Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Gledao sam njihova gostovanja po tv i ispratio koliko toliko čitavu situaciju.
Pajića nisu spominjali već se Dragiša i Vasić glože i prepucavaju međusobno, ovaj se prodao, onaj se prodao...kao Baćina i inicijativa letos...
Znam samo da je ovo početak definitivnog kraja!
 
Milan 971 ako sam dobro razumeo vaš post na predlog da nezavisna Labaratorija iz Pančeva odradi analizu uvoznog mleka ministarka zapretila neka samo proba da uradi analizu.
 
Matic@
Da tako je ,njih dvojica se gloze i prepucavaju a sto je najgore nijedan se nije prodao vec su im nasli slabu tacku i namestili igru politicki igraci pod palicom Ivice Kojica sefa kabineta dragog nam preCednika .
Vasic je kao covek preposten ali lakoveran ,doktor je opasan namazanko sa vezama na sve strane i veoma koristan saveznik mada mu ja ne verujem bas 100% .
Vasic je Dragisu i uvukao u udruzenje kao velikog prijatelja i strucnjaka i doktor i dalje grize za mlekarstvo i gura tu pricu jer je i njemu u interesu.

mica967@
Da dobro si razumeo....

Ja se nadam da ovo nije sto kaze Matic pocetak definitivnog kraja ,jer sledeci sastanak je iniciran sa zeljom da se krene u osnivanje krovnog udruzenja proizvodjaca mleka na nivou cele republike.
Ovako rascepkani sa vise malih udruzenja i nekoordinisanim akcijama prema ministarstvu ili otkupljivacima ne postizemo nista ili postizemo vrlo malo.
 
Daj Bože da ja pogrešim ali ovo više nije normalno.Dragišu poznajem lično, bio mi je u kući, za tih nekoliko sati koliko smo radili i ćaskali stekao sam neki pozitivan utisak ali on je rasejan na sto strana sveta, struka, rijaliti programi, snimanje, slikanje...ne zna gde bije.
Ako se ugase farme svestan je da može da ide u penziju pa se trudi da nešto izgura i uspe.
 
Svi koji smo posredno i neposredno uključeni u mlečna goveda smo pogodjeni ovim dešavanjima.
Opet svi možemo preživeti i bez krava, ali nije dobro za državu da olako sve pusti niz vodu.
 
Nije ta tema ali dobili ste onih 240kg po kravi?

kod nas ekipa isla u Ratkovo po kukuruz(resili kamion pa da bude sve zajedno)
 
Исто сам питао у другој теми али се нико не јавља. Објављен је снимак поделе и у Шапцу.

Како је ишла подела у вашој општини, је л’ су се људи сами организовали за тај камион или општина? После је дељено из камиона?
 
Ja nisam hteo da apliciram iz razloga što imam dovoljno kukuruza za sopstvene potrebe pa sam se odrekao u korist nekoga kome je potrebniji.Vidim da ima ljudi iz sela na listi a kako i gde ide podela nisam upućen jer me baš i ne tangira.
 
Ja nisam hteo da apliciram iz razloga što imam dovoljno kukuruza za sopstvene potrebe pa sam se odrekao u korist nekoga kome je potrebniji.Vidim da ima ljudi iz sela na listi a kako i gde ide podela nisam upućen jer me baš i ne tangira.
Imam ga I ja dovoljno za sopstvene potrebe, ali bas 5 tona kukuruza mi nije kolicina za odricanje. Drzava od nas uzima kako god i gde god moze, necu ni ja njima da ostavljam.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Imam ga I ja dovoljno za sopstvene potrebe, ali bas 5 tona kukuruza mi nije kolicina za odricanje. Drzava od nas uzima kako god i gde god moze, necu ni ja njima da ostavljam.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
slazem se,ko se odricao ovoga iskereno smesno
kod nas 12 domacinstava se skupillo i uzeli kamion da donese na odredjeno mesto i podele kolicnu....240kg po 10 krava*3500din lepa svota
 
Poenta je sto to nece ostati nekome kome je potrebno vec ostaje drzavi.
I ja podrzavam to da su svi trebali da konkurisu, drzava nas sirotinju ne miluje, nema izuzetaka...
Drugaru umro cale, na njemu se vodilo gazdinstvo, on preveo na sebe, sve zavrsio i konkurisao, nije prosao a razlog: menjanje nosioca gazdinstva.
Sem toga, ostao i bez subvencija za ovu god.
Decko samo sto ne place, hrane nema, para nema...
"Drzavo" jadna li si, da l' ces nesto dobro dati ovom narodu.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kako god, nema ga za sve, mene neće upropastiti a nekome će značiti pogotovo što je kvota ispunjena.Da li je moj deo pripao nekome kome zaista treba ili nekom osobenjaku nije bitno, meni ne treba kao što sam i naveo ranije.
 
Данас нам поделили папире.
Још отприлике 6 дин биће транспорт или 20 процената од кукуруза па бирај.
kod nas su dobili 240kg,neki su hteli da prodaju,a otkup je bio po 32 din(razlog transport jer je mala kolicina),sto se tice transporta to nema
mesto je bilo ratkovo pa se ekipa slozila i uzet je kamion da donese na jedno otkupno mesto gde ce rasporediti
cantavirci su se normalno dogovorili da se donese u Gebi pa da tamo preuzmu
 
kod nas su dobili 240kg,neki su hteli da prodaju,a otkup je bio po 32 din(razlog transport jer je mala kolicina),sto se tice transporta to nema
mesto je bilo ratkovo pa se ekipa slozila i uzet je kamion da donese na jedno otkupno mesto gde ce rasporediti
cantavirci su se normalno dogovorili da se donese u Gebi pa da tamo preuzmu
Добијате по 240 кг
Трошкове камиона пропоционално делите -то је оних 6 дин који ми морамо платити.
Јер имамо приближно 450 км у оба правца .
 
Nazad
Vrh