Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Jbg nece niko da radi taj posao a nije ni svako za balu , videli prodju i sad jebavaju kako hoce!
Mi uzimamo samo 2 radnika na dnevnicu, drugi par radnika smo burazer i ja :osmeh: Traktor po njivi vozi burazerov klinac 8 razred, drugi traktor koji razvozi prikolice vozi matori. Uradimo 2500 bala u leru samo utovar, istovaraju ovi sto im baliram za stajnjak.
Moracemo ove vece sa 40-50 krava da prekomandujemo na rol, dokurcile i nama kockice.
 
Sve je to trziste. Jednostavno veci deo kolaca ide radnicima i to podrzavam jer i oni ljudi treba da zive.
 
Rolo presa da je sposobna pisem za moj kraj de je naj manji heder 4 metra a najvise radim iza 6,6 mora imati pik up naj manje 2 m(moja ima 2,4 opet negde propusti) i pozeljno je da ima rotor ili kako kod moje pise rotocut i naravno daje na mrezicu od. 6000 pa na gore
 
Koliko se kreće gruberisanje strnjišta?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Niko ne radi uslužno gruberisanje...?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja sam kontao 4000 dinara po jutru, ispod toga ne...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
...tanjiranje je 30 evra...sve po kj naravno ne hektarima...

Ne no 100 evra po jutru !!!

I onda sam ja zao čovek kad za komšiju koji uzima 25 evra po jutru kažem da je pogan mimo pogani i da me baš zabole što mu je izvršitelj na vratu !!!

Crknite svi zajedno !!!

Galicije tebra, nije lično, znam da ti ne utičeš na cenu, kud svi turci, tu i mali Mujo.
 
Vršidba od ove godine 5500 din po jutru. Prevoz 1500. Tanjiranje jedan prolaz 3000 a dva 4500 po jutru.
Posla da se usereš... Soju smo počeli 29.8 i još ima da se radi...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ne no 100 evra po jutru !!!

I onda sam ja zao čovek kad za komšiju koji uzima 25 evra po jutru kažem da je pogan mimo pogani i da me baš zabole što mu je izvršitelj na vratu !!!

Crknite svi zajedno !!!

Galicije tebra, nije lično, znam da ti ne utičeš na cenu, kud svi turci, tu i mali Mujo.
Možda bi tanjiranje trebalo da bude 5 evra da bi bilo ok? Da se razumemo do prošle godine sam plaćao a usluge neću raditi svakako.
 
Vršidba od ove godine 5500 din po jutru. Prevoz 1500. Tanjiranje jedan prolaz 3000 a dva 4500 po jutru.
Posla da se usereš... Soju smo počeli 29.8 i još ima da se radi...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Шта значи 1500 превоз по једној приколици за колико км то важи
 
Jedne godine sam plaćao prevoz a njiva izlazi na silos, možda ima 200m jer treba da se obiđe ograda a vazdušnim putem je 40m (ostale njive su dalje, ima čak 800 metara do najdalje, veći deo). Platio sam 1000 din po jutru a mislim da su i svi ostali plaćali toliko bez obzira gde se nalazi njiva.
 
Poslednja izmena:
Тањирам два проходна за пшеницу 5000по кј,брање у клипу 8000кј,вршидба у зрну без превоза 5000 са превозом 6000,дубоко орање 6000кј....И још нешто за мене нема њиве мање испод пола јутра,ја то заокружим.
 
Koliko bi realno trebalo da košta tarupiranje kukuruzovine (uspravne ili već loše tarupirane) sa 2.3m tarupom i Zetor 7045? Trenutno sam jedini u okolini koji ima tarup i nekoliko ljudi me pitalo hoću li raditi uslužno pošto je kod nas uslužno branje u klipu ili vršaj u zrnu redovno povezano sa jako lošim tarupiranjem kukuruzovine. Na jednorednim ili dvorednim beračima se potkraćuju noževi, prepravlja pogon kako bi se usporio tarup, na modernijim kombajnima sa hidrauličnim pogonom smanjuje se protok, opet zbog usporenja tarupa a sve zbog smanjenja potrošnje goriva. Rezultat sz polja sa izlomljenom kukuruzovinom koju je pravi pakao zaoravati.
 
Nazad
Vrh