Kombajnski motori

Na šta se ovim misli? Na uopšte motore u kombajnima ili na Mercedes motore? Stavlja se sve što može da radi, bilo sa turbom ili bez njega.
Mislim da većina kombajna ima motor bez turbine .Možda nisam upućen ali sem OM 352A (z 125,z-161-162) i onog perkinsa u 162 ,ne znam mnogo kombajna koji fabrički imaju turbo motore.
 
Mozda ljudi ugradju na svoju ruku turbine.Kad sam video sta radi auto motor om606 i jos neki malo stariji.Neunistivi motori.

Nasteluju pumpu i dizne i stave turbinu i kada izmere hp da padnes na **greška.
 
Sa cenama su tu i u Sapcu i u Bajsi om352 je 800 evrici a om352a od 1500 do 2000. Ima u oglasima i jeftinijih al ova dvojica su mislim najjaci i imaju po vise komada istih. Jel stavio neko taj OM606 u kombajn?
 
Sa cenama su tu i u Sapcu i u Bajsi om352 je 800 evrici a om352a od 1500 do 2000. Ima u oglasima i jeftinijih al ova dvojica su mislim najjaci i imaju po vise komada istih. Jel stavio neko taj OM606 u kombajn?
Video sam na camcu i na jednom traktoru, na kombajnu nisam.To je auto motor.Napisao sam to zato sto su svi stariji meckini motori dal auto, traktorski ili za kombajn dosta jaki i kvalitetno napravljeni.
 
Nije im bilo nikakvih hvaraija na motoru obicno pukne sraf na kardanu pozadi ispred difrencijala, stavljaju i od audija i bmw neki put difrencijal.

Ukucaj na youtube om 606 imas prepravki kolko hoces. Na diselUk kanalu imas dosta toga i ima jedan ludi rus pumpish kanal i jos puno njih.
 
Ok ima na youtube svašta,ali praktičnost me interesuje.Radili smo mi to u mladosti,zeljni turbaka,a imali za Yuga.Nikad to nije radilo.Pogotovo tako zasrafis turbo odvrens pumpu.Trajao čitavih 20-ak km motor.

Probano na G2 1.6D i na kockici 318.Golfa razbio pritisak ko Bugarsku skupstinu,treba tu ili da se spusta glava ili ekstremno debeo dihtung,jer turbaci ne vole veliku kompresiju.

A kockica nikad nije ni zazivela kako treba,nikako protokomer nije mogao jer ispred turbine nema nikakvu ulogu,a tek kad se stavi iza dobije se ovaj,epilog svega je bio pun gas uz brdo sa nikakvom smesom i istopljen klip.

Zato me interesuje trajnost tih budzevina,takvih sve moze da se zasrafi ali kako se praktično pokaze je drugi par opanaka.
 
Pa nije to motor od juga ili golfa.Svi znaju koliko su to pouzdani motori treba tu znanja to sve oodesiti kako treba.Izdrzljivi su to motori dosta jeftini za nabavaiti pa ih stranci stavljaju za te namene.Da ne zalazimo mnogo van teme ipak je tema o motorima za kombajn.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Danas sam skinuo perkinsa. Sta je pametije da nabacim om 352 ili 352a Pretpostavljam da bi ovi od 130 trebali biti dugovecniji a i dovoljni za tarup, secku. A opet om 352a se vrti na 2550 obrtaja a om 352 na 2800. Kad ga spustim na 2200 kolko vec treba ovaj od 130 vise izgubi :sjasi:
 
Šta može taj motor da pomogne 142 kad mu je propusna moć takva kakva je, imao sam je deset godina zahvalan kombajn ali sa njim nema žurbe.
 
Nazad
Vrh