Kombajnski motori

Pa otprilike zna, sta mu treba i koliko. Valjda kada uradi nece ga vise muciti...
 
Ja sam moj platio 350 i na kraju sa majstorom izasao 800e ne da se nisam pokajao nego 5generalki s46 ne moze da zameni. Mog s46 koji je trosio 0,5l ulja dnevno, dimio i trokiro unovcio za 35000rsd bez alnasera, alternatora i hidro pumpe. 2god sam se cuo sa tim kupcem iz Ostoiceva koji se tad zakrpio sa tim motorom i odradio mu posao za jeftine novce.
 
Pa on ce to majstorisati. Tako da majstora ne placa. Traze za plitki karter i kraću onu lulu za uljnu pumpu msm oko 200e.... Za pvp pumpu mu treba neki regulator, sad nisam razumeo koji je drugaciji i on je oko 150e...
 
Zato sto je kamionski motor pa je jedno rezimski regulator, a za kombajn treba vise rezimski koji odrzava jednaku turazu i kada ulazi masa i opterecuje motor i kada ne ulazi masa i nema opterecenja a obrtaje drzi jednako, kapis?
Iso je i mene kostao 100e regulator i 50e ruke, tada sam zvao i zeravicu koji mi trazio za ruke samo 18000rsd a regulator da donesem svoj, majmun nevidjeni!
Nisam hteo da se jebavam jer mi majstor za ugradnju uzeo 10000rsd 4 dana je dolazio i skinuo stari motor nista nisam pipnuo.
 
Treba mi alnaser za om 360. Gdje ga naći i dali paše neka zamjena? Može i polovan a bolje je nov.
Nosio ga majstoru i nakon popravke nije izdržao cijelu sezonu. Sad kaže da je previše izgoreo da bi se isplatilo popravljati.
 
Imam motor od kombajna KOLA za delove ako nekome treba , motor je Mercedes OM 636(170 ds) 38 KS stoji mi u supi a mozda je nekome potreban neki deo od njega.
 
Nije puno ako je dobar. Ako je kamionski treba i bos pumpa da se sredjuje, zavisno posto nadje delove al ispod 400e ne moze da prodje pa navise, zvono, zamajac, prirubnica, medju ploca, mozda i alnaser i bos pumpa. Od remonta, korito kartera, jedna sina mora da se pomeri, nosaci motora, nosaci hladnjaka, onaj usmerivac vazduha na hladnjaku mora drugi, creva za vodu, creva za vazduh, izmesta se tank za ulje i vazdusni filter. Treba ce tu jos i druga siroka remenica za dodatno mesto za remen hidro pumpe i remenica na hidro pumpi.
Prosledi bratu spisak i sipaj mu jednu rakijicu i casu vode 😂
Zasto se menja anlaser jel na 24 Volti?
 
Nazad
Vrh