Krađe, nanošenje štete na voćnjaku

Ja bih ti savetovao da pozoves policiju i da ako mogu skinu otisak sa visnje!
 
Nemogu da verujem. Onako lepo razvijene višnje. Pa kako mu nije bilo žao.
A ko ti je ovo traktorom prolazio? Samo su pored puta polomljene? Da nisi negde preblizu nekoga posadio?
 
Jugi, to bi mozda FBI mogao da uradi :)
Mozda je razlog zato sto si posadio preblizu puta, ako je ono put...
Kako god bilo, ovaj problem je veliki problem. juce u temi o sljivi kredja, danas lomljenje visnje... a to je 1 % i manje onoga sto se neprestano desava na terenu
Dosta je ovaj problem guran pod tepih! Vreme je da se neko u drzavi ozbiljno pozabavi ovim pitanjem!
Drzava je ustavom garant imovinsko-pravne sigurnosti gradjana.
Predlazem, da neko ozbiljno udruzenje poljoprivrednika (ukoliko postpoji) zauzme jasan stav po ovom pitanju i sa njim izadje pred predstavnike vlade!
Mozda ovo nekom zvuci smesno, ali to je put kojim treba da se ide.
Neka u policiske stanice uvedu obavezna dezurstva na terenu, svi mi placamo kroz poreze izmedju ostalog i tu policiju!
 
Brava je kompaktna-mazna povrsina, a stablo visnje nije plus sto je prefarbano, a farba se neprestano runi...
 
Nisam pametan, da psujem necu, da sam iznerviran-TO JEsam. Bolje da cutim! Pocecu da mrzim ljude kao rasu!
 
@jugi
Koja policija i kakvi otisci?
Policija nije htela da izadje na uvidjaj kad su kolegi na parkingu ukrali radio iz auta a to im je pesaka 5 minuta od stanice a posle kad smo otisli tim autom do stanice nisu opet hteli da uzmu otiske jel kaze niste smeli da pomerate vozilo i kao sigurno nema otisaka a posto je to bio radni auto prasnjav videla se 2-3 otiska na prasini ali koga jos to zanima policiju sigurno ne a drzavu jos manje.
@ mexico
Pa ovde mogu da ti dodju lopovi u kucu i da ti pokradu pola kuce (a ti im nista ne smes jel jos ti posle budes kaznjen) i da policiju nije briga za to a mozes onda da zamislis koliko bi ih zanimalo kradja vocaka iz vocnjaka?.
Meni su prosle godine na prolece ispred kuce ukrali 2 vocke a oko mesec dana kasnije jos jednu a ovde u selu su isto cupali kod ljudi iz vocnjaka sadnice..
 
Nije to bas tako kao sto kazes, imas sluzbu unutrasnje kontrole policije koja se bavi takvim stvarima...
Ja zivim za dan kad cu da zateknem nekog kako mi pravi stetu u polju, tu cu da ga zakopam, zivog.
 
Pre su postojali, takozvani poljari, ljudi koji su cuvali polja...
Mozda je to resenje...
Ne kazem ja da neko danonocno cuva njive, nego da ima neko ko ce povremeno da ih obilazi...
Da ima bar neki predsatnik vlasti, garantujem da bi u tom slucaju strah da ne nalete na cuvara bio veci od zlobe i zelje da se napakosti "komsiji"...
Ja nisam imao problema sa lopovima, ali nikad se ne zna, mozda sutra ja ostanem bez dela zasada...
 
Poslednja izmena:
Ajde da sažmem sve gore navedene komentare u ovom. Ne bih ja po policiji, pa nemogu oni da nam čuvaju i voćnjake a i možda bi malo bilo i nelogično da očekujem da nadju izvršioca pa to su dva stabla "samo". Ali suština objavljivanja ovih fotografija je moj pokušaj a nadam se i svih Vas ući u psihu tog "čoveka" koji prođe i polomi dva već formirana stabla. Šta se dešava u njegovoj glavi? Od ovoga nema nikakve koristi a meni naneta šteta. Mogu donekle da razumem onoga koji je počupao dve višnje kada sam ih posadio jer nisu bile formirane i mogle su se presaditi, ali opet ta dva stabla su me koštala oko 200 dinara ali OVO od juče nikada!!!! Što se tiče pominjanja puta i tragova traktora, tu ne postoji nikakav put i nije problem nikada bio tu proći jer je prečica do nekih parcela. Sa komšijama sa susednih parcela nemam nikakav problem a i stabla su na dovoljnoj udaljenosti od medja tako da to sigurno nije uzrok ovoga.
 
Krađe, nanošenje štete

Otvaram temu za pisanje o problemima vezanim za krađe i nanošenje štete u voćnjacima od strane NN lica i ostalih.
 
Što se tiče pominjanja puta i tragova traktora, tu ne postoji nikakav put i nije problem nikada bio tu proći jer je prečica do nekih parcela. Sa komšijama sa susednih parcela nemam nikakav problem a i stabla su na dovoljnoj udaljenosti od medja tako da to sigurno nije uzrok ovoga.

Ipak,taj precutno postojeci put je problem.Neko se ne slaze sa tobom da je to neformalna precica.
 
Ја сам оставио размак између стабала кајсије 7 метара на мјесту куда треба да пролазе комшије тракторима да косе траву. Можда је могло и мање, али нисам хтио да размишљам хоће ли сметати некоме.
Ја та два стабла не бих ни садио поново. Ти си у потпуности у праву, али због мира у селу човјек треба да попусти.
 
Ma narod je malo i beozbrazan što se puteva tiče, jedan komšija prestao da radi njivu i kod njegove njive taj putić zarastao u bagrem, to je ispod moje njive, ima ogroman sklad, pa su sada počeli da prolaze iznad tog bagremara, donjom stranom moje njive....aj sve to ne bi bilo strašno da već gornji deo moje njive nije put, kao i bočna strana po dužini, još samo fali donjom stranom njive i do mojega...a samo jedan prolazi tuda do svoje njive, a ne bi ni imao problem da je seckao rastinje na putu do svoje njive a ne samo prolazio.

Inače tu njivu ne obrađujem, ali spremam za sadnju, poludeo sam bio kad sam video da preko pooranog pa potanjiranog je mrtav hladan prošao UKOSO tj dijagonalno preko cele njive!!! Pa mislim stvarno što je mnogo mnogo je...
 
pod hitno da se usvoji američki zakon čim te vidim u moj posed metak u čelo i za sadnice i put i...,,šćeš tuj,,što bi rekli moji juznjaci.
 
A to sto prolaze dijagonalno kroz njive to je hir u smislu ''Sta mi mozes ''
Tako su i kroz moju detelinu, preko prece naokolo blize, i ja lepo eksere postavim za 1 vremena svi su znali da sam postavio trac isao brze nego zakazivanje pregleda kod doktora... neki su govorili pa sam ja cuo da ce da ih psotave meni u moje njive, ja sam cutao nisam reagovao, ove godine planiram da opet pocetkom proleca postavim eksere, a kad nagazi na tasku sa ekserima, ispod nje ce da pise: Ovde nije put!
 
sve zavisi kolke su parcele u vasim atarima.kod mene su dosta usiitnjeni posedi tako da su njive od 20-99 ari...pa ljudi su kulturniji nece da gaze ako im treba put za kombajn a mora da kaci deo kukuruza zovu telefonom....
 
Nazad
Vrh