Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Kod nas klasa uopše ne govori o kvalitetu zemljišta već o reljefu. Ravnije parcele su bolja klasa.
 
Mislim da to ima veze sa.dubinom oranicnog sloja, i kod nas u ravnici je bolja klasa nego gde su bregovi.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ja to ne bih radio ni za kakve pare a čujem od ljudi koji rade pa prenosim.Dolazi jedan iz drugog sela da tanjira, ima valjak na tanjirači pa je sofisticirano čudo tehnike i to mora da se plati. 😂😂😂
 
Ja potanjiram jednom sa onom lakom nosenom iz vojke tanjiracom, razbacam vestak pa mi drugar predje sa teskom vucenom spremi za setvu psenice. Radi mi za 3500 po lancu, prosle je bilo 2500 po lancu...
 
Tanjiranje 1 prohod 8000 din za ha(ovde se misli na teske vucne ili nosene,znaci za spremanje za psenicu),oranje 150e ha,vrsa kukuruza u zrnu 15000 din za ha,skidanje kukuruza u klipu 20000 din po ha,setva zita 5000 do 6000 din po ha,razbacivanje vestaka 3000 din za ha,cene sam cuo pre par dana,danas potvrdio u selu
 
Pozdrav drustvo, dali neko ima poljoprivredni cenovnik za ovu godinu, ili neko zna koja je cena malciranja i skupljenja grana u prohodu po hektaru?
 
Nazad
Vrh