KOSENJE LUCERKE(deteline)

Kod nas jedan moj drugar probao da kosi sa 4 diska pa ne može,vidim da kod tebe ide

Zar kod vas nije bilo kiše
 
Zoran0230 je napisao(la):
Kod nas jedan moj drugar probao da kosi sa 4 diska pa ne može,vidim da kod tebe ide

Zar kod vas nije bilo kiše
Ide ova u svakakvim uslovima. Juce kod nas nije bilo kise, tj. bilo 1 dl po kvadratu.
 
ja sam završio košenje i mogu reći da se dobro uradilo nisam ni mislio da će tako biti sad još razbacim i nek se suši
 
@lalo, jel to imt? koliko dugo je imaš? ja sam imao imt takvu kupio novu i bila dobra dok nisam prvi put menjao ležajeve, i posle menjao i kućišta i :zli: :zli: :zli:. nikad više. pre tri godine sam je ispratio za 500e a i poklonio bih je. ona šestougaona osovina koja je pogon i od običnog gvoždja je nikakvo rešenje. smučila mi se, i sad kad je vidim i na slici :zli:
 
Jeste, IMT. Ja sa njom nisam nikada imao nekih velikih problema, a pokosila je boga oca. Jednom je samo puklo kuciste treceg diska, al mojom krivicom ( kosio seno na nasipu i nisam video patrljak od odsecene bandere :udri: :udri:, i opizdim je muski), i jedared promenio semering na prvom disku i to je sve za 8 godina. Kupljena je nova.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Jeste, IMT. Ja sa njom nisam nikada imao nekih velikih problema, a pokosila je boga oca. Jednom je samo puklo kuciste treceg diska, al mojom krivicom ( kosio seno na nasipu i nisam video patrljak od odsecene bandere :udri: :udri:, i opizdim je muski), i jedared promenio semering na prvom disku i to je sve za 8 godina. Kupljena je nova.
pu-pu da je ne ureknemo :ppozdrav: moje iskustvo je strašno, 3-4 puta sam menjao sva kućišta
 
e nasa je jedna njiva pala a sutra ce jos jedna sto nam je ostala... nismo mogli sa linijskom nista da pokosimo.... morao je kolega sa fahr-ovom rotacionom da naspanuje toplinger i gas.... bice snimaka...... e sad da je samo pokupimo... neka da bog :cool: :cool: :cool:
 
za imt postoje gusana kucista pa ko ih stavi nemisli vise o tome,ja imam kuhn sa cetiri diska i kod mene je oko pet godina i pokosila je trave i deteline neznam ni sam samo u jednom danu kosio sam i do 5 ha mnogo bolje ima resen mehanizam od imt
 
imam 3.5ha za kosenje, nisam pokosio prvu jos uvek, a ovi najavljuju kisu :udri:
gde ju je buba pojela, tu se i sva uslinavila da je pokosim pa da pokisne - ne ide
tek onda nece da kosta ni 5 para
da je ne kosim, nece da raste druga ili treca koja li je na redu, a propada..

:zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Ja kosim samohodnom kosacisom detelinu ali prvi kos radio oko 1 maja sada je vec stigo drugi neznam zasto vi tolako kasnite sa kosidbom kada je bilo bas lepo vreme kada sam ja kosio mozda niste stigli zbog setve ja nemam tekvih problema dok su burazer i otac na setvi ja sam na kosidbi .
Dosta radim i usluzno kosenje dnevno mogu da smlatim i do 5 ha ako je u vece parcele i da su u istom ataru i ako imam jos jednog vozaca ne moze se sam izdrzati ceo dan to mi je rekord .
Ja naplacujem 9 000din/ha sa rasturanjem otkosa a ovsko samo kosenje onda 7200din/ha .
 
I ja juce konacno zavrsio sa prvom detelinom.Videcemo kako ce sve to izgledati za neko vreme.Gde mi je cista detel.tu su bale dobre,lake,a gde ima i trave(u starijoj detel.)tu su teze i mozda ce se grejati :zli: Grabili preksinoc,juce ujutro dodala manja kisa,posle sam prevrnuo i balirao.Malo sam popustio bale,oko 5 jutara 1000 bala.Bilo bi vise za oko 20% da je na vreme koseno.Bubamare je napadale,polegla,haos...... :udri: :udri: a imam 1 jutro sto je koseno pred 1.maj,ta ce se kositi ponovo za 10-12 dana.
 
sumar je napisao(la):
Ja kosim samohodnom kosacisom detelinu ali prvi kos radio oko 1 maja sada je vec stigo drugi neznam zasto vi tolako kasnite sa kosidbom kada je bilo bas lepo vreme kada sam ja kosio mozda niste stigli zbog setve ja nemam tekvih problema dok su burazer i otac na setvi ja sam na kosidbi .
Dosta radim i usluzno kosenje dnevno mogu da smlatim i do 5 ha ako je u vece parcele i da su u istom ataru i ako imam jos jednog vozaca ne moze se sam izdrzati ceo dan to mi je rekord .
Ja naplacujem 9 000din/ha sa rasturanjem otkosa a ovsko samo kosenje onda 7200din/ha .
Pa koliko vam je onda vršaj žita :sta:
 
Nazad
Vrh