplate i nema razmisljana ono "kad ce da prodje" ko razmislja kad ce mu proci sto pre recimo 5god. zivota taj se sjebo zestoko! Zivis sa tim kao sto izgovaras rec "dobar dan" i nema sekiras😂😂😂
Sad kad citam ove vase postove vec mi se DIZE jos jedan 😂😂😂
Kakvi su uslovi za kupovinu zemlje?
 
Ne treba se plašiti kredita ako si disciplinovan.
Eto ja sam jesenas uzeo na 1+% za šleper npk,ove isto sa 0% za šleper azota .Ali sam uzeo stan u RO za keš jel mi jeftinije nego da uzimam kredit za stambeni.Sad je situacija da na leto od skoro 100kj pšenice ne moram ništa prodavati u žetvi , recumo da nisam uzeo te kredite za đubre od neke kulture bi se morao odvojiti u žetvi po najgoroj ceni.
Takođe supruga u ja na 10-40-50 tamo te niko ne pita nego moraš uzeti 40% kredit .Ali znaš kad bi ušao u investuciju 100 K eura na 2 traktora verovatno nikad .
Tako da nisu kredit i loši ako se usmere kako treba ako ode za kupovinu gluposti onda bilje mirni spavaj i davaj ovima u zadruzi 1%= mesečno
 
Кредит ако се користи наменски не видим окле толико страха и амозитета. Ја ево већ ко зна који кредит сам до сада узео, мислим да сам у Про кредит имао 6 или 7 кредита, 1 у Интези и већ 4 у Опортунити односно 3 Банк. И шта ме брига редовно плаћам и увек пре времена и када ми треба кредит за три дана ми буде решен. Не зајмим од родбине и пријатеља кад ми зафали пара, а и не зајмим никоме.
 
Кредит ако се користи наменски не видим окле толико страха и амозитета. Ја ево већ ко зна који кредит сам до сада узео, мислим да сам у Про кредит имао 6 или 7 кредита, 1 у Интези и већ 4 у Опортунити односно 3 Банк. И шта ме брига редовно плаћам и увек пре времена и када ми треба кредит за три дана ми буде решен. Не зајмим од родбине и пријатеља кад ми зафали пара, а и не зајмим никоме.
Svaki kredit je jedna vrsta stednje, bez obzira na kamatu, NAMENSKI usmeren. Ekonomija jos iz srecnog vremena.
 
Nazad
Vrh