Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Baš si dobro rekao. Skupa arenda, nema slobodne zemlje. Skupa zemlja navek, prodaje se zemlja za manje od 48 h čim se oglasi.
Skupo gvoždje, stiže više novih mašina nego pre 20 godina.
Svako hoće negde da uloži novac. Ako ne može naći da kupi zemlju koja mu odgovara, onda to obično bude daj u mašine... A i sada je evro postao toliko siguran, skoro ko običan papir.
 
evo kod mene bas racunam kombajne i kvarove u blizoj okolini
covek sto meni radi 142 zmaj(11000hilj sa prevozom kj) jecam je radio 4 dana oko 30 neko jutro pa je presao na svoju repicu 2ipo dana pa se vratio jedan dan na jecam i onda psenicu oko 25 jutara isto oko 2,5 dana i zavrsio,znam da je imao jedan problem i stojao oko 2h na njivi zbog sitnog kvara od svih tih dana
claas tucano repica i psenica oko 2 nedelje bez kvara oko 250-300 jutara(samo njihovo rade+jednom od traktorista nekih 7-8 jutara psenice)
3 New Holanda iz jednog gazdinstva samo je najstariji od ta tri drugi dan repice-NH TX bio u kvaru pola dana jer je spirala-top nesto jebavala uradjeno nesto preko 1100jutara sto repice sto psenice(80 e sa prevozom usluge mada do 150j plafon,traktoristi 7 hilj na dan,kombajner 10hilj)
najgori od svih zmaj 162 stojao 3 dana jer je zaglavio menjac uradio sto jecma,psenice,repice oko 120jutara(domacin ne odrzava masine+drinkenzi gotovo svaki dan,60e sa prevozom)
jos su dolazili iz susednih sela jedan claas i zmaj,cene i kvarove neznam do 60kj uradili
 
Vjerovatno mislis na moj post, ja sam napisao oko 10l po ha! Jer hektre svi znaju..
 
Jos kad se napise da se u cenu vrsidbe mora ukalkulisati tehnicka ispravnost, registracija, osiguranje.
 
pa koliko ti onda ovrses na dan ako radis 40 godisnje a pises da bi da hoces za 5 dana zavrsio sto bi trebalo da znaci da radis bar nedelju dana?
zmaj 142 na dan 10 jutara bez neke muke
Nigde nisam rekao koliko uradim, ja oko 25 minuta jutro radim sto mu dodje 25 jutara ili oko 10 vagona robe navrsem, na dan ne mogu vise da predjem nikako psenice, kosim nisko idem polako, kada uradim sa megom 204 25kj to je pesma ali da su njive koliko toliko grupisane. Ja ispod 10 litara po jutru samo kukuruz mogu da radim i to ako se ne selim mnogo, inace psenice nikad tacno nisam merio ali mislim da je od 10 do 12lit po kj potrosnja.
 
cekaj 40kj godisnje usluga svih kultura???
Лепо рекох да радим искључиво моје и приде још око 40так кј и доста ми је. Шта ту није јасно уопште. Ја сам нашао рачуницу у тих 40так кј и више ми не треба јер немам намеру да остављам кости на њиви а и крпећи комбај сваки дсн када почне да се квари...

Довољно ми је да подмирим нафту за себе из тих услуга и више ми не треба....

Немам класа који троши као упаљач, ово је амер срче испод 12л/кј није спуштао ове године, соју ради око 10 са сечком наравно, све остало иде више..

Проблем нам је складиште, далеко је и чека се у сезони дуго, па џаба и машина када немож одвући све колко он наврше...

Инсче соје смо прошле године 28кј млатнули у дану..али ње брате мало роди...
 
Mi smo radili vršaj za 7000 din po jutru i prevoz 2000 din po jutru. Uslužno smo skinuli bezmalo 300 jutara. Par jutara je bilo bez prevoza sve ostalo sa prevozom. Ja sam zadovoljan a vidim da i mušterije nisu ne zadovoljne...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Koliko je potrebno prevoza da te prati u prosecnom danu
 
mixer pomesao sam dva posta u jedan


galicije puni ste love i hektara boli vas briga
ima i ovde takvih
jedni se otimaju za vrsidbu
drugi vise nece jer su prejaki
treci tesko je ovo ono skupo sve al ako platis momacki ok a do pre 10 godina terao si ga sa njive skoro,doce za 10 e manje po jutru samo da on radi
 
Нисам пун лове нити хектара, онолико колико имам ја сам задовољан....не кидам себе а ни машину коју имам, а гледам да зарадим да покријем неке основне трошкове и ако нешто претекне то иде на амортизацију те машине...
 
ovde bi trebao ozbiljni tumac vasih pisanija u vezi vrsidbe da zakljuci da li se zaradi nesto na vrsidbi ili ne
neko na 40 kj godisnje ima zaradu i dosta mu je
neko vrse mesec dana usluge i hteo bi jos ali nema
neko kuka kako je jeftino pa ipak radi takodje mesec dana vrsu
iskljucujem se iz teme,zamorno je objasnajvati nekom da sam sebe demantuje u sopstvenom postu

mixer najbolje si napisao post juce (y)
 
znaci dobro ti je,ne boris se za bolje nego da imas sta imas ako vec ne zelis bolje i vise znaci da imas love za poprilicno dobar zivot
 
Svašta se piše ali niko ne odustaje od kombajna,ja znam samo jednog čoveka(ima 83-84god) koji je prodao ekstra kombajn(zmaj) a nije kupio drugi.Kaže da je mladji desetak godina kupio bi opet.
 
Nazad
Vrh