KOSENJE LUCERKE(deteline)

Da nije počela kiša danas oko 16-17h i ja bih danas bio gotov sa prvim košenjem lucerke... ovako ostalo mi još oko 250 bala da upresujem, e sad kad ću moći presovati to samo onaj gore zna.... Inače i ovako pokisla i bez lišća daje 125 bala po jutru...
 
Zatva prosle godine bila zajedno sa baliranjem 180 evra ili od 15 000din do 16 200 din/ha
sa baliranjem ovi sto su bili skuplji bolje su obradjivali poso od ovih jeftinijih
 
cukaneca je napisao(la):
Nije košnja, al je lucerna.
@bećarino, kakva ti je to mašina :sta:

To je tarup iliti rotacijska kosilica, a služi za košnju voćnjka, kukuružnjaka, šikara, šiblja... S obzirom da ove godine nedržimo svinje na salašu onda sam istarupirao djetelinu jer je nitko od okolnih stočara nije htio pokositi zato što je polegla i odrvenila.

@NA: Kako kaže mityoo to je sportski aspuh, za teže i najteže uvjete rada. :haha: To sam neki dan nabacio na fergusona i dobro mu leži.
 
sumar je napisao(la):
Ja kosim samohodnom kosacisom detelinu ali prvi kos radio oko 1 maja sada je vec stigo drugi neznam zasto vi tolako kasnite sa kosidbom kada je bilo bas lepo vreme kada sam ja kosio mozda niste stigli zbog setve ja nemam tekvih problema dok su burazer i otac na setvi ja sam na kosidbi .

Možda je druže bilo lepo vreme kod tebe, ali ovde kod nas od Djurdjevdana nema da sastavi dva dana bez kiše i to kad padne to je po 30-ak litara...
I ja sam jednu parcelu pokosio oko 25. aprila i doneo je bez problema, preorao i posejao kukuruz, koji već ima 4 lista...
Inače, juče završili sa prvim otkosom, prilično je dobra bila, 170 bala po kj.
 
sumar je napisao(la):
Zatva prosle godine bila zajedno sa baliranjem 180 evra ili od 15 000din do 16 200 din/ha
sa baliranjem ovi sto su bili skuplji bolje su obradjivali poso od ovih jeftinijih
kod mene je kosenje 20e po lancu ili oko 35e po hektaru,ne razumem sto bi bilo skuplje to je nikakav poso cas posla se pokosi a i kosacice nisu nesto skupe.vrsaj prosle godine je bio 40e po lancu.
 
srne su jedne od glupljih zivotinja....xxx sam ih pokosio,umesto da bezi,ona trci na kosu! ::lose::
zercovi i fazani su za nju ::svaka cast::
 
ja sam danas sa rotacionom samleo svraku, a jos imam i na njoj musemu :sta:
stoji svraka kao supermen i nece da se skloni :haha: :haha:

kosio jednu parcelu, iza tocka ostaje blato, a posto opkoracujem red gazim dva puta na isti trag, posle drugog prohoda pojavljuje se voda ::lose::
 
Poludeo sam od svih(razlicitih)vremenskih prognoza i danas kazem jednom prijatelju da mi ipak pokosi 1 jutro detel.(ja njemu baliram).Prva je pokosena 30.aprila.Pa sta bude.... :zli:
 
nisu moje bale,a li je zato delo mojih ruku kod druga, ja deno.. Evo domaci zadatak ::namigivanje::
U prvoj 171 a u drugoj 178, inace ovo je seno.. :cao:



 
Nazad
Vrh