KOSENJE LUCERKE(deteline)

Dobio sam od komše mališu na zajam jer nisam imao čime da idem, svi traktori su mi bili zauzeti...(neću valda 82 konja i 5 tona ganjati za suncegrablje) i za takve namene(grablje, balirka i slični lakši poslovi) je sasvim solidan... Da je moj ja bi mu već ugradio i doradio par sitnica, i onda bi sasvim fino moglo sa njim raditi....
 
Ja, sam kosio neki dan sa 565.. 5jutara.. poludio sam istjero komarce van a nemam kabine 2 brza gas do kraja a komarci ubijaju...!!!
 
Pitanje:

Mlevenje u lucerkino brašno.

Može li bez baliranja pravo u mlin? Nije li to bolji način da se sačuvaju svojstva deteline?
 
Nije lucerka, već livada, no, bez obzira šta je u pitanju velika je muka kada vreme nije naklonjeno.
Pored toga, što je travi prošao optimalni period za košenje, velika kiša se sručila pre košenja.
Da bi se nešto ipak uradilo (bar počistila livada da raste otava), praktično se kosilo po vodi, skupilo po sunčanom vremenu, ali livade još uvek pune vode, pa evo kako to izgleda kada mora da se balira, a kiša preti (sveže fotke od danas):



:ppozdrav:
 
da vidis sto ima kod mene tek nagib, a u sred leta po najvecem suncu pistavci i to po 5-6m u precniku, a tek sad..
 
kod mene postoje komasacije gde je ritska crnica i tamo imam 4 ha lucerke, od toga sam pokosio 1.30 ha , a ostalo je i dalje prva ne moze da se udje - lezi voda :udri: :udri: :zli:, ali ravno je..
 
Ljudi,kakva je situacija sa III(trecom) detelinom?
Ja pokosio 1 jutro(ono sto sam uvek rano kosio),uhvatio onaj pljusak prosle nedelje ali dobro je.Ostalo tek sad procvetalo i treba da se kosi,a evo opet tmurno vreme...... :udri: :udri:
Inace,@gagi,presovao sam tvom komsiji preko puta tvoje deteline u Stare vinograde,nista manje nije imao nego druge.500 bala na 3 jutra. :D
 
kad su te vase vranjevcke maximalno male bale!
Post je spojen: [time]недеља, 25. јул 2010. 11:56:45 MST[/time]
_________________________________________________
kad su te vase vranjevcke maximalno male bale!
 
ja ih pravim za sebe ne za druge ko neki ako te zanima kakve su zvacu te da probas da bacas samo se spremi dobro da ti nespadnu pantalone ::namigivanje::
 
pokosio danas 1.30 ha lucerke, a pod njom ostala prva na otkosima :udri:

i jos 1.50 ha " lucerke " :udri:

sve u svemu posao :zli: :zli: :zli:
 
Nazad
Vrh