Kombajnski motori

Morao sa da rastavim motor i povadio klipove ,zamenuću karike i dihtung.
 
Miloše proveri i glavu kakva je tj vodjice ventila i ventile jer od njih poprilično zavisi kako će raditi motor. Verujem da znaš,al čisto da ti napomenem....
 
Kako su se pokazale karike Bepco?.Gledam na Juselovom sajtu imaju te i još neke nemačke SM ali na sliki ima samo 3 karike a ne 5 kom kao sto ide u normalno pakovanje ili je to samo na sliki tako?

Motor nije mogao da okrene od čađi koja je bila u cilindrima sve dok nije skinuta glava jedna stublina je malo porđala ali nije strašno,glavu sam odneo na remot a leteći ležaji su dobri tako da ih neću menjati
 
Poslednja izmena:
Ima i sa pet pogledaj ponovo.I jel na tim klipovima zapekla koja karika,mislim da jeste i jedino zbog toga je pozeljno kompletno rastavljanje,e sad ne znam da li bi mozda odlepile tokom rada,mada mislim da nebi.
 
Sve ti je to isto ni Bepko garant nije napravljen u Eng.kao sto i SM nije video Nemacku.To je moje misljenje naspram cene,a inace ja sam stavio Bepko i onako odokativno/preko lupe/ su ekstra uradjene i sama stampa na kariki je veoma kvalitetna.
 
Ja sam u 577 ubacio bebko,izbacivao je ulje na auspuh par radnih sati,kad je prestao do menjanja nije mrdnuo nivo
mada u mom kraju više se kupuje SM
ili možda ako nađeš NPR
 
pozdrav kolege..moze li mi neko objasniti kako da skinem PVP na motoru IMR S-44,danas sam skinuo deklu i i buni me ste dalje,pa ako neko iskusniji moze da mi objasni,inace to izgleda ovako :

 
dakle kolega nema nikakvog obelezavnja,jednostavno se odrvne i iscupa,da li je i postupak vracanja isti ili se na nesto jos treba obratiti paznju ?
 
Ne možeš pogrešiti,vidićeš ima i na pumpi i na zubčaniku tačno mesto gde se uzupčuje
samo povedi račun o zubčaniku da ostane na mestu jer nemaš kompresor da ga njegov zubčanik pridržava odozdo kao što je na traktoru
 
veliko hvala kolega,samo me nesto buni,kada pridrzim zubcanik rukom i iscupam pumpu,zar taj zupcanik posle toga nece da spadne dole,ako ga nista ne pridrzava,tj zar nece da se pomeri ?
 
A ako želiš da budeš 100% siguran da neće prezubiti onda u te M8 navoje od dekle-dekne,zavrti šarafe-vijke i nema zime za Eskime.
 
mislis kolega na ova 4 rupe na dekli,da se uviju srafovi pritisnu zubcanik i nema zime?da li sam dobro razumeo,jer zaista zelim biti siguran da ne prezubi :osmeh:
 
Upalio sam danas onaj motor što nije hteo da okrene

[video=youtube_share;-rJfsu1xNa8]http://youtu.be/-rJfsu1xNa8[/video]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh