Kombajnski motori

Treba mi malo pomoc S46 motor(na zmaj 141) na kolko da stelujem dizne dosada smo 175bar dobio sam neka knjiga tamo pise 215bar S46kombanjski motor ,motor sad generalisan ,nova bosh pumpa, dali neko stelovao na tako veliko bar ?
 
Greje mi se motor S46 na kombajnu. u hladnjak se uhvatio vodeni kamenac nameravam da ga skinem i da dam majstoru da procisti.Medjutim imam rezervni hladnjak, kome su sace mnogo sitnije.dali bi valjao taj hladnjak , i moze li sanjim da radi motor ne bi li jos vise se grejao?Molio bi nekoga da mi odgovori
mozes to i sam da odradis, masna soda, to neverovatno dobro odradi, postupak je sledeci, odseceno bure, potopi se hladnjak sa rastvorom masne sode i kuva 2-3 sata, neverovatno sta sve ispliva. Mi smo se tako sa hladnjakom na Rusu mucili, skidali glavu nekoliko puta, nosili na hidro test,i na kraju kada mi je jedan poznanik preporucio ,kuvanje u masnoj sodi, mi zaboravili sta je to hladnjak.
 
Autodata CDA3.18. Podaci su od MF-a.
Sad sam proverio i slabije i jače perkins motore tj 3.9ccm,4.1ccm i 6.0ccm pa čak i kod perkinsa 1006t su momenti pritezanja veoma slični 244Nm i 129Nm tj 265Nm i 155Nm.
 
Nazad
Vrh