KOSENJE LUCERKE(deteline)

moracu da se nekako snadjem da uslikam - redovno prikolica pravljena komsijina + stupci 200 bala + - 10
moja kola - splav 6 x 2 m u osnovu staje 33 bale, najvise natovareno 280 i neka bala slame slagacu te, ali uglavnom za seno 6 reda i zaklas oko 220 bala

pravi mali vozic
 
Ja za zmajevke imam napravljene kopče od 16-stice armature i otvorim gornje stranice u vodoravan položaj i onda mogu da tovarim 4 bale širine na prikolicu, 250-280 bala ladno...
 
ako se tovari pun kapacitet prikolice stupci - citaj pajante- se vezu unakrst na jedno metar od vrha, kola se naravno ne vezuju
 
@ mityoo Vidjao sam to, znam na sta mislis, odlicno resenje.. samo malo zeznuto oko sretanja sa 2, a?
 
Kakvo je stanje sa drugom detelinom?Jel kosite?Ja sam moju bio jutros da vidim.Dobra je,narastila je ali i polegla :zli: (njiva je pre setve nadjubrena stajskim djubrivom).Nego ove prognoze me nerviraju.Sta vi mislite?Da se kosi ili cekati?Prosle godine sam cekao pa mi se ucaurila detel. :udri: :udri: isto bile kise. :zli: :zli:
 
Ovih dana pratim sve prognoze i postoji verovatnoća 60% za kišu 28, 29. Tako da ću sačekati i od 1 jula upadam sa kosom u njive. Pa kad se skupi sve odjednom i ječam i detelina i žito biće strašno.
 
ja sam sad pokosio 20 ari pored kuce :cool:

to je cvetalo a i grad je malo :udri:, a za ostalo ce morati da se ceka jos ..
 
Uslužno koš. Sirak-detelina 3:1
fnykpek-0116.jpg
 
Prebaci malo te deteline za moju Iciku! ::000::Icika vredi svaku paru! Samo sam napravio zajeb sto odmah nisam uzeo i drugu ::namigivanje::
Pozdrav Tibore, najbolji odgajivacu svinja u Backoj, a i sire :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
cukaneca je napisao(la):
Ovih dana pratim sve prognoze i postoji verovatnoća 60% za kišu 28, 29. Tako da ću sačekati i od 1 jula upadam sa kosom u njive. Pa kad se skupi sve odjednom i ječam i detelina i žito biće strašno.
i Mi 1 jula izlazimo sa kosacicama i svu nasu detelinu rusimo.... :D :ppozdrav: :cool: :cool: :cool: Boze boze...molim boga samo da nam ne krene IZDAN(podzemna voda) u detelinu staru sad 1 godinu.... posto nam je ta zemlja pored velikeog nasipa(Dolme)... a preko njega su POLAVLJENE LIBE(deo Novobecejskog atara prema Petrovom Selu) .... :zli: :zli: :zli: :udri: :udri: :udri:
 
Ljudi zar kod vas nitko ne razbacuje otkos odmah poslje košnje,bubamara nejede lucerku,ona se hrani lisnim ušima koji se nalaze na lucerki ili češt primjer je i repa.U biti gdje god vidite da ima bubamara na lišču mora bit lisnih uši,čak i mravi znaju biti prisutni jer oni brane lisne uši od bubamara
 
Dav li je neko počeo da kosi detelinu-da li se prosušilo.čujem da se jedan u Iđošu zaglavio u kosidbi
 
Juče i danas kosio punom parom.Ima njiva gde pilji voda ali se nisam zaglavio nigde(prednja vuča me spasila :haha: ).
 
Nazad
Vrh