Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

To je sasvim u redu.Ne mogu sve mušterije biti u istom rangu.Ima onih kojima radiš dosta raznih poslova i samim tim moraju imati neke privilegije.
 
Kod mene kombajneri idu po 18000 hiljada i žito i kukuruz, jes da su male parcele ali jbg mnogo je, gazdi ni slama ne ostane.
 
Kad jednom zagrizes u kupovinu kombajna neces bez njega biti... Kad sam ja moj kupio jako puno ljudi mi je vikalo da sam s tim novcima mogao lezati pod prikolicom i da mi netko drugi skune usjev a ja da pijem pivo u hladovini... Kako je kombajn dosao, odmah se iduce sezone zaradio kroz usluzni rad plus sto moje nisam placao. Kupljena jedna prikolica kiperica, za godinu dana kupljena i druga, kosim kad hocu, kako hocu, nikog ne moram moliti i cekati da mi se smiluje i jos da mu placam. Trga se i tudji kombajn pa popravljam i tudji da sto brze skinemo usjev pa tako mogu popravljati i svoj plus sto ga mogu pred sezonu pretresti pa znam tocno na cemu sam. Ove godine je moj "dida" skinuo 30 kj kojekakvih zitarica a od kvarova mi je izletio jedan prst iz puza i drugo NISTA.

Usluzni rad kombajnom i beracem je jako dobra stvar samo ako imas poznate musterije (komsije) koji drze uredno zemlju pa nema ni korova a ni ne letis po kabini kao lopta, milina je raditi u takvim njivama i usjevima a para sjeda na ruke. Kad su poceli problemi s naplatom, batalio sam i usluge osim mojim komsijama. Drugi nek se snalaze...
 
Moje usluge sam sveo na mog prijatelja, i par stalnih mušterija, a to radim kao i svoje, čak i obilazim njihove njive (uz put), i što je najbitnije, radimo kada NAMA ODGOVARA, a što se tiče cene, tu nema neke zarade, uglavnom pokriva troškove, i lepo druženje :ppozdrav:.
 
Egzaktli.Čim je cena da kažemo smešna u odnosu na ostale majstore(kombajnere)nešto očigledno nije u redu.
Upravo to!
Kod nas svi rade po 14-15000din/ha, samo jedan radi po 100e/ha ili 12000din. Po pricama, on je najtraljaviji i najvise prosipa. Sad da li je tacno, ne znam, nije mi radio. Uglvnom, i oni ostali imaju dosta rastura (radili su par puta) iza jer uvek ganjaju sto veci ucinak, pa mi i nevrsu. Dodje covek iz Macve i sve mi vrse za 100e/ha. Em dobro cisti em manje rastura i kad udje u njivu, ne staje dok ne zavrsi:ppozdrav:.
 
Kako racunate amortizaciju kombajna? Ja npr. koliko potrosim goriva toliko racunam i odrzavanje. Medjutim ima kod nas nekih sto race na 70-80e po ha, psenicu.
I onda kada ih na svaku parcelu zavrnu za 10ari
 
Kad god su mi vozili oko 8 tona robe do silosa (15km od sela) uzimali su oko 100DEM iliti 50€ po novoj tarifi. Ostalo je uvijek bila stvar dogovora. Dal ti kombajner organizira prijevoz ili ti sam, dal se vozi kamionom ili traktorom, o kojoj je kolicini rijec i kolika je guzva na silosu (znalo se cekati po cjelu noc u redu da se iskipa posto je jedini silos u krugu 50km pa sto vise cekanja to veca cjena...


Ovog sto za 200€ vrsi 5 jutara soje bi i ja sebi zvao, da ne trosim gorivo bezveze... Ima svakakvih ljudi a uvijek su naj gori bili oni koji podcjenjuju svoj rad i same sebe...
 
Bobo a imas i ljude koji nikad nisu usluzno kombajnirali,ali su ustedeli za kombajn i iskesirali zive pare,soja zestoko podbacila,kukuruz jos nekako prolazi,a treba ziveti i arende platiti.
 
Ne mogu ni sebi da nađem, a i što bih tražio kad je prevoz 500 dinara po jutru. Više potrošim dok odem na njivu nego što platim prevoz.To je bila cena prošle godine kod lokalnog gazde. S tim što su ti radnici prijavljeni. A ne verujem da drugi više plaćaju. Teraju ruseve sa dve zmajevke.
 
Kod nas ima firmi koje rade uslužno kombajniranje ne naplaćuju prevoz ako predaš robu njima,nije bitno jel 1t ili 100t u pitanju.Šalju svoj prevoz na njivu(kamione, traktore, prikolice) i ne mislim o tome.
 
Stigao kombajn u selo,pa su i cene korigovane,sad kosenje soje na preko par jutara ide za 40e ili 5 000 din.

Код нас ил' више комбајна ил' мањег атара, а сви раде по 50 ојера јутро....превоз је, ако се не варам 15 јевреја...

- - - - - - - - - -

А што се тиче истоварања куркуруза, ту је сатница 200 динџи па навише.....
 
Za istovar bi po meni najpostenije bilo po ucinku-prikolici,drugar je lane tako pogadjao ako je prikolica 4t onda 400din plati,ako je zmajevka od 8t onda plati 800din.
To kad uhvate da rade uzicani momci 2 istovare dubravu za pola sata lopatama.
 
Nazad
Vrh