Koliko plaćate sezonske radnike i gde ih pronalazite?

Stalan radnik na porodicnom gazdinstvu! Pa dal ste blesavi! Nikad nije bilo niti ce biti u 99,9% slucajeva.
E sad treba ograniciti svoju alavost (koja nam je u genetskom kodu) i raditi onoliko da je uposlena samo porodica.
Naj bizarniji primeri su u stocarstvu, tu je i dalje na snazi neki vid izrobljavanja za neke sitne novce, jer se tu love sljakeri koji da kazemo nisu bas pismeni i koeficijent inteligencije na niskom nivou!
Dodatno iritira kad vidis da deca tih izrobljivaca ne rade nisata nego oponasaju roditelje.
Kod cistog ratarenja je malo drugacije stanje, tu radnici kecaju gazde jer znaju da su trazeni.
Kad saberes svi jedu sarmu :haha:
 
Tebi ako je kontatacija da sam odbio 10k evra misao da me je sramota, onda ti jako tesko mogu objasniti dalji sled zivota. Ukratko ja nema gde nisam radio i kod ljudi pravih i kod bagre. I sa jednim i sa drugima sam mogao, razilazili smo se kada je doslo do toga da nekome od nas ne odgovara vise saradnja NIKADA ni sa jednim se nisam posvadjao. Neke od firmi su samo WindVision (proizvodnja vetorgeneratora, tu sam bio inzenjer za programiranje modula koji ce kontrolisati rad vetrenjace), DMS poznata firma svima ko je ikada imao neke veze u programiranju, DelVelPro - Deltina veleprodaja (dok sam bio student, vuljuskar sam terao kod njih svako leto, tada bese pre cca 10god 196din osnovni sat za moju poziciju), Kuhne Nagel Ugrinovci - odeok nestle magacin (poslepodnevni istovari brodskih kontejnera iz Kine 1500din x nas dvojica za 2 sata ga izbacimo i kuci 2009-2014), Pepsi Dobanovci (Nikole Ilica komsija je radio na masini za dojpak mislim) vikendima kada nemam casove, Avala Ada kartonska ambalaza i masinista na Bobst stanc masinama (neces verovatni ali verovatno neku kutiju koju imas u kuci je uradila masina na kojoj sam bio rukovodilac), pozicija kada sam upisao 4 godinu. I sada ti meni kazes da je mene sramota da radim?
A roditelji me nisu mogli izdrzavati na zalost, jer je otac umro kada sam imao 16 godina tj 2004 godine.:cao:

P.s. Zaboravio sam firmu Open Source (za koju i sada radim povremeno kada je nesto na mom terenu) i Strategic marketing (to si verovatno cuo preko tv, sada je Ipsos naziv) gde sam vodio ekipu anketara.

A zašto nisi mogao da se skoncetrises na jednu firmu u čemu je bio problem?I gde sada radis?
 
Pa jel mislis da bi bilo bolje da radi u jednoj firmi, i da nista oko sebe ne vidi?
Koliko ja vidim decko je dok je studirao dosta poslova odradjivao preko studentske zadruge i to je odlicna prica.
Vecinu ovih firmi znam kao dobre/solidne i smatram velikim plusem za bilo kog mladog coveka ako toliko raznovrsnih poslova moze sagledati, kako bi doneo konacnu odluku za sebe..
U svakom slucaju, veliki plus od mene..
 
Cim smo seli i rucali za istim stolom tu vise postovanja radnika prema gazdi nema. Verujem da u 99%slucajeva sto ti bolji sa radnikom on prema gazdi gori. Retki su ti koji hoce da rade.
Da li sam ja to dobro shvatio? Radnik ne sme da sedi za istim stolom sa gazdom i da rucaju zajedno jer to znaci da ga ne postuje?
 
Ja sam tu pricu cuo od ovih manekena u poljoprivredi sto nam stalno obilaze gazdinstva i nude svoju robu, kao navodno gazda i radnici ne rucaju za istim stolom jer tu onda nema postovanja! Ma glupost teska, a ko koga danas postuje, sve se vrti oko love.
 
Ja sam sa nemackim direktorima dosta puta rucao u radnickim menzama bez ikakvih predrasuda sa bilo cije strane. Ljudi se pozdravljaju normalno, a necija pozicija uopste ne zavisi od zajednickog obroka.
Cak direktor normalno staje u red sa radnicima, nikom to nije ni najmanje neobicno.
Zaista ne razumem odakle u zadnje vreme ovim nasim 'gazdama' navika da se klone druzenja sa radnicima, kao da ce time dobiti manje 'neohodnog' respekta.
Pretpostavljam da su svesni svoje intelektualne inferiornosti prema pojedinim radnicima pa ne zele da se brukaju u drustvu..
 
Nabijem ja takve gazde na k***c. Ponizenje mu je da ruca sa radnikom. Jel treba mozda i da sklanja pogled u zemlju pred gazdom kao pas sto radi da bi se znalo ko je glavni?
 
Meni najviše smeta što najveće i najbogaditije gazde trenutno osim što toliko ponižavaju i zajebavaju radnike su i sami neradnici i lenštine ali su se pomogli jer su se snašli , jer su opasni po duši ako je imaju , i sad su popili svu pamet sveta, čudi me kako dosad neko nije koknuo nekog , koliko je to ponižavanje, čast izuzecima , ima gazde koji radi i sami i pored svog radnika , ali ovi lenji što ne bi mogli kod drugog izdržati 2 dana e ti su najgori, mada i samih radnika ima svakakvih, ali ako se podje činjenicom da ne može se od radnika očekivati baš sve, jar da je toliko sposoban imao bi svoje....! U dobru se ne ponesi , a u zlu ne ponizi ! Neko to odgore vidi sve...
 
Radnik i poslodavac ne treba da jedu za istim stolom.

Neko pomenu direktore i radnike u menzi. Menza za zaposlene je namenjena svim zaposlenim, a direktor je samo jedan od zaposlenih.

Ukoliko su jedan drugom učinili kućnu posetu to je druga stvar.

Osnovi poslovnog bontona.

Vreme za obrok je privatno vreme.

Čim jedeš sa nekim, smatraš ga prijateljem, drugarom, sapatnikom, kako god... Posao je posao. Ljubav za ljubav, sir za pare.
 
Neki od direktora sa kojima sam obedovao u firminom restoranu su bili i vlasnici firme.
Ali kada rade u svojoj firmi ponasaju se sa ostalim radnicima kao kolega sa kolegom..
 
Problem je sto radnici misle da rade za gazdu umesto sto oni rade za sebe i za svoj dzep, posteno je kada nekog uposljavas da se dogovorimo sta kako i koliko i da to bude obostrano postavljeni uslovi u nacelu. A ne posle nit radnik niti gazda zadovoljan

Nada poslednja umire.
 
Lorde pricali smo o tome, radnik se ponasa kao da ce gazdi ostati neporadjeno ako on nece da radi, umesto da je svestan da radi zbog sebe.
 
Pošteno da vam kažem ja ne mogu isčekati da se uvede sistem za sezonske radnike u poljoprivredi.

Zakačiš mu taxenu marku za ugovor i molim lepo.

Nemam ja potrebu za puno radnog angažovanja sa strane, ali tih nekoliko dana sve gledam oće li se povrediti, oće li napraviti kakvu glupost, još ovdašnji nadničari slabo stoje sa srpskim... Muka brate.

Letos sam popizdeo i oterao dvojicu partizana, pet puta kažem ne skači sa prikolice već siđi... Ša će mi biti ?! Ama neću da razmišljam oćeš li loše doskočiti i petu polomiti, članak uganuti ili koleno izviti...

Osiguram ga, obezbedim sredstvo zaštite na radu i zakačim letak šta se sme, a šta ne raditi i mirna Bosna. Ako se desi nezgoda, osiguran si i ajde u dom zdravlja, a ja zovem inspekciju rada i PPZ i BZR nek sastave zapisnik.

Ne treba meni u životu ničija suza ni pogled popreko...
 
Svaki rad treba normirati,lepo im postavis normu i sve preko te norme ide bonus,pa da vidis kako se zavrsi sve,a sto je najbitnije svi zadovoljni.

Dobar radnik je skup i vredi svaki dinar,ali mnogi se vode logikom bolje dva losa nego jedan dobar za iste pare.
 
Ima raznih gazda i raznih radnika, ali radnik iz koga ja idem skupljam alat, ili ostane njiva neoprskana 30m jer je njega mrzelo da dopuni prskalicu i da se vrati jos jednom na drugi kraj njive i isprska mozes mu platiti i zlatom i srebrom ali ako njega to mrzi ne pomaze ni plata od 500e da bi zeleo da radi i da bi ga zadrzao.
Nada poslednja umire.
 
Stalan radnik na porodicnom gazdinstvu! Pa dal ste blesavi! Nikad nije bilo niti ce biti u 99,9% slucajeva.
E sad treba ograniciti svoju alavost (koja nam je u genetskom kodu) i raditi onoliko da je uposlena samo porodica.
Naj bizarniji primeri su u stocarstvu, tu je i dalje na snazi neki vid izrobljavanja za neke sitne novce, jer se tu love sljakeri koji da kazemo nisu bas pismeni i koeficijent inteligencije na niskom nivou!
Dodatno iritira kad vidis da deca tih izrobljivaca ne rade nisata nego oponasaju roditelje.
Kod cistog ratarenja je malo drugacije stanje, tu radnici kecaju gazde jer znaju da su trazeni.
Kad saberes svi jedu sarmu :haha:
Nebih se bas slozio sa tvojim prvim iskazom.Moja porodica je godinama uposlena u poljoprivredi i domacinstvu.I eto nakon dugo godina inamo bogactvo ako se tako moze reci u njivava,stocarstvu alatu,mehanizaciji ali nemamo zdravlje!Drugacije bi to bilo da smo placali radnike kad je trebalo sad bi barem bili zdraviji ako nista drugo.Pocinjem od sebe poljoprivredom moram da se bavim jer nema nijedne fabrike u okruzenju da zaposljava a,da odem u Gom...grad tamo je iovako velika ponuda radnika tako da ne bih tamo nasao hleb.Ako u inostranstvo odem mogu komotno staviti katanac na kapiju i na sve ono zasta su se moji godinama mucili.Supruga je nezaposlena ali imamo dva mali deteta i to je njen posao i obaveza,cale ima problema sa kicnom i malo nemoze malo Ne zeli da radi poljoprivredu,majka je zaduzena za muzu i hranjenje krava,deda je umro a,stara baba pomaze svuda po malo.E sad ti meni kazi da ja ne moram uzimati radnika?!Znam da se tvoja izjava nie odnosila konkretno na mene ali sam se pronasao u toj izjavi pa sam napisao odgovor.Rece mi jedan gastarbajter pre par godina nama je kaze gazda svaba rekao ovako Vi ne radite za mene,vec za vas.Vi morate prvo sebi zaraditi svoju dnevnicu pa tek onda meni zaradu.

- - - - - - - - - -

Mnogi to kod nas ne shvataju vec misle cim ih je uposlio poslodavac da mu oni donose iako ne rade.
 
Nazad
Vrh