Kombajnski motori

Nije sprdnja ,nego je trebala biti sala. Ovi djecaci sto rukaju ove motore ,imam i ja takvog ,pa kada im prolupa masina ,nosaju je svuda od Cubija do Bubija od Triglava do Djevdjelije,ali niko nemoze napraviti masinu da ide kao sto je Japanac sastavio. 1000 km. i opet prolupa. Moze malo duze ako ne prelaZIS 10000 OBRT.
Tako je nastala fora o Japanskom zraku pa sam ja se toga setio.
 
Imam jedno pitanje u vezi motora ,u pitanju je OM352A. ne znam sta da radim sa mojim .Dnevno mi potrosi oko 3 litre ulja,pritisak ulja drzi oko 2-2.2...Snage ima ko lud i ne dimi uopste.Pa sta vi predlazete da se radi ?
 
Ove godine kada sam radio remont kombajna i posto sam skidao motor imali smo u planu da nesto odradimo oko motora povodom te potrosnje ulja,ali nismo stigli .Prvih par dana kosenja pritisak ulja je drzao na 4 ceo dan i trosio oko 2 litre ulja. posle je pritisak pao na 2.2 pa na 2 bara i potrosnja skocila na 3 litre i mozda malo jace.pa sad nesto da preduzmemo pre kukuruza.prosle godine kada mi je probio na dihtungu glave ,majstori su mi rekli da ce morati i turbina da se radi jer mozda i ona jede ulje.

- - - - - - - - - -

Sipao sam mu ovo obicno Sae 40
 
Ove godine kada sam radio remont kombajna i posto sam skidao motor imali smo u planu da nesto odradimo oko motora povodom te potrosnje ulja,ali nismo stigli .Prvih par dana kosenja pritisak ulja je drzao na 4 ceo dan i trosio oko 2 litre ulja. posle je pritisak pao na 2.2 pa na 2 bara i potrosnja skocila na 3 litre i mozda malo jace.pa sad nesto da preduzmemo pre kukuruza.prosle godine kada mi je probio na dihtungu glave ,majstori su mi rekli da ce morati i turbina da se radi jer mozda i ona jede ulje.

- - - - - - - - - -

Sipao sam mu ovo obicno Sae 40

Jesi probao neko ozbiljnije ulje da sipas,ja koristim eneos 20w50 i potrosim oko 3 litre u sezoni na nekih 500kj vrsenja
 
Hteli smo da sipamo neko 20w-50 ne znam ko je proizvodjac ali smo odustali.Reko ako opet nastavi da trosi istim tempom dzabe sam bacio pare na skuplje ulje,jer to bi meni potrosio za par dana,ali opet kad bih probao da mu sipam to ulje mozda bi manje trosio....
 
Sve pomalo .Ako na ventilima onda morao najvise da zadimi posle paljenja ,A posle manje.Ako je na turbini onda nema nekog znacajnog dima i motor ima dosta snage .Ako je na karikama sto je najpre onda pomalo oseti miris zivog ulja na auspuh kao kad je bilo ono gorivo od uljarica.
 
Nazalost,kad se bilo koji merecedes otvori,niko nije kadar da ga sredi kao sto je bio.

moze se srediti kao sto je i bio potpuno isto samo to ima svoju cenu jer se radi do detalja sa kompletnim ispitivanjima tipa skener radilice balans iste hidro test glave provera bloka po svim parametrima itd.... samo to zadovoljstvo sa originalnim delovima iz inostranstva izadje poprilicno mnogo para a za uzvrat traje mnogo dugo i ima garancija

ovo pisem jer sam imao razlicitih slucajeva rada na motoru om 352 a i svi su reseni uspesno i traju vec niz godina naravno nisu svi imali isti problem
 
Nazad
Vrh