Krečenje voćaka kao vid zaštite

To je taj za dezinfekciju. Dobar je i on samo se teže otapa, ostavi preko noći da odstoji. Treba da kupiš što kaže Tintoreti fungicid na bazi sumpora, oni su oko 300 kinti. Thiovit jet, Kumulus, Sumpor SC
 
prenocilo je ali se isto ponasa,videcu sutra, ma nekad je bio "kosan" i udri (povlacio mi se po kuci a ja ga sutao sa jednog na drugo mesto kad mi zasmeta)a sada mislim da se ne proizvodi. ovo cu odneti rodjaku koji ima vinograd pa cu videti mozda ima nesto sto mogu rastvoriti
 
Kolega rekreativac,ti imas sumpor u prahu koji se primenjuje jedino za zaprasivanje (uglavnom vinove loze),uz pomoc rucnih alatki-sumporaca,on se ne rastvara u vodi,Neki ga uz odredjene muke i rastvaraju uz pomoc domace prepecenice,ali to su budalastine i muke.Uzmi,kako su ti vec gore kolege pomenule neki KVASLJIVI sumpor (Kosan,Kolosul,Kumulus,Thiovet Jet...),koji se odlicno rastvaraju u vodi,a to im je pre svega i glavna odlika za ovakve vidove primene.Inace i ovaj koji ti imas ima svoje prednosti i nekom vinogradaru bi dobro dosao...
 
Tako cu i uraditi,odnecu to rodjaku koji ima vinograd i znam da rucno razbacuje u vreme cvetanja pod lozu, a ovo je nauk i meni i drugima da znaju ubuduce sta treba da kupe
 
UTICAJ KRECENJA NA TEMPERATURU KORE DEBLA KAJSIJE

Fotografija0122.jpg


Kao i slike o posredniku kod kajsije izvuceno iz knjige:
 
Jel ima neka sprava,naprava,za krecenje stabala,mislim domace proizvodnje,da malo olaksa posao.Sadnice su jos tanke relativno,pa sa cetkom sa jedne strane pa sa druge pa paziti da ne brknes u zemlju cetku,itako mnogo puta???Mozda je neko nesto izumeo za nas koji bi da gledaju a sprava da radi sama!!!:bravo::haha:
 
Može poslužiti mala leđna prskalica, samo treba dobro procijediti da krupnije čestice ne začepe sito. Nakon upotrebe obavezno sve rastaviti i dobro oprati da nebi zapeklo.

Da li si to licno probao? Ja jesam jednom i nikad vise. Mora da bude jako retko da bi moglo da prolazi kroz diznu a u tom slucaju ne mozes da dobijes potrebnu belinu tako da skoro dzabe krecis.
 
Po meni krecenje prskalicom ili atomizerom ima smisla samo ako hoces krosnju vocke da isprskas. Deblo da bi bilo jarko belo, sto je neophodno ako hoces da postignes zastitu od prekomernog zagrevanja u toku suncanih dana zimi, mora da bude kreceno cetkom. Prskalicom sa razredjenim krecom ne moze da se postigne odgovarajuca belina.
 
Imam sljlive stare 14 god "Canka Rodna" (100kom) pojavila mi se po stablu mahovina... Razmisljao sam da to resim prskanjem krecom. Zanima me da li da koristim hidratni krec ili da nabavim nezagaseni krec, da ga razmutim i da ledjnom motornom prskalicom poprskam. Da li bi trebalo jos nesto da stavim pored kreca u tu razmucenu masu... Unapred zahvalan za pomoc...
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam prekjuče uzeo i jedno i drugo. I rekli su mi u jednoj apoteci da stavim pola kile kvašljivog sumpora na pet kg. kreča ( ja sam uzeo gašeni kreč). A vodu po potrebi, da se sve to razmuti, i zavisi ,što kažu, da li ćeš četkom ili prskati...
A da li bi tu smeo ili mogao neki insekticid da se razmuti , mislim da li bi bilo efikasno , to dodati?

Da i na sve to treba i pola kole soli dodati, umalo da zaboravim.
 
Po meni krecenje prskalicom ili atomizerom ima smisla samo ako hoces krosnju vocke da isprskas. Deblo da bi bilo jarko belo, sto je neophodno ako hoces da postignes zastitu od prekomernog zagrevanja u toku suncanih dana zimi, mora da bude kreceno cetkom. Prskalicom sa razredjenim krecom ne moze da se postigne odgovarajuca belina.

Slazem se :ppozdrav:
 
Ja okrecio dunje krajem novembra sve po protokolu,krec,sumpor i sve to lepo stajalo do negde sredine januara,posle pocelo polako da spada, i danas kad sam otisao da obidjem vocnjak kreca nigde sve spalo.Da li ponovo kreciti ili je gubljenje vremena :sta:
 
Nazad
Vrh