Kombajnski motori

Trebao bi i u soji da troši dosta manje nego u pšenici jer nema toliko mase.

Ja jos nisam resio obrtaje vitla jer sam lenj pa zato teram u soji sporije nego sto kombajn moze da proguta. A i ne zurim, radim samo svoje i lepse bude obrijano kada se ide sporije, nebitno koji je kombajn u pitanju.
 
Potreban mi je ovaj semering sto ide na onu osovinicu koja pogoni bos pumpu...
Ako ga sutra ne pronadjem kod mene po prodavnicama gde bi mogao da pronadjem taj deo???? Ispao mi semering sa mesta i dosta ulja izbacio!!!!!!!!!!

Motor je Perkins ali ja mislim da ce d ase slozi i sa S-46?????

070314193958.jpg
 
22x36 kako sam ja izmerio... Neznam dal mogu da ga nadjem u ovim prodavnicama kod mene a pusta mi po malo ulja... A karambol je nastao kad je nacisto ispao odatle!!!!!!

Zato sto je toliko tvrd kao da je od metala nikad nije ni menjan!!!
 
Nije 22x36 vec glupa colovna mera 22.2x35.7,koji ja nigde nisam uspeo naci pa preuredio sa biksnom od mesinga na 22x32 koji ima na svakom cosku da se nadje.
 
Nije 22x36 vec glupa colovna mera 22.2x35.7,koji ja nigde nisam uspeo naci pa preuredio sa biksnom od mesinga na 22x32 koji ima na svakom cosku da se nadje.
Što nisi napisao da ne možeš naći, ima kod nas a cena mu je smešnih 205 dinara a u pitanju je silikonski semering sa šeširom i baš taj u colovnim merama !
 
Klasika.Spalo remnje ,skinulo kablove sa onog alarma i nije alarmiralo .Termometar nisam gledao izvesno vreme a i nisam skinuo prasinu sa njega i samo je izgubio snagu i ugasio se i zakocio. Nije mogao zaverglati. Isli smo na rucak i svo vreme smo posmatrali da se ne zapali jer se dimilo pola sata iz motora. Kad se ohladio upalio i ovrsio celu sezonu. To je bilo drugi dan.
Sada dimi na odusak ,al, bas dimi ,lupa nesto u motoru ,ali netrosi ulje.
Nemam nikakva iskustva sa vazdusarima.
Interesuje me sta se desi sa radilicom u ovakvim situacijama ,a ovamo gore pretpostavljam da se sve pocelo topiti.
Pritisak nije los i na ler gasu kada je vruc.
 
Klasika.Spalo remnje ,skinulo kablove sa onog alarma i nije alarmiralo .Termometar nisam gledao izvesno vreme a i nisam skinuo prasinu sa njega i samo je izgubio snagu i ugasio se i zakocio. Nije mogao zaverglati. Isli smo na rucak i svo vreme smo posmatrali da se ne zapali jer se dimilo pola sata iz motora. Kad se ohladio upalio i ovrsio celu sezonu. To je bilo drugi dan.
Sada dimi na odusak ,al, bas dimi ,lupa nesto u motoru ,ali netrosi ulje.
Nemam nikakva iskustva sa vazdusarima.
Interesuje me sta se desi sa radilicom u ovakvim situacijama ,a ovamo gore pretpostavljam da se sve pocelo topiti.
Pritisak nije los i na ler gasu kada je vruc.
Sa radilicom nebi trebalo da je ista bilo kad kazes da ima dobar pritisak ulja tu su jedino karike prekaljene i odma pocinje da trosi ulje,a to sto cujes da lupa je najverovatnije mala pesnica na klipnjaci.
 
Netrosi ulje sto je cudno. To lupanje ako je na pesnici kako je odradio 1o dana i uvek isto lupa?Sve ce biti jasnije kada se otvori. Jeli mozda neko dozivio da se nesto desi sa diznom pa da lupa .Mozda je pukla ili propisala usled pregrtevanja???:sta:
 
Netrosi ulje sto je cudno. To lupanje ako je na pesnici kako je odradio 1o dana i uvek isto lupa?Sve ce biti jasnije kada se otvori. Jeli mozda neko dozivio da se nesto desi sa diznom pa da lupa .Mozda je pukla ili propisala usled pregrtevanja???:sta:
Moj pok.deda je pre 25godina tako IMT575 oterao bez vode u njivu da ore i napravio 5-6 krugova i traktor zablokirao i ugasio se dodje on kuci i kaze ocu sta se desilo ponesu oni vode i naspu upalili ga i dan danas traktor radi nikada mu motor nije otvoren ulje trosi na grame ali od toga dana i dan danas mu se cuje mala pesnica da kucka!Ako mislis da je dizna upali ga i u toku rada mu otpustaj redom dizne i ona koja ti nepromeni zvuk ta je crkla!
 
To lupanje ,može da dodje od samog klipa, klip se u radu pregrejao došlo je do zaribavanja (ogulio se ) smanjio u prečniku i sada lupka po stublini iznutra kad klip menja putanju iz DMT ka GMT odnosno u samom momentu ubrizgavanja dobije udar od eksplozije paljenja nafte i kuca u stublinu naj izrazitije se čuje do 1000 rp/min preko pola gasa zvuk se ublaži ili skroz nestaje može da radi dosta dugo smo kuca ,mala pesnica mislim da nije ona neoprašta, brzo bronza popuca i ispadne iz klipnjače.
 
Netrosi ulje sto je cudno. To lupanje ako je na pesnici kako je odradio 1o dana i uvek isto lupa?Sve ce biti jasnije kada se otvori. Jeli mozda neko dozivio da se nesto desi sa diznom pa da lupa .Mozda je pukla ili propisala usled pregrtevanja???:sta:

klip ti lupa u stublini,uljna karika zapekla od temperature i tako specena se potrosila i poravnala se sa merom klipa i sad nema klip sta da drzi nategnutim i na malom gasu lupka,narocito kad se gasi motor lupanje dolazi do veceg izrazaja,imao takav problem,morao hilznovati,druge klipove i teraj dalje.....

- - - - - - - - - -

@zare bio si brzi za 1minut.......:osmeh:(i to pitanje dal ceo minut...)
 
Ako nije bitno ,samo vidiš ko neka telepatija u isto vreme isti odgovor samo malo drukčije se izrazili:ppozdrav:samo da dodam u ono gore što sam piso sam kaže da je osto bez hladjenja znači ulja je imo dovoljno i podmazivanje se i dalje odvijalo samo je bilo malo vruće(cvrčalo):haha: da je radilica kojim slučajem uvatila pa ga oladio i upalio kojim slučajem nebi ni dotero do kuće zvekne klipnjača kroz blok ko"21" oni neopraštaju kuckanje na klipnjači .
 
Nazad
Vrh