KOSENJE LUCERKE(deteline)

juče završavao košenje i kiša počela. sada u ovoj situaciji se najbolje vidi prednost rotacionih kosačica, dok mi kosimo obične moraju čekati da se osuši plus ne mogu pokositi ovakve deteline koje su pale i umršene.
 
Ne samo da su umršene, nego je jedan deo polegao levo, drugi desno, neznaš sa koje strane da joj priđeš ni rotacionom a o ovim kosama da ni nepričam!
 
Meni su jedne godine vrisnuli ležajevi u takvoj detelini(semenjača pa prorasla)-bar sam uradio remont kad sam je već kvario.Kada se kosi sa jedne strane nema problema samo namestiti prohod da možeš da šetaš.Pogledajte dobro kosačice posle kosidbe.Ne sme se forsirati.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Meni su jedne godine vrisnuli ležajevi u takvoj detelini(semenjača pa prorasla)-bar sam uradio remont kad sam je već kvario.Kada se kosi sa jedne strane nema problema samo namestiti prohod da možeš da šetaš.Pogledajte dobro kosačice posle kosidbe.Ne sme se forsirati.
problem je svaki drugi dan ostriti nozeve?
dasta je smrt za kosacicu kad su tupi nozevi!
 
pa za ovakve deteline se i moraju staviti novi noževi i posle svakog h oštrenje ili okretanje tj. premeštanje sa jednog na drugi krug
 
e bas bi voleo da mi jedan od ovih sa linijskim kosama javi da je kosio po ovakvim uslovima!! a za nozeve ja ih ostrim na svaki Ha da bi lepo i kosilo a i lakse ide traktor! imam nozeve koje imaju zig DIJAMANT neznam ciji su ali su najbolji za koje znam!!
 
Ja juče pokosio detelinu sa običnom kosačicom bilo čupavo ali se ipak uradilo po staroj izreki "kako sam se nadala dobro sam se udala" :cao:
 
svi vi koji mislite da lazem!! kod mene retko koja je njiva veca od 1ha sa lucerkom ili bilo koja livada pa ih bas ostrim na svakih 1ha a vi mislite sta hocete!! kad ima vecih njiva onda menjam na njivi posto imam uvek u traktoru jos jednu garnituru naostrenih!!!
 
Ja danas krenuo u nove pohode...
1zlys8l.jpg
 
Nazad
Vrh