Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Tako smo i mi pre jedno 10-15 godina. Svi se dogovorimo oko cene i na kraju žetve ja uvek najskuplji a radio po dogovorenoj ceni. Sad me boli patka pošto će ko raditi. Pravim cenu koja mi odgovara. Samo što sam sad najjeftiniji u selu pa opet im nije po volji...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Kako ide naplata usluga? Uspete li da za mesec dana naplatite većinu dugovanja?
 
Dugovanja nema. Uglavnom sve bude plaćeno u najdužem roku od mesec dana. Ima primera gde plate i preko tih mesec dana, ali pre posla uvek pitaju jel može da se plati tad i tad. Ako mi odgovara prihvatim. Sve bude ispoštovano. Do sad sam samo jednog imao da nije platio kad je rekao i za njega nadalje idu prvo pare pa onda posao. I to se pročulo, jednom me za-ebi i posle se zna kako ide dalje posao. Nemam više tih problema.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
zanimljiva polemika oko zetve,znaci pojedini sto kazu treba da se naplati samo gorivo koje je potroseno...a kad uletis u polezotinu pa se jebavas umesto sat vremena ti radis dva sata pa neravna njiva nije dobro spremnjeno pa se truckas lomis masinu to sve treba dzabe da se radi. korov do muda botanicke baste.. gazda ti kaze tu je cev ti mislis on zna ti naletis na njega pa polomis noz na kosu sreca pa stanes i to ne treba da se plati... svaka usluga se naplacuje sto znaci gorivo amortizacija i vreme,niko nije dobio masinu na poklon nego se mucio da kupi kome se ne svidja srp ili kosu u ruke pa neka sam radi aj cao .. svi trljaju ruke kad dobar prinos i placaju kad je los svi bi dzabe da se skida e pa nece da bude..

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
zanimljiva polemika oko zetve,znaci pojedini sto kazu treba da se naplati samo gorivo koje je potroseno...a kad uletis u polezotinu pa se jebavas umesto sat vremena ti radis dva sata pa neravna njiva nije dobro spremnjeno pa se truckas lomis masinu to sve treba dzabe da se radi. korov do muda botanicke baste.. gazda ti kaze tu je cev ti mislis on zna ti naletis na njega pa polomis noz na kosu sreca pa stanes i to ne treba da se plati... svaka usluga se naplacuje sto znaci gorivo amortizacija i vreme,niko nije dobio masinu na poklon nego se mucio da kupi kome se ne svidja srp ili kosu u ruke pa neka sam radi aj cao .. svi trljaju ruke kad dobar prinos i placaju kad je los svi bi dzabe da se skida e pa nece da bude..

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Bogu hvala ima kombajna koliko hoćeš pa će se naći neki koji hoće da radi.
 
zanimljiva polemika oko zetve,znaci pojedini sto kazu treba da se naplati samo gorivo koje je potroseno...a kad uletis u polezotinu pa se jebavas umesto sat vremena ti radis dva sata pa neravna njiva nije dobro spremnjeno pa se truckas lomis masinu to sve treba dzabe da se radi. korov do muda botanicke baste.. gazda ti kaze tu je cev ti mislis on zna ti naletis na njega pa polomis noz na kosu sreca pa stanes i to ne treba da se plati... svaka usluga se naplacuje sto znaci gorivo amortizacija i vreme,niko nije dobio masinu na poklon nego se mucio da kupi kome se ne svidja srp ili kosu u ruke pa neka sam radi aj cao .. svi trljaju ruke kad dobar prinos i placaju kad je los svi bi dzabe da se skida e pa nece da bude..

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Gde je napisano da treba samo gorivo da se naplati??
 
nije napisano ali vecina na to misli,citam izmedju redova i taj lebac jedem godinama pa znam narod sta misli... a to samo budala moze da radi a da ne bude u dobit sa uslugom da bi rekao narod vidi ga ovaj dobar a cim prvi put kaze ne moze odmah sve naj gore o njemu... ne vredi o tome raspravljati,najbolje imati par dobrih musterija i zavrsavas posao bez problema na obostrano zadovoljstvo

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
ima takvih bas kod nas jedan kupio kombajn tu jedno selo blizu mog i onda isao i nudio se da radi zetvu po nizoj ceni dok nisu culi ljudi sto godinama rade pa ga pojebali...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
A sto bi ga pojebavali, zar oni treba da mu odredjuju cenu jer rade godinama , mozda njegovo **greška nije siroko kao njihova
 
Nazad
Vrh