Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Ne planiram kombajn, jer ne mogu i da vrsem i da prevozim. A dugorocan plan je da se manem zitarica tako da necu ga kupiti. Fora je "kartel" koji je dogovorio 50e i ne ide ispod:osmeh:
 
Kod nas se vrti oko 5500 po kj, bez obzira da li ima sečku ili ne. Mada je ove godine stigao polovan Lexion, pa je njegov vlasnik spustio cenu kombajniranja pšenice na 4500 dinara.
 
Toliko neki kazu kad treba da se hvale da urade jutro sa 5-6litara,znaci da ne rade ni 45min nego krace onih 45min sam uzao po trajanju koliko obicno traje kad meni vrsi kolega sa masinom 30+ godina,ovi mladji rade jos brze...
 
Merio sam kombajn koji mi je skidao kukuruze 12min jutro gotovo. Oranje je rentabilnije zato sto treba plug od 2000e i mozes da uzores sa njim jutara i jutara. Prilicno je rastegljivo vreme kada mozes da ores. Vrsaj je uslovljen jutarnjom rosom, prevozom, kisicom, mnogo je kvarljivija i skuplja masina kombajn nego plug.
Smatram da ako u drugim selima teraju za 4500-5000din i isplati im se, zasto kod nas rade ne ispod 6000din?
 
Nekome je bitno samo da se radi...uz neku minimalnu zaradu gde ne računa ni amortizaciju mašine ni svoj rad....
pa onda takmičenje pa sami sebi skaču u trbuh,zbog mizerne zarade treba veliki broj hektara da bi opravdao svoju glupost
 
N.A gorivo i potrošnja istog su ti najmanja stavka.Održavanje i amortizacija su najbitnija(najveća)stavka+ako neko mora još i vozača da plati.Većina računa 100 jutara puta 50 eura=para kao salate a treba tu površinu uraditi,preći kombajnom i uzduž i popreko...
 
30 km od prikolice radim, tako i ostali. Noseni silokombajn.

Poslano sa mog i6 koristeći Tapatalk
 
N.A gorivo i potrošnja istog su ti najmanja stavka.Održavanje i amortizacija su najbitnija(najveća)stavka+ako neko mora još i vozača da plati.Većina računa 100 jutara puta 50 eura=para kao salate a treba tu površinu uraditi,preći kombajnom i uzduž i popreko...
Ma samo kad majstor ovrsi kako Bog zapoveda onda nije skupo 50e/kj,a ako raspusti korpu pa poseje(a pricali smo o tome pre par dana) onda je skupo i 20e/kj.
 
Ja ove godine trazim 150e po ha, za kukuruz. Ko hoce dobro, ko nece ne mora, neka si kupi kombajn, pa nek radi. Jedino imam jednog kome skidam I psenicu I platio mi sa psenicom I vrsaj kukuruza, njemu cu na 100e.
 
Nazad
Vrh