Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Zadruge nisu puno zaostajale čak su bile na nivou današnjih prinosa. Što se tiče obrade i đubrenja danas možemo da sanjamo tu obradu i količine đubriva. Što se žetve tiče mislio sam na organizaciju.
 
Некада, у фирми било 10-12 змајева од 142 до највећег. Да пола стане, друга половина заврши. Сада два џонија, оба стану. Имају фантастичан учинак, када раде. Или што каже један пензионер са можда 4 године школе, превелике сејалице и брзо сеју. Све стигне у исто време за жетву.
 
Ne, nego onaj bez zmaja kupi zmaja i vrse sam! Glup sam da shvatim da dam 200k evra i da naplatim gorivo!

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Rečeno je više puta- cena usluge je utrošeno gorivo puta 3. E sad je na kombajnerima da pošteno kažu kolika je potrošnja po jedinici površine. Kad se hvale među sobom onda troši ko upaljač a kad naplaćuju onda kao damper.
 
Usluge bezobrazno skupe kao i masine.
Realno gledano velika je amortizacija.kombajnu brzo pada cena i to je problem.
Zaoravo mi smo problem jer smo po principu svaka vaška obaška
 
..u sustini je cena kako se dvoje dogovore a da svakom bude dobro i onom ko vrse i onom ko placa da nije tako svako bi imao manji konbaj od onog sto ima jer uvek racuna bice nesto i usluga...
 
Poslednja izmena:
Već sam se zabrinu da nije po ha pa da ne pretplatim
Šalu na stranu,kod nas ide od od 5000-8000 din po kj zavisi od dogovora.
Kombajneri su se prošle pretprošle g dogovorili da ide na 8000 kad su bile dobre cene međutim ispostavilo se da se niko nije pridržavao dogovora.
Tako smo i mi pre jedno 10-15 godina. Svi se dogovorimo oko cene i na kraju žetve ja uvek najskuplji a radio po dogovorenoj ceni. Sad me boli patka pošto će ko raditi. Pravim cenu koja mi odgovara. Samo što sam sad najjeftiniji u selu pa opet im nije po volji...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Tako smo i mi pre jedno 10-15 godina. Svi se dogovorimo oko cene i na kraju žetve ja uvek najskuplji a radio po dogovorenoj ceni. Sad me boli patka pošto će ko raditi. Pravim cenu koja mi odgovara. Samo što sam sad najjeftiniji u selu pa opet im nije po volji...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Poznata prica...nije Sloba kriv...
 
Nazad
Vrh