Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Pozdrav,
ko moze da mi kaze kakvi su trenutno uslovi na poljo-kredite?
Koje banke?
Kakve kamate?
Kratkorocni i dugprocni?
I naravno kako drzava utice na sve to?
Hvala unapred!
 
I mene to interesuje.Koji su sad uslovi za kratkorocni kredit?Cujem nesto,fiskalni,gotovinski racuni do 15.marta izdati.....bla,bla.Odakle tih racuna kad je narod predao za subvencije? :sta: :udri: :udri:
 
Uslovi su takvi da ne možeš da dobiješ uopšte ili nemožeš koliko ti treba, pa ti onda banka ponudi svoj kredit koji je vezan za evro i ima daleko veću kamatu...
Za subvencionisani kratkoročni kredit moraš da predaš račune ili profakture koje su ograničene datumom (čini mi se od 1.januara do nekog datuma marta, a ljudi većinom kasnije uzimaju repromaterijal), pa banka uplati dobavljaču, treba da daš zalog na zemlju ili da imaš dobrog žiranta.
Ne znam kakva je situacija sad, da li može u jesen da se uzme?
 
Može da se uzme kratkoročni kredit . Treba da se preda fiskalni račun + račun na ime koji je izdat od 1. januara do 11. marta .... ::lose:: .
 
Moram proveriti nekako,s obzirom da Komercijalna banka vise nema ekspozituru u N.Beceju,a moja sadasnja banka Metals,neznam da li daje.Nego,sam neki dan u Zadruzi bio i jedan covek je pricao na tu temu i trazi ko ima racune do 15.marta za kredit. :sta: Ostale detalje neznam......
 
Mislim da za gorivo nije bitan datum, uzmeš profakturu pa kad banka uplati preuzmeš.
A da li ima kredit za jesenju setvu, subvencionisani? Da sad kupimo repromaterijal.
 
Samo za kes su potrebni fiskalni racuni do 15.marta.Kome treba repromaterijal sada samo uzme profakturu i u banku po standardnoj proceduri :ppozdrav:
 
Kako da plaćam kredite za traktor ako nemam keša ?? Da li može da se uzme profaktura za dug kredita ??
 
Ne to nemoze nikako.Kratkorocni krediti su samo za repromaterijal,cak sa njima nemogu da se kupuju recimo priplodne nazimice :udri:
 
šandor je napisao(la):
Kako da plaćam kredite za traktor ako nemam keša ?? Da li može da se uzme profaktura za dug kredita ??
Jedino da u banci pitaš za kredit za refinansiranje. Dobro se preračunaj, tu su malo veće kamate, ali može na 7 ili čak 10 godina. Vidi u više banaka, preporučujem Komercijalnu, Aik i Hypo.
 
Znam ja za to . To je skupo , nego sam mislio da se uzme ovaj dinarski kredit od 5 % kamate na godinu dana .
 
Zaposleni daleko lakše dodju do kredita nego poljoprivrednici, kad im kažeš da si poljoprivrednik, odmah naprave neku facu u stilu šta ćeš ti ovde?
Problem su i žiranti jer kod nas uglavnom imaš dve vrste ljudi: oni koji su već prezaduženi i oni koji se boje da sami sebi dignu kredit a kamoli da nekom budu žiranti.
Zalog (hipoteka) se ne isplati za manje iznose kredita jer treba izvod iz katastra, procena zemlje, upis hipoteke, overa u sudu, takse... oko 150-200 evra košta sve to. Na kredit od npr 1000 evra to je velik trošak.
Ministarstvo bi trebalo po mom mišljenju da manje iznose daje bez žiranata i hipoteke da bi i sitniji poljoprivrednici imali neke koristi od kredita.
 
A što lepo ne probaš da postigneš neki dogovor sa bankom o odlaganju rate, dok ne dođeš do novca?
U Hypo su po tom pitanju jako fleksibilni i za to im ::svaka cast::.
 
Nazad
Vrh