Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Па у улту имаш два сата која показују положај. То јест ако су исправни. Са ултом је теже равнати због могућих луфтова у кашики. За тај посао је потребан професионалац. Ту где вода лежи тешко да ћеш решити са навлачењем земље. Опет вода неће одлазити.
Али није немогуће.
 
Kod nas može da se kupi zemlja za nasipanje jer u obližnjim Šimanovcima cveta građevinska industrija, non stop se nešto kopa i nasipa.Četvoroosovinac fest nakrkan u proseku košta 20 evra a može da se pogađa na više pa bude dosta povoljnije jer ne znaju gde će sa zemljom.
 
И овде су узимали земљу али само докле је црница. Твој превоз. Исто нешто јефтино било. Али је било 20-50 цм остало жута земља.
 
@SeljakizGrada Zbog stajanja vode najvise mi smeta,ok mozda je gps nivelacija preterivanje ,zaista ne znam koliko su efikasni buldozeri u nivelisanju,zato mi palo na pamet gps nivelacija ...
A sto mislite da bi tu i dalje stajala voda ?
@Sapatnik Kod mene nema tih satova,verovatno noviji modeli mozda imaju ...mislis na nesto kao ziroskop ?.
 
Да, стоје изнад контролне табле. Код једног сам видео да је био на крову, мало изнад шофершајбне. Углавном не можеш а да их не видиш. Који мењач има тај?
 
Zaista zanimljivo,ako je fabricki,pricao sa dosta njima oko tih ultova,niko nije ni spomenuo to.Mozda samo pojedini modeli su ih imali ,nzm ...Za ciji menjac pitas ?.
 
Ееее за то ти треба професионалац. Сат служи да се не претера са егзибицијама, али се може и по њему равнати. Мало крадем занат од једног мајстора на послу.
Аркадије, мислио сам на мењач на том улту?
 
Za tu nivelaciju se koriste grejderi i to po mogućstvu sa satelitskom navigacijom a za nuždu može i bez.Pre dve tri godine sam pitao za radni sat grejdera bez navigacije i bio je 50 evra.Sada je to sigurno skuplje ali mislim da je bolje od buldožera.Inače sam ovog leta plaćao rad kombinirke od 110ks,4500din/h.
 
Ееее за то ти треба професионалац. Сат служи да се не претера са егзибицијама, али се може и по њему равнати. Мало крадем занат од једног мајстора на послу.
Аркадије, мислио сам на мењач на том улту?
Daleko je to od ravnanjanja.Može tako da ispegla ali da ravnja pogubio bi se :D

Opet i grejder je za fine radove.Mada merna letva i korokodilka završe isti posao,ako je tesno.

Za 3ha da se niveliše bez geometra je skoro pa nemoguće.

Skoro sam ravnjao dvorište 20x12 hoće čovek da mu gornja strana bude u ravni sa ulaznom kapijom.I on kao procenio koliko treba da se skine,ima čovek neku teoriju,kad sam mu izvukao vagres i kad je video da treba iskop od 1.76 samo se počešao po glavi :D
 
Мислим да је исти мењач. 100-ка је мислим најквалитетније што су успели да направе. Урађен генерални ремонт пре него што је 14. Октобар угашен. Мењач, нисам чуо да је икада отваран нити да је правио проблем. Али време чини своје. Заборавио сам да снимим купили су плочевину од 20 мм, мењали су дно кашике. Појело се.
 
Nije ako mašina ima GPS nivelaciju.
Limitiran je nožem za dubinu.GPS nivelacija kotira po njegovom gazu tako da ne može samo na osnovu nje da udje i ravnja,a da cela površina bude u nivelaciji.

Osnova za ravnjanje je referentna tačka,ako se ravnja prema delu terena koji zadovoljava postojećom nivelacijom,onda ide ili buldožer ili iskop,pa tek onda grejder.

Da ne bude ravnjali mi dvorište sad na sredini imam bazen,a na oko ravno :D
 
Skoro su ravnali u Mačvanskoj Mitrovici 5ha zemlje,radili sa mašinama sa GPS nivelacijom šabački Jugokop.Prave se 5 fudbalskih terena.
 
Daleko je to od ravnanjanja.Može tako da ispegla ali da ravnja pogubio bi se :D

Opet i grejder je za fine radove.Mada merna letva i korokodilka završe isti posao,ako je tesno.

Za 3ha da se niveliše bez geometra je skoro pa nemoguće.

Skoro sam ravnjao dvorište 20x12 hoće čovek da mu gornja strana bude u ravni sa ulaznom kapijom.I on kao procenio koliko treba da se skine,ima čovek neku teoriju,kad sam mu izvukao vagres i kad je video da treba iskop od 1.76 samo se počešao po glavi :D
Taj ima opasno oko ako na 20m duzine ne moze da oceni nagib od skoro 10%

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Zanose se ljudi :D U poslednje vreme isplivalo brdo sam svoj majstor stručnjaka.Isto kad me zvao čovek da se kopa temelj za garažu,odem gde se kopa,kaže ovde.Oni ništa nisu razmerili pobili 4 kočića i kažu to je to :ROFLMAO:
 
Postoje buldožer sa gps-om, još kako, I ne treba geometar, svakako i oni uplaćuju taksu istu kao i geometar, doduše Arkadije ne treba to, treba mu nivelacija a za to je dovoljan laser koji ima svaka ozbiljnija firma.. Bar u inđiji je tako...
 
Nazad
Vrh