Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Брањ са превозом 100 евра. Код нас је остало четири берача од тога само два беру услуге. Тај други сам ја и реко сам ове године завршено са том јебадом. Немам ја више 20 год па да могу да утерујем у свакакве авлије. 😁
 
Ма би ја али неће нико млађи то да ради, постали сви готовани. Ја где знам да га утерам то је уметност још кад од напред гурам нема ми равног. 🤣
 
Drale,kolko bese ono deteta imas da su ti zivi i zdravi? Ti bre covece izvadi vajdu od one stvari,jos neko da napravis i nema potrebe da zalazis sa traktorom po avlijama,lepo sa decom uneses i traktor i berac sa dva pajvanceta😁
 
Па ево нешто се размишљамо ја и госпођа може још једно да роди, па шта да радимо да ли да приведен неку снајку да ми роди још двоје, троје или да затварам производњу. 🤣
 
Interesujeme samo ko to trosi 10 l za oranje po Kj, ako ore na 25+ cm.
Ovde svi racunaju samo potroseno gorivo i to po 180 dinara. Sta da radimo mi koji nemamo NIS pumpu u blizini?
Kafa u kaficu je 150+ dinara, a skupo je oranje, tanjranje, branje.
Prekjuce sam izorao 14.5 lanaca lake zemlje, kada sam nasuo kuci na brojcaniku je pokazalo 152L. Juce sam skinuo 15 lanaca, 13 je teska zemlja, nasuo sam 170L.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Kaze mi burazer sa nisovom naftom trosi vise u oranju. Ima Ariona 620 i sa tom naftom moze da ga tera 12-13 sati sa rezervoarom, a sa drugom naftom tera preko 14 sati.
Mozda ima do teranja, ja drzim traktor do 2100 obrtaja.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ove godine sa nisovom naftom ista potrošnja kao i prethodne dve godine sa lukoil naftom. Samo što kod mene nije sofisticirana strana mašina već matora drtina iz '81.
 
To jedino kad bi orao cist pesak. Kod mene dva renomirana svedska proizvodjaca sa istim plugom trose isto. Dakle nema tu neke razlike u portosnji samo je razlika sta se ore. Kod nas ako se posteno ore na 25+ cm nema sanse da se po hektaru trosi ispod 26-27 l.
Ariona sam samo jednom probao da ore pa je uzorak suvise mali.
 
Nazad
Vrh