KOSENJE LUCERKE(deteline)

pa ja tako uglavnom i kosim sa skupljenim toplingom i nikad problema
 
skratis topling,da prednja strana reznog aparata bude bliza zemlji u odnosu na zadnji deo reznog aparata!
 
Ako se previše ukosi, tj. približi prednja strana reznog aparata dolazi do uništavanja krunica lucerke. Bolje da nešto ostane nepokošeno nego napraviti štetu za buduće otkose.Možda grešim...
 
Neće je imenjače uništiti,pokosi ona sve (bar moja) nego izbacuje otkose na svakih 10-ak metara-pravi gomilice
 
Zoran0230 je napisao(la):
Neće je imenjače uništiti,pokosi ona sve (bar moja) nego izbacuje otkose na svakih 10-ak metara-pravi gomilice
Pa koja je tvoja kosacica kad pravi te gomolice?
Ja mislim da ce sad sve isto da rade.Nema tu cake.Kad detelina stoji pravo onda su sve dobre,a sad :nono: :udri: :udri: naderali smo....makar da je rotaciona bilo koja,ne moze sve da pokupi.Eno,1 jutro sto sam doneo 4.maja,krenula druga vec oko 15 cm.
 
Moja (lifam-Sip-ova licenca)-pokosi samo što sve kao da je normalna-ne ostaje nepokošeno samo što pravi gromilice gde je najviše umršena a sa druge strane je normalan otkos
 
gledao sam bcs kosu sto mrda i siljke i kosu za nju nema pologa ali je 2800 eura :udri:
 
eeee ljudi sta cemo sa ovim nasim detelinama kad,kako i dal cemo mi uopste kositi bog sami zna...
 
Zoran0230 je napisao(la):
Neće je imenjače uništiti,pokosi ona sve (bar moja) nego izbacuje otkose na svakih 10-ak metara-pravi gomilice
Probaj manje hvatati ,nemoj ceo zahvat da kosiš,možda ti neće praviti gomilice
 
Kad prodje ova kisa i pokosi se lucerka da li je bolje da se taj otkos odmah rasturi sa grabuljom ili da se saceka neki dan da se provene - posto kosim rotacionom 165 - pitam bice velika masa pa sta vi mislite :sta:
 
Nazad
Vrh