Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

al koliko cujem nema kes varijanta,samo mogu da ti uplate sta hoces,danas bio
 
danger je napisao(la):
al koliko cujem nema kes varijanta,samo mogu da ti uplate sta hoces,danas bio
Da to je tačno... jedino ako imaš neki račun da je "mlađi" od mesec dana, onda može da ti u visini tog računa isplate keš! Bar su tako meni objasnili....
 
Hteo bi da kupim kosacicu,i firma koja prodaje treba da mi napravi predracun,ja odlazim u banku oni uplacuju toj firmi i ja preuzimam kosacicu,Moje pitanje je dali ja dobijam neki povracaj od drzave onih 30% ili koliko vec? :sta:
 
Taj smajli je svima nama poznat.Pre 3 godine je moj kolega kupio pneumatsku i podneo zahtev za povraćaj.Odgovorili su mu :gospodine trebali ste zahtev predati na obrascu(lupam) a4 a vi ste podneli na b4.Kolega im je odgovorio da je taj obrazac dobio u trezoruali je dobio odgovor da nema prava na povraćaj zbog nepotpune dokumentacije.

Sada vi ljudi odlučite.Neka odmah skinu tih 30% i kraj priče a ne ti kupi a mi ćemo vratiti ako ti vratimo
 
da li je neko upoznat sa uslovima za dobijanje kratkorocnog kredita?
Ako sam dobro razumela u Komercijalnoj banci kazu da trezor odlucuje o tome ko ce dobiti kredit a ko ne.
Kad sam otisla u trezor, oni me poslali u poresku, gde sam dobila informaciju da je za dobijanje kredita potrebno da su sva dugovanja izmirena na dan trazenja potvrde.
Jos mi zena kaze nisu bitni vododoprinosi nego PIO.
Pa sta ce oni koji nisu placali PIO a toboze imaju pravo na subvencionisani kredit?
Ako je neko dobio kratkorocni kredit, molim da mi napise da li je sve tako kao sto su mieni rekli ili zavisi od banke.
 
potrebna je potvrda o izmirenim dugovanjima na osnovu poljoprivrede- odvodnjavanje. ja sam dobio potvrdu a nisam platio u potpunosti PIO. receno mi je za ponedeljak da primaju zahteve- komercijalna banka.
 
komercijalna banka u Jagodini ne prima zhteve za kredit- kratkorocni jer vlada ima smo nedoreceno oko kreditiranja sa bankom, onda je doslo do nekih novih uredbi koje nisu usaglasene i za to vreme ce seljak cekati da se setva zavrsi pa ce zimus imati vise razumevanja. Da li je neko dobio kredit?
 
Danas predata dokumentacija u Procredit banci.
Potrebno je: predracun za repromaterijal, fotokopija licne karte i kartice od gazdinstva, potvrda o aktivnom statusu PG, struktura biljne proizvodnje(dobije se u trezoru) i resenje koje smo dobili za odvodnjavanje ( nije potrebno uverenje da je placeno, samo da vide koliko povrsine imas u vlasnistvu) i to je sve.
Postoji mogucnost da pare uplate na racun nosioca PG, potreban je racun, ali nisam sigurna koji su tacno datumi u pitanju.
Kazu malo je guzva, bice realizovan za 7 do 10 dana.
 
Green je napisao(la):
Danas predata dokumentacija u Procredit banci.
Potrebno je: predracun za repromaterijal, fotokopija licne karte i kartice od gazdinstva, potvrda o aktivnom statusu PG, struktura biljne proizvodnje(dobije se u trezoru) i resenje koje smo dobili za odvodnjavanje ( nije potrebno uverenje da je placeno, samo da vide koliko povrsine imas u vlasnistvu) i to je sve.
Postoji mogucnost da pare uplate na racun nosioca PG, potreban je racun, ali nisam sigurna koji su tacno datumi u pitanju.
Kazu malo je guzva, bice realizovan za 7 do 10 dana.
racuni od prvog januara do 12 februara su u pitanju.


mi smo podneli zahtev prosle nedelje, ocekujemo do petka realitzaciju
 
ja sam podneo pre tri nedelje za dugoročni i još ništa
:nono:

Post je spojen: [time]четвртак, 15. април 2010. 02:15:07 MST[/time]
_________________________________________________
pitanje za dragana 18 podneo si zahtev za kratkoročni ili dugoročni kredit :ppozdrav:
Post je spojen: [time]четвртак, 15. април 2010. 11:15:27 MST[/time]
_________________________________________________
 
danger je napisao(la):
ja danas bio u komercijalnoj,nista kes lova,samo uplate za repromaterijal,seme djubre nafta itd....
Ako imaš fiskalne račune sa gotovinskim računom za kupljenu robu gotovinom od 01.01.2010 do 13.02.2010 onda te račune fotokopiraš i toliku svotu možeš da dobiješ u gotovini.... Ja sam danas predao zahtev za kratkoročni...
 
Dragan18 je napisao(la):
u proslu sredu podnesen zahtev danas realizovan.
mityoo je napisao(la):
danger je napisao(la):
ja danas bio u komercijalnoj,nista kes lova,samo uplate za repromaterijal,seme djubre nafta itd....
Ako imaš fiskalne račune sa gotovinskim računom za kupljenu robu gotovinom od 01.01.2010 do 13.02.2010 onda te račune fotokopiraš i toliku svotu možeš da dobiješ u gotovini.... Ja sam danas predao zahtev za kratkoročni...
A jeste li prvo izmirili proslogodisnje kredite?
 
Nazad
Vrh