KOSENJE LUCERKE(deteline)

nemam sliku ali nije na prodaju neka stoji @sika imaš ti nove rotacione termometal ada 135cm je 152000 a 165cm je 162800din ipak je novo novo
 
Cijem kupljeno je kod nas u N.Beceju sad pred kosenje dosta tih poljskih kosacica... i kazu da su jako dobre i da moze ferguson da ih nosi iako se zabacuju iza traktora a nisam ni jednu stigao da vidim.... pa da cujem kakva su vasa iskustva slike i snimke.... :ppozdrav:
 
Mnogi pričaju da ne treba kositi rotacionom,koji su argumenti protiv.Ja i mladu kosim rotacionom-samo treba parcelu dobro spremiti a ne,prođe se 2x grabljama i može da se seje,Ja sam ove godine 5x prošao uz duž i 1x popreko.
 
boze,boze....
mi smo pre 25 godina prvi u selu i mogu reci u okolini imali rotacionu kosacicu,ta nam je sve ovo sto imamo danas nakosila,nikad vise nismo imali tako pustih novaca...i sad ovde citam na ovom forumu kako neko brboce :" te nije dobra zbog ovoga,te nije dobra zbog onoga,te ja bolje kosim sa bocnom,te kakva je ona....."
brate bubnite na sto 1200e,kupite tu poljsku,kakva da je takva je,nova je,i da vas vidi svet.od brbocanja nema nista....
 
Ja sam kosio sa poljakinjom od druga.Dobro radi ali kad sam grabio sa sunce grabljama posle poljakinje,hteo sam da :zli: :zli: :zli: :zli: :udri: jer ona to skupi u jedan red,malo podeblji i onda su mi grablje "okretale"detel.a kad sam grabio iza obicne ili IMT rotacione nije bilo problema.Mada neki vlasnici takvih kosacica,kao i TERMOMETALOVIH sa 2 diska se ne zale.'bem li ga...... :cao:
 
Imam i ja Lifamovu(sipova licenca)-1,35-800E
Da vidim sada pametnjakoviće kako će kositi bočnim ili zadnjim kosačicama,kada polegne posle ovih kiša-onda će ići kod Kiša i ostalih koji imaju rotacione da im pokose-čak će i sa rotacionom biti čupavo
Meni svaka detelina isto traje i dok sam kosio zadnjom i sada kada kosim rotacionom
 
Sasvim normalno se kupi ali je kolega kupio balerinu i sa njom se bolje pokupi,probaj malo da ukosi[ grablje da manje hvataju
 
Pa ako moje ne valjaju(MAK-Ada),a sto se zali i taj vlasnik poljakinje,koji ima IMT grablje.E sad,on kaze da mu je bolje kad grabi malo"jacu"detelinu?!Ja ne verujem.... :sta:
 
i ja kosim poljakinjom i grabim imt grabljama i nemam problema neznam kakvih vi imate :sta:
 
Ma ljudi detelina mora da se kupi kada je vreme,ako je kupiš vlažnu normalno da će hvatati na zube i uvijati se ako sačekaš da prođe rosa neće biti problema.Šta ima kod sunce grabalja da ne valja ako se okreću i imaju bar 80% zubaca.Ja imam 1,35 sa 2 diska i zabaciva se mehanički u nazad i do juče smo kupili sa sunce grabljama,jedino još što vetar može da pravi problema.Stiče se utisak kao da detelinu možeš da kupiš kad hoćeš iz ove priče
 
Ne mora Bobe da bude pista.Mnogi misle da je rad sa njima samo po gasu i ne okreći se sine.Kao i sunce grablje i uopšte svaka mašina imaju svoju radnu brzinu i plus moraju da se našteluju.
 
Farmer Bob je napisao(la):
Tacno,ali jos zahteva extra ravne njive.Inace,ostaje za njom mase ako je neravno.
Pa poravnaj prije!Ja imao svakakve grabulje al balerina naj.Em ne smeta joj ni rosa ni vetar,em brze se osusi i jako lepo se presuje iza nje
 
Malo izduvaš gume i što kaže Matić polako-ne treba bežati ali jedno je sigurno:više će ostati posle sunce grabalja nego posle balerine.To je poređenje kao rotaciona kosačica i obična.
 
Nazad
Vrh