KOSENJE LUCERKE(deteline)

Moja je trebala da se balira u petak ali nisam stigao i sada :kisa: :zli:
 
sad sam gledao prognozu cele nedelje kisa dao bog...tako da ces ti tvoju a i dosta drugih cija je pokosena izvlaciti djubre iz njive a i mi koji nismo pokosili... cemo kositi svu ubalavljenu i bez lista zglavnog na njoj i odma iznositi napolje iz njive na djubre samo da bi krenila druga....
 
Poješće krave samo da uspemo da je pokosimo ali će izgleda prorastiti druga pa o jednom trošku 2 deteline
 
Ma dajte ljudi kao da nikada nije bilo problema sa košenjem prvog otkosa.Još uvek nije alarmantno stanje.
 
Tako je.I ja imam da kosim jos,i nije do sale,a Robertu je lako da se zeza kad nema stoke a i njegova detelina neznam dal'je prezivela izliv Tise u ljutovu(na zalost),tako da.....neznam sta ce biti.Lane mi se druga ucaurila zbog kise,sad ovo..... :sta: :udri: :udri: :udri:
 
Gde ste kosaci??Nego,ljudi,jel neko kosio od clanova koji nisu jos pokosili detelinu?Znam da nas ima.... :udri: :udri: ja se razmisljam.Pa dokle?Treba i druga da raste.Danas gledam jednu nepokosenu,neznam na sta lici......a i neko je jede.Mozda bubamare? :sta: :sta: :cao:
 
i kod mene jedu bubamare na sve strane :zli:
sutra cu da pokosim nekih 25ari gde mi je bila stara detelina, nema 20 struka u njoj i pravac u jasle, hrane na sve strane a krave gladne ::lose::
 
Nazad
Vrh