Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Da li je nekom odobren kredit na 3 god za kupovinu maticenih muznih grla?Za kupovinu tovne junadi jeste,ali za krave kaze mi covek da je odavno podneo zahtev u Pro kreditu i...nista.A jedan je odustao to da ceka i brzo je dobio bancin kredit i kupio stoku.:sta:
 
Kolege treba mi hitno odgovor na jedno pitanje,u kojo banci ne traze da je sav pio izmiren tj da nema Djole govanja?

- - - - - - - - - -

Greska tj da nema dugovanja na osnovu pio osiguranja?
 
Da ja sam uzimao i mogu da kažem sve najbolje čak mnogo bolje nego u ostalim bankama što se tiče za poljoprivredu
ukoliko te zanimaju detalji napiši mi u pp pa ću ti odg a mogu ti dati i br fona da nazoveš i sam se raspitaš šta ti treba(br je mob pa da ne pišem na javno)
 
Opportunity 22% kamate na evro, a dinarski preko 35%
Papirologija je laka i realizacija brza ali užasno skupi kako sa kamatom tako i sa raznim troškovima, provizijama.
Na 300.000 na razne troškove otišlo 20 crvenih u startu.... a gde je kamata?
 
Mnogo skup kredit. Jos malo pa je bolje da si isao kod nekog lokalnog zelenasa. Bio je dinarski kredit 6+1.5 posto kamate na godinu dana. drzava subvencionisala za repromaterijal. Uzmes na neku firmu a posle sa njima radis gimnastiku da izvuces od njih kes ako ti treba ili uzimas repromaterijal od njih.
 
Ja ne znam kakvu ste vi to vrstu kredita uzimali onda,ja sa njima radim već par godina,ukratko od ove godine šta je potrebno od papira(kopije lični karata poljo gazdinstva,potvrda o aktivnom statusu gazdinstva,potvrda o registraciji gazdinstva,promet preko računa poslednjih godinu dana i zavisno od kredita potvrda na penzijsko dugovanje,koja ne utiče na to ako imate dug na odobravanje kredita),i nzm odakle vama te kamate od 22% ili pak 35% da vratite,kamatna stopa vam zavisi od načina na koji vraćate kredit.(mesečno,kvartalno,dva puta ili sve odjednom narednu godinu).Takodje zavisi i od vrste kredita imate opciju preko opštine da uzmete gde vam opština plaća kamatu a vama ostaje glavnica,a obrada kredita vam je 2% što je sasvim normalno.
 
Ne pričam napamet. Probaću da dokumentujem ako mogu postaviti sliku.
Tražio sam neki subvencionisani kredit za adaptaciju dotrajale štale, ali rekli da nisam dovoljno veliki da to ostvarim. Mogu samo komercijalni kredit. Tražio sam na 3 godine dinarski ali ni to nisam mogao samo do 2 godine sa nekih 35% ako ne i više. Jedina opcija je bila vezana za evro. Evo, slagao sam za 0.21% rekao 22 a tačno 21.79% na godišnjem nivou i to na evro!!!

Mislim da se vidi (naravno lične podatke sam sakrio)

140dfs3.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Recu vam nesto da se ne uvredite... Da li ste normalni uzeti na 22% kamate kredit. Moja kalkulacija kaze da mi je skupo uzeti na 12% godisnje kamate. Jer dolazim u poziciju da angazovana sredstva ne mogu da zarade samo za kamatu. Treba od drugih sredstava da nadomestim samo za kamatu? Ljudi ne stavljajte sami sebi omcu oko vrata.

Pozajmite od prijatelja, kumova, familije 2-3k evra, isplanirajte kako mozete da vratite i predlozite im plan. Kao adekvatnu kompenzaciju ponudite im odredjen procenat od dobiti, na njima je da li ce prihvatiti tako ili besplatno.
 
Mozda nema veze sa predhodnim postovima ali da napisem. Krediti niposto a pogotovu ne dugorocni. Secam se snimka sa RTS coveka koji je strajkovao ispred banke sa nekolicinom drugih ljudi. Uzeo je kredit za stan u Svajcarcima. Iznos kredita je bio 54000e. 4 god je placao rate za kredit a onda je doslo do promene Svajcarskog franka i ostalo mu je da plati jos 59000e. A ko zna sta ce se desiti za jos 20 godina dok ne bude otplatio kredit u celosti. :sta:
Nikada se ne zna kakva ce koga muka snaci ali ljude ne zavaravajte se sa "povoljnim kreditima", i otvorite cetvore oci. Tu postoji na stotine zavrzlama i njihovih smicalica napisanih sitnim slovima.
 
Moj rođak je uzeo oko milion dinara. Plaća celokupnu sumu za godinu dana (do tada ništa). Platiće nešto oko milion i 80 hiljada din, ukupno sa svim troškovima (obrada, provera, kamata, pm...). Nemojte me držati za reč za 5 do 10 hiljada, nisam 100% siguran, ali tu je negde. Mislim da to nisu loši uslovi.
 
QUOTE=bojcetic;1073848]Recu vam nesto da se ne uvredite... Da li ste normalni uzeti na 22% kamate kredit. Moja kalkulacija kaze da mi je skupo uzeti na 12% godisnje kamate. Jer dolazim u poziciju da angazovana sredstva ne mogu da zarade samo za kamatu. Treba od drugih sredstava da nadomestim samo za kamatu? Ljudi ne stavljajte sami sebi omcu oko vrata.

Pozajmite od prijatelja, kumova, familije 2-3k evra, isplanirajte kako mozete da vratite i predlozite im plan. Kao adekvatnu kompenzaciju ponudite im odredjen procenat od dobiti, na njima je da li ce prihvatiti tako ili besplatno.[/QUOTE]

Bojceticu, odavno je poznato da ovim poslom se bavi samo pijan il lud, mada sad ima treca kategorija tajkun.
Uglavnom takav kredit uzimaju ljudi koji se bave cisto poljoprivredom (bez drugih primanja su ), dok ljudi koji su zaposleni ili imaju penzionera u kuci upumpavaju novac od plata i penzija, i na taj nacin produzavaju agoniju, jer jednostavno matematika ne laze sa ovim cenama repromaterijala i cenama proizvoda koji su nasa izlazna komponenta, jednostavno se kapital topi i ostaje bez sredstava i kada se vise nema ide se u banku . To ti je ko covek na samrti koji se bori za jos jedan dah, da jos malo produzi zivot na ovim svetu iako je celog zivota verovao da ce kad umre otici u neki bolji svet bez muka i patnji.

Moze da se razume takav covek ipak je to trazenje sanse i nada da ce ipak sve biti u redu...
 
Recu vam nesto da se ne uvredite... Da li ste normalni uzeti na 22% kamate kredit. Moja kalkulacija kaze da mi je skupo uzeti na 12% godisnje kamate. Jer dolazim u poziciju da angazovana sredstva ne mogu da zarade samo za kamatu. Treba od drugih sredstava da nadomestim samo za kamatu? Ljudi ne stavljajte sami sebi omcu oko vrata.

Pozajmite od prijatelja, kumova, familije 2-3k evra, isplanirajte kako mozete da vratite i predlozite im plan. Kao adekvatnu kompenzaciju ponudite im odredjen procenat od dobiti, na njima je da li ce prihvatiti tako ili besplatno.

Kolega bojceticu! Potpuno si u pravu! I lud sam i stavljam omču sebi oko vrata čim se bavim poljoprivredom i stočarstvom. Ali drugih izbora nisam imao. Štala, što je deda pravio, moj otac krpio, ove zime bi mi sa prvim snegom srušio na glavu. Jednostavno tolko mi je falilo novaca.
Tražiti od nekog? Hmmm... Kvaran smo mi narod. Taj koji bi dao, nema, kao i ja, a taj koji ima ne daje. Kuka više od mene.

Čika Jova je lepo objasnio srž problema. Takve kredite uzimaju mali poljoprivrednici, kojima je poljoprivreda jedini izvor.
I bukvalno davanje veštačkog disanja mrtvacu....
 
Necu da imenujem moje prijatelje javno. Kao i svi desavalo se da sam u skripcu sa novcem da treba premostiti neki period a ne prodati jeftino robu (ili da uopste vise nemam robe za prodaju). Imamo krug prijatelja gde ima apsolutno poverenje jer svako nastupa sa iskrenim i dobrim namerama. Mozda ce se nekad neko opeci, ja samo znam da cu ispostovati sve sto kazem.

A za komercijalne kredite, znam sve, jasno mi je sto pricate i zao mi je sto je tako to sve...
 
Kod nas su u mikrokreditnim bankama poljo kredit kamata 9,7%. U bankama nemamo šansu dobiti a i tu je 6% i treba 100% klinaca.Ja sam uspio dobiti Kredit od države takozvani IRB za kupovinu traktora (falilo mi je 6 000 eura) sa kamatom 4,3 sa 101 provjerom. Jbg traktor je bio 48 000 u kešu a na kredit kod njih 54 ooo. To mi je bilo pola kredita.Šteta što je država tim parama krpila rupe u budžetu pa tih kredita više nema.Da ima sutra bih na tu kamatu uzeo 50 000.
 
Moj rođak je uzeo oko milion dinara. Plaća celokupnu sumu za godinu dana (do tada ništa). Platiće nešto oko milion i 80 hiljada din, ukupno sa svim troškovima (obrada, provera, kamata, pm...). Nemojte me držati za reč za 5 do 10 hiljada, nisam 100% siguran, ali tu je negde. Mislim da to nisu loši uslovi.

to je vise nogo povoljno . svaka cast reci i nama koja je banka , podeli i sa nama mudrost uzimanja jeftinih kredita ....
 
Nazad
Vrh