Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Može i sa 10 top grla da se živi.Ja sam pre za to da imam manji broj grla ali kvalitetnih nego velik a loše genetike i male mlečnosti.
Nismo gladni,žedni,goli,bosi.Sad je osnovni problem suša.Evo sad su se vratili sa baliranja.Izbalirali su 150 bala deteline i sve odneli kolegi za loženje.Treba kockice da se slože ali eto neće baš uvek.Junica ostala steona i bacila plod nakon 2 meseca,jedna krava osemenjena 4x ( pre toga ispirana i isto pobacila a oteljena marta).Ko se time bavi zna šta znači kad kravu hraniš a nemaš vajde dok se ne oteli.
Ja dok sam radio nisam mogao više da držim.Isto ko zna kako je bežati s posla na posao zna kako je.Još sam ja imao lak posao ali obaveza je obaveza.
 
Imam grla koja osemenjavam po 6 puta i ne odstupam.Idu hormonske terapije i sto čuda ali uspevam da napravim teliće. 😁 Juče sam dobio sina a prošle nedelje kći. 😂 Od kako sam završio kurs za V.O i ispraksao se imamo redovno teladi.Lečenje upala i ostalih problema rešavam takođe bez veterinara, pomoć u vidu saveta uvek imam na raspolaganju a moje je samo da nabavim lekove i tuci.Za lečenje upale vimena veterinar naplati u proseku 6.000 a mene u sopstvenoj režiji taj isti zahvat košta 300 dindži.
 
Može, a dokle.
Tu je stajski prosek kod ozbiljnih 35+ i niko ne može sa 10 krava živet.
 
Pa nešto bi ostalo sigurno.
Samo ogroman rad za male pare.
Ove godine je punih 20 godina kako nemamo kravu u domaćinstvu.
Juče smo brojali krave u selu. Jednocifren je broj.
I ovi koji imaju, imaju iz razloga što kupuju malu telad za tov.
 
Ako ti pojedu pola od tih 2000, cemu da se nadas i kako da napredujes. Bolje da covek i zena rade u nekoj fabrici za 500 evra, makar ce neku penziju imati, godisnji odmor, bolovanje...
Mleko treba da bude u prodavnicama 200 dinara, ko nema pare nek ne kupuje. Ja dajem na lekove 5000 dinara mesecno pa me niko ne pita da li imam da platim ili ne.
Dokle vise sa ogranicenjima cena i zabranama izvoza...
 
Ako ti pojedu pola od tih 2000, cemu da se nadas i kako da napredujes. Bolje da covek i zena rade u nekoj fabrici za 500 evra, makar ce neku penziju imati, godisnji odmor, bolovanje...
Mleko treba da bude u prodavnicama 200 dinara, ko nema pare nek ne kupuje. Ja dajem na lekove 5000 dinara mesecno pa me niko ne pita da li imam da platim ili ne.
Dokle vise sa ogranicenjima cena i zabranama izvoza...
Na žalost tu si u pravu.Ali si svoj gazda.Mislim da to puno znači.Najveći problem je druga sušna godina za redom.Prodaju se muška telad.Sad recimo od zadnje 4 krave 1 muško.Ali ne možeš da biraš.Treba i malo sreće.Imaš stajnjak pa bar nešto nađubriš.Do sad stajnjak nikom nije trebao a sada će biti suvo zlato naspram veštačkog koje je otišlo u nebesa a i duže traje.Padne,novac za žito a i za kukuruz ako ima viška.Može da se živi skromno i svoj si na svome.
 
Imam grla koja osemenjavam po 6 puta i ne odstupam.Idu hormonske terapije i sto čuda ali uspevam da napravim teliće. 😁 Juče sam dobio sina a prošle nedelje kći. 😂 Od kako sam završio kurs za V.O i ispraksao se imamo redovno teladi.Lečenje upala i ostalih problema rešavam takođe bez veterinara, pomoć u vidu saveta uvek imam na raspolaganju a moje je samo da nabavim lekove i tuci.Za lečenje upale vimena veterinar naplati u proseku 6.000 a mene u sopstvenoj režiji taj isti zahvat košta 300 dindži.
Maticu ova V.O skracenica znaci visoka oplodnja ? :LOL:
 
Nazad
Vrh