Kombajnski motori

Goran je vlasnik Powerparts-a iz Budisave...

A druže tebi treba mnogo više da odeš u Britaniju i da ga kupiš... Zato je i moje mišljenje da ni 20 evra nije mnogo.
 
Ajd da pitam i ovde :cao:
Pre neki dan gledali jedan bobajn 142, manje vise solidan,ali da li je motor za generalku:sta: Pali ok, i drzi pritisak u radu oko 3-ke, ali po noci sam video da je izbacio neku varnicu, pumpu su radili pre 2 godine, dizne nisu dirane bar 8-9 godina, dnevno potrosi do 1l ulja ako radi ceo dan, stim da nesto od tog ulja i curi na semering. Auspuh ima onaj razbijac, ali se i pored toga provuce po koja varnica. Da li mogu dizne da budu uzrok ovome ili je motor zreo za gen?
 
25 eura po komadu sam plaćao termostate za J.D a uloške dizni 35 eura komad.Bilo je i po 21 euro ali cela garnitura a ovo je bilo na komad.
 
Sve nesto razmisljam da nije do motora?
Sutra dizne na pregled pa ce se samo kasti sta dalje!
A secka inace sad cetvrta godina, posle dve oktenuti nozevi!
I primeti se razlika izjutra i popodne u radu!
Izjutra ima duze 10-15cm slame, a popodne kad je suvlja bukvalno prasina!
 
Zamenjene dizne, svih 6 je pisalo!
Nije mi jasno kako je uopste i isao? Jedino se na potrosnji moglo primetiti da nedto nije u redu! Sutra verovatno proba
 
Pa koliko ti je trosio i da li je jako dimio? Kod mene malo teze pali kad je hladan ali cim se ugreje dima nema nista iako troska malko ulje ali u granicama normale.
 
Ja imam 5redni fantinijev adapter za kukuruz, tako da su to trke po njivi da bi se nadoknadio jedan red manje,
Potrošnja slicna kao u zitu ali suncokretu moze dole i do 6-7l
 
Nazad
Vrh