KOSENJE LUCERKE(deteline)

danas sam obisao parcelu gde sam ovog proleca sejao lucerku, ima je nekako u omotima, pa mi je nesto palo na pamet:

znate kako kazu da bi drljanje lucerke trebalo da bude obavezna mera....

da li bi valjalo da se izmedju dve gospojine protrci po njivi sa zvrckom po onim mestima gde lucerke nema i da se posle toga podrlja cela njiva?
 
Hej,ljudi zamrla nam tema :haha: a treba da se kosi!!Jel neko nesto kosio,mislim pored ovih kisa...
Ja jos onda samo 1 jutro,a ostalo nista nije pokoseno :zli: dokle da cekamo,sta kazete?
 
Treba sačekati da prođe ovaj talas što najavljuju,posle će biti lepo vreme,bar ja tako mislim
 
Ja sutra kosim jednu polovinu i uslužno.Precvetala je i nema šta da se čeka a vreme neka radi svoje ja mu ništa ne mogu
 
Bilo je reci da ce nocas kisa :sta: a sad vidim,zvezde.Mislim da cu i ja sutra nesto pokositi a i 2 jutra usluzno,cekaju ljudi za mnom.
Sto kaze @matic,precvetava a nije ni to fazon kad "omatori"(kad suvise iscveta).
Hoce li se nesto uvatiti deteline kako treba ove godine..... :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Prvu nisam uhvatio ustvari jesam ali pokislu i ne baš lepu doneo kući.Drugu sam super uhvatio a treću ću tek da vidim ali ne sumnjam jer po ovim žegama 3-4 dana i može da se radi a nije nešto ni porasla zbog suše.
 
ja sam izbalirao ono moje jadilo, morao sam da ga danas prevrcem, tu sam izdangubio mnogo...

ujutru mi dolazi stric u 4, da izvucem ako mogu pre kise, ima oko 600 bala
 
Ajd da se i ja ukljucim u temu-druga kosnja deteline sa malo vise od 3 kj je ispalo 630 bala sto mi se nikada u zivotu nije desilo. Bale su bile na merenju i kantar je pokazao 20-25 kg pa vi sada vidite... :ppozdrav: :D
 
Danas bio da obidjem blizu sela jutro deteline sto treba da kosim.Pred kraj drugog dela njive......voda u tanjem sloju :zli: :zli: :zli: a posle nista,pa kanal.To kad su cistili kanal pa nam nadigli kraj njive,pa sad dosla kao korito :udri: :udri:
Sta da radim?Da kosim po vodi(taj deo) pa da ga posle vadim rucno iz vode ili da ne kosim da cekam naredne tople dane da se "mozda"vode povuce?Inace detelina je jako dobra,procvetala,polegla......a sutra je 6.avgust...vec.
Post je spojen: [time]четвртак, 05. август 2010. 13:55:08 MST[/time]
_________________________________________________
 
ja sam danas kupio bale sto su pokisle i desetak bala je lezalo u bari - nije bila neka jaka kisa, ali je zemlja tu izgleda zasicena nacisto
 
cika_jova je napisao(la):
ja sam danas kupio bale sto su pokisle i desetak bala je lezalo u bari - nije bila neka jaka kisa, ali je zemlja tu izgleda zasicena nacisto
Verujem ti.... :udri: a meni je vise zao njive jer i pre te vode ima da ostanu tragovi sigurno.Detelina mi je u drugoj godini,nadjubrena stajnjakom....detelina haos.Redovno preko 200 bala....
 
a meni zao krava, kada sam im ubacio u jasle " lucerku", da su u slobodnom sistemu pregazile bi me i izbole rogovima

inace od 4 ha lucerke, prezivela je koliko - toliko na nepunih 1.5ha i to kad saberes sva ostrvca lucerke
 
Farmer Bob je napisao(la):
Hej,ljudi zamrla nam tema :haha: a treba da se kosi!!Jel neko nesto kosio,mislim pored ovih kis
Ja jos onda samo 1 jutro,a ostalo nista nije pokoseno :zli: dokle da cekamo,sta kazete?
he he pa zamrzla se kad sam ja odjavio internet.... a kosicemo ili orati detelinu kad se resimo vode iz nje..... :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: mi ce mo ispupavati vodu iz jedne deteline sa dve motorne pumpe(a i ti bobe bi mogao pumpe... benzina i polako) a jedna ce bit pokosena ovih dana ako ne i sutra... a ostalo smo otpisali podzemne udavile... bice oranja... pa na prolece opet ..... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh