Kombajnski motori

Mislim da ovi sto pricaju da s46 osjeti sjecku misle na to da se vise ne moze terati bez obzira na stanje usjeva... U jacem usjevu ipak treba voziti sporije nego bez sjecke. Rekao bih da nije u stanju progutati veliku masu u sjecki a da motor "ne osjeti"... Zilavi su to motori ali ipak dodatno opterecenje je dodatno opterecenje kako god da se okrene.

Kad smo vec kod kombajnskih motora. Moj primjer; Zmaj 132rm, mjenjao sam mu prosle sezone motor, stari je poceo pustati vodu u karter pa reko da ne sarafam pred sezonu, nadjem kod poznanike generalno uradjen motor i kupim, dao mi covjek garanciju... Ugradili smo motor u kombajn ali to nije TO sto je bilo sa starim motorom. Dosta slabije prima gas, teze pali nego stari motor koji je na gasu bio ziva zera. Cak sam se igrao pa u punom opterecenju oduzmem malo gas i dodam, stari motor nema da posustaje, prima ga kao da radi bez ikakvog tereta dok ovaj drugi osjeti svaku malo vecu masu. Sve razmisljam da stavim sa starog motora PVP na ovaj drugi, mozda je tu problem... Mada je i ovaj drugi odradio sezonu bez greske, samo se treba navici na malo ljeniji stroj.
 
Jedno pitanje...
Ako ne oseti, zašto do pre 15g nismo imali ni jednog zmaja u okruženju sa sečkom?
Da nadovežem pitanje...zašto pre 12-13g stigla tura od 20-30 sečki u Petrovac ganc novih original zmajevih a godina proizvodnje 80 i neka...dali su to inženjeri i li vodeća garnitura zmaja gledala 20 godina unapred, imala viziju,pa spremila sečke znajući da će trebati ili da će motori "očvrsnuti" ?
Imao sam zmaja.
Ne kažem da ne može raditi sa sečkom ali da je ne oseti..e sa tim se nemogu složiti.
Kao merodavno ne uzimajte u obzir slabe parcele, godine...
Nadovezaću se slikom,

Jedna 162 sa motorom od 107kw om352A i hederom od 4.8m a druga sa istim motorom i hederom od 4,2m + sečka, klateći noževi, a potrošnja po kj veća kod 162-ke sa sečkom. Zašto? Manji heder...sumnjam jer bez sečke su imali istu potrošnju, da ne pogrešim sličnu.
Toliko o mom iskustvu sa motorom od 146ks a ne 105ks.
Ako sam nekom pomogao ok, ako ne, nadam se da bar nisam odmogao.
 
Kako je podosta u temi pominjan semerig PVP sa mesanjem nafte i ulja,evo da kazem kako se vrlo lako moze zameniti u kucnoj varijanti bez odlaska kod bosiste,na slici se ujedno i vidi dimenzije semeringa,znaci samo treba odviti sraf sa imbus kljucem br.8 izvuci spojnicku,dalje znate postupak izvlacenja i stavljanja novog semeringa,spojnicka slicno izgleda sa zlebovima kao i od spolja tako da je ne mozete drugacije ubaciti nazad u pumpu...ceo proces nepunih 10.minuta.http://upload.slike.com/slike/2014/01/1388878651-1500-x-1125px-IMG_0977.JPGhttp://upload.slike.com/slike/2014/01/1388877862-1500-x-1125px-IMG_0973.JPG
 
Ja juce palio kombajn i bez problema na prvo verglanje upali,ali poslije 2 min.se ugasi i poslije nema kako nisam probo nisam uspio da dobijem pritisak nafte na filter i dalje,izgleda da mi je ac puma vrisnula,u pitanju je perkins A 4.236,.kod jednog distribuitera dijelova perkins sam zvao i za ac pumpu mi kaze 80 € nesto mi to puno zvuci tako da sam u razmisljanju, i da citajuci ove vase postove sam u velikoj odluci da razbusim stubline sa 98,5 na 101 pa da i to vidim.

Ako mi verujes i ja sam na klasu imao perkins i terao sam ga bez ac pumpe.. i vozen je tako 8 godina....u pitanju je perkins 80 ks,i klas konzul
 
Kad se vec polemise oko tog razbusivanja aj i ja da pitam sta je efikasnije da na 131 ubacim s-ov motor ili da postojeci 6-tak razbusim na 91 dal bi dobio sta na snazi vise sa razbusivanjem u odnosu na s-ov motor.
 
Ćemu to da bude na 101 šta mu ovako fali, ja kad sam radio s 46 kad smo trnovali blok, pitali su me hocu li da ga buse na 101 ako se dobro sječam, rekoh nema potrebe, nisam nikad vidio s 46 razbušen ? :sta:
 
Blok,radilica glava...biksne na medjuzupcanike razvoda,sve 6 klipnjace brusene,i ostale sitnice osim bregastu,uljnu pumpu i proveru bos pumpe i dizne,izaslo oko 600.e,naravno bez ruke jer sam sam radio.
 
Kad se vec polemise oko tog razbusivanja aj i ja da pitam sta je efikasnije da na 131 ubacim s-ov motor ili da postojeci 6-tak razbusim na 91 dal bi dobio sta na snazi vise sa razbusivanjem u odnosu na s-ov motor.
Šta reći . Ja nebih razbušivao jer su ti motori jako penjavi na generalkama. Često bude problema sa radilicama ,i ja neznam da postoji teži motor za napraviti generalku.Ja ga nisam radio ali tako sam vidio kod ljudi što su ga radili na zmaj 131 i 780.Ako ikako možeš predji na s44.
 
za tm30 kao sto je napisao kolega spasoje bolje ti je predji na s44 bice ti manja potrosnja a i motor ti je novije generacije samim tim je i savremeniji
 
Kada sam prvi put palio motor stavio sam dva aku,i spojio na 24,izgleda da sam nagoreo anlaser jer mi sad tesko okrece tj prvo se kao zakoci dok prevali kompresiju sa prvog klipa e onda malo ubrza i tek toliko da ga jedva pali,pa kako sam trazio koji anlaser da kupim video sam da je bilo rasprave na tu temu pa bih da to dopunim i mojim saznanjem.Na kombajnu mi je motor original fabricki tj br.se slaze sa tablicom na kabini i razmak rupe na anlaseru su 10.5 cm,sto znaci da je isti kao 539-560.
 
Nazad
Vrh