Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Bas sada pricao sa drugarom kaze 62 dinara i nacuo je da ce dici jos 8 da bude 70, ima 140l dnevno

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bio mi vererinar pre par dana i prica ima komsiju koji ima 35 krava i od hrane spremi samo kukuruz za silazu, koncentrat i seno kupuje.
Kaze zadnjih meseci mu je nikad bolje, ranije je radio da bude na nuli ili minus, retko kada da mu je nesto ostalo, ali sada kaze da je odlicno
Skoro je kupio lucerku dao 10.000€ i to ima otprilike za pola godine.
Cena sa premijom mu je preko 90 dinara ima 500l svaki dan.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da je bolje bolje je, ali da je bas "nikad bolje" ne verujem.
I kako taj racuna cenu sa premijom (premijom od 10 ili 15 dinara) kad premiju ne dobija uz isplatu mleka?
Cena je cena a premija je premija ,jednim potezom neke mastiljare u vladi moze da bude i ukinuta....
 
Samo prenosim kako je on rekao, nisam pricao direktno ja sa njim.
Na prolece mu je u planu da uradi novu stalu sa izmuzistem.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Svi mi sad kao pričamo bolje je malo. A što smo zaklani u zadnjih godinu dana i što ne možemo to da nadomestimo još jako dugo iako ostane ovo ,,bolje".

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Petre mnogi su zadovoljni.
Imam utisak kao da smo samo neki nadrljali u ovoj ludoj godini a i od strane nase domacinske drzave.
Ili smo mi neki samo uvek "nezadovoljni".


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Дели се по интернету. У питању је млекара Лазар Блаце.

7qButfP.jpg


А овај снимак изнад је пријавио Имлек због наводних ауторских права, а у ствари због тога што им се не свиђа што су ухваћени.
 
Da li si ti dobio ovu poruku ili si je pokupio negde sa interneta.

Meni ovo ne deluje kao da je pravo, ali ako ti potvrdiš da si dobio tu poruku onda je u redu.
 
Da li si ti dobio ovu poruku ili si je pokupio negde sa interneta.

Meni ovo ne deluje kao da je pravo, ali ako ti potvrdiš da si dobio tu poruku onda je u redu.
Покупио сам са интернета, мислио сам да ће бити јасно. Не сарађујем са том млекаром нити она откупљује на мом подручју па не могуда лично потврдим.

Поред овог, постојао је још један снимак екрана са истим текстом. Такође је ово смањење цене споменуто и у објави мачванског удружења после састанка са министарком:

DgrUhAo.png


Ако мислиш да треба да се уклони, обриши.
Zar su firme postale tako neozbiljne da svoje poslovne saradnike obaveštavaju sms porukama?
То је и добро, овде и не обавесте, само неки начују од возача и сл, па преносе једни другима.
 
Читај пара нема за све, само за оне којима је основна делатност. А како то доказати, који критеријуми? Видим да ће бити нешто специфично.
 
Postoje dva udruženja proizvođača mleka.Ispred jednog stoji Vasić a ispred drugog Jestrotić, prepucavaju se međusobno kao Baćina i Inicijativa što su se gložili...
Ne znam šta će biti od svega toga, nismo dobili nikakav dopis iz mlekare o smanjenju cene, ovi postupci zakucavaju poslednje eksere u mrtvački sanduk mlekarstva u Srbiji...
Kako dokazati?Jednostavno je sve, krava ima toliko da sve farme mogu da se obiđu za nedelju dana i utvrdi činjenično stanje na terenu.Matične službe, veterinarske stanice i ostali u lancu takođe mogu da daju na raspolaganje podatke
 
Postoje dva udruženja proizvođača mleka.Ispred jednog stoji Vasić a ispred drugog Jestrotić, prepucavaju se međusobno kao Baćina i Inicijativa što su se gložili...
Ne znam šta će biti od svega toga, nismo dobili nikakav dopis iz mlekare o smanjenju cene, ovi postupci zakucavaju poslednje eksere u mrtvački sanduk mlekarstva u Srbiji...
Kako dokazati?Jednostavno je sve, krava ima toliko da sve farme mogu da se obiđu za nedelju dana i utvrdi činjenično stanje na terenu.Matične službe, veterinarske stanice i ostali u lancu takođe mogu da daju na raspolaganje podatke
Mala ispravka ,ne postoje dva udruzenja vec jedno pocepano jer je Vasic posle izglasavanja smene sa mesta predsednika UO odbio da preda pecat udruzenja pod izgovorom da su ga "deca izgubila" .
Ispred drugog dela udruzenja nije Jestrotic vec M.Pajic ,veterinar je samo pridruzeni clan drugog dela udruzenja i najglasniji je u prepiranju sa Vasicem iz njemu znanih razloga.
Delegacija drugog dela imala je sastanak sa ministarkom sledeci dan, i nisu imali ni malo prijatno iskustvo niti su dobili ikakva obecanja od ministarke vec pretnje i aroganciju ,i konstataciju da je "uvozno mleko kvalitetnije od domaceg u sta se licno uverila".
Na pomen da se u rafovima laziraju sertifikati i da se u tetrapaku ne nalazi ono sto spolja pise i da to moze da dokaze jedna nezavisna laboratorija iz Panceva koja je ponudila usluge udruzenju njen odgovor je bio "da ga vidim ,neka samo proba".
Po svemu sudeci mislili smo da ne moze gore od Nedimovica , ali na zalost kod nas je pravilo da uvek moze gore.
Udruzenje najavljuje skup u Bogaticu u ponedeljak u 20h ga se vidi i dogovori sta dalje...
 
Nazad
Vrh