KOSENJE LUCERKE(deteline)

Tako je,prva ne cveta.Vreme joj je za košenje jer je popadala i počelo lišće da truli što nije nikako dobro.Ne može se čekati do kraja meseca da se uvremeni jer onda ne može 4-to kolo da se uhvati.
 
Prva nikad ne cveta,paore moj!
možda kod vas,kod nas cvata
druga je stvar ko neće da čeka da počne da cvata jer u prvom kolu ionako ima najviše mase
prošle godine drugar početkom maja pokosio deo njive a drugi deo pojavom prvih cvetova sad kada se pogleda njiva tačno se vidi dokle je kosio u prvom navratu,dosta je lošija detelina na tom delu
kod nas niko još nije kosio
 
cveta i kod mene tj prošle godine sam čekao da stane kiša i koliko sam čekao procvetala je tako da kish nije samo u mačvi
 
cveta i kod nas u rumi, zaozbiljno, naravno kad malo zamatori ... nego, cisto da vam napomenem, a verovatno ste i culi ili znate... detelina i trave sto su starije to im vise vlakna bivaju lignifikovana i time se smanjuje svarljivost istih u rumenu i crevima, tj ukupna hranljiva vrednost je manja.
svarljivost.jpg
iz tog razloga mislim da ne treba bas cekati da zamatori detelina... ako gresim ne zamerite ;)
svarljivost.jpg
 
I ja sam imao u planu da kosim, ali posto kisa nikako da stane morace josa malo da saceka. A lucerku koja nam je u Sremu tek treba da odemo da vidimo, ali vidim da Sremci vec kose tako da cemo i mi cim vreme dozvoli
 
Nazad
Vrh