Koliko zemlje treba za profitabilnost

A seme je posebna priča.

1150 evra/20ha = 57,5evra/ha, tj. 33evra/kj?
Iz toga proizilazi da ti je jedna setvena jedinica bila dovoljna za kj? Dakle setva na razmak oko 33cm?
Sa tim razmakom setve i uz takvo đubrenje ne možeš postići taj prinos, tj. 6000kg/kj x1,75= 10500kg/ha.
 
a cena kombajniranja izadje na nekih 2300din po kj,ako kod vas idu za tu cenu....bogami,bolje da za dzabe sedim kuci....
 
ako cu ja sa 5ha repe strpati 6 hiljada evra, zasto ne bi mogao covek 10.000 sa 35 ha.
takođe nemam troskove amortizacije, jer placam skoro sve usluge.
 
IZVINJAVAM SE.

Jedna velika greska jedinica mere nije hektar nego JUTRO zemlje.Stvarno izvinite sve je racunato na jutru ja sam pogresnu kalkulaciju izneo. :cao:
 
ti misliš da ćeš svake godine da imati vagon kukuruza po hektaru? ove godine je prosek 5.2t/ha.
 
tarana je napisao(la):
ti misliš da ćeš svake godine da imati vagon kukuruza po hektaru? ove godine je prosek 5.2t/ha.

Tarana ja već unazad 3 god imam prinos kukuruza 10000kg/ha i više od toga 2 god sušna (2007 i 2009)
za naš region je ta cifra prihvatljiva. 2010 ?
 
Hvala,da me neko podrzi i da ima racunicu kao ja.Najvise mrzim ljude koji rade po 100 i vise jutara i uvek se zale kako se ne isplati raditi zemlju,kako su uvek na nuli... a kupuju se traktori,prave se kuce i naravno stedi se.... treba samo biti realan!!! :D
 
Hipija je napisao(la):
Hvala,da me neko podrzi i da ima racunicu kao ja.Najvise mrzim ljude koji rade po 100 i vise jutara i uvek se zale kako se ne isplati raditi zemlju,kako su uvek na nuli... a kupuju se traktori,prave se kuce i naravno stedi se.... treba samo biti realan!!! :D
bogami,potpuno si u pravu.a ima ih i ovde,a ti isti uvek kukaju na cene prozvoda.
 
Ima i toga u povrtarstvu.Veci je problem što se samo jednom godišnje novac obrne.
 
Tako je obrne se jednom u godini novac,ali na gomili.Netreba biti alav pa ne izlaziti iz traktora nego raditi "solidnu" kolicinu zemlje koliko moze da se postigne pored nekog drugog posla tj da je covek zaposlen u firmi i ima redovna primanja svaki mesec.Naravno ovde ne spadaju ljudi koji imaju puno zemlje i samo su se tome posvetili.
 
Nazad
Vrh