Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Nema obrazlozenja, ne treba im mleko... Zvali smo Loznicku mlekaru, oni kazu da sacekamo 10-15 dana, zvali smo Sabacku oni kazu da prosipamo jedno 7 dana pa cemo onda videti...
Jel zna neko kako da stupim u kontakt sa Urosem Davidovicem, hocu da ga zovem da dodje kod mene da napravi prilog o tome kako prosipamo mleko ?
Uroš 064 815 11 65
 
To vama ovi iz Sabacke mlekare izgleda udaraju ceznju. Pre par dana, su zvali jednog mog druga I ubedjivali ga da predje kod njih, posto imaju velik nedostatak mleka. Niti zna odakle im broj, niti odakle im ideja da se sire na ovaj teren. Nije prihvatio ponudu zbog loseg glasa ooji ih prati.
 
Kuda ide nase stocarstvo??????
Pukli smo k'o bugarska skupstina ,kola su uhvatila zalet na velikoj nizbrdici i daj Boze da mozemo da ih zaustavimo.
Bas jutros na otkupnom mestu gde nosim nas 6 koji jos nosimo smo malo evocirali uspomene na prosla vremena kad je isto bila kriza i nismo bili bas zadovoljni.
Covek koji drzi otkupno mesto je izneo papire jos od otvaranja istog.
Sabacka mlekara je bila u pitanju ,mesto otvoreno krajem 2002 i bilo 75 ljudi koji su donosili, da bi vrhunac dostigao 2007 sa 167 domacinstava koja donose mleko.
Te godine su tu bile kade od 4000 lit i jedna od 500 lit kao ispomoc.
A tad je u Bogaticu bilo jos 4 otkupna mesta sa po 1000-1500 lit ,tadasnja beogradska mlekara je cak imala coveka koji je isao od kuce do kuce i sabirala mleko od ljudi koji nisu bili u mogucnosti da donose na prijemno mesto.
I svo to mleko je trebalo, i otimali se za njega ,a sad od svih mera unapredjenja do cega smo dosli....:sta:
Bolje da nisu nista unapredjivali.
 
Није то само у Србији,свугде је у окружењу тако,ајмо рећи од Словеније па до Грчке.једноставно удавише домаћу производњу са увозом,а не штите је нимало,нити их боли уво...Они су потписали папире да морају допустити увоз а нас ко ј***
 
Prvo su nas bombardovali sa uranijumom, sada ga svi manje vise konzumiramo sto kroz voce i povrce sto kroz mleko, pa je i to malo, i vrse uz pomoc domacih izdajnika destrukciju otkupa mleka stvarajuci visak na trzistu, jednostavnoo umesto sto nas mrcvare ovako bolje da su nas odjednom sjebali i zavrse pricu lakse njima lakse nama... bolje da bude nece, ako ne pre bar za period dok god Rusima traju sankcije, jer rajska kurv*** a evropa neka gde da proda njihove proizvode, i i toliko me nerviraju sa takvim izdajnickim ponasanjem nasih ljudi prema nasem narodu.... TO Su sve izdajnicka g*** koja za novac i rodjeno ce prodati....
 
Млекари траже забрану увоза млека



Удружење произвођача млека Мачванског округа упутило је апел и молбу премијеру Александру Вучићу у којем предлажу да се донесе одлука о забрани увоза сировог и и концентрованог млека.




Ситуација на тржисту сировог млека мења се из часа у час, све више млека је неоткупљено, млекаре се правдају да је квалитет недоговарајући али су заправо препуне својим готовим призводима.
Млекаре су приморане на такве мере које ће за последицу имати на хиљаде газдинстава који неће моћи да остварују приходе, наведено је у саопштењу тог удружења.

Они сматрају да је лицемерно што се поједине млекаре залажу за интервенцију државе а са друге стране увозе велике количине концентрованог и сировог млека.
"Ми верујемо да можемо да производимо довољно и квалитетно млеко које ће задовољити наше тржиште, али не можемо да се носимо са разним спекулацијама на тржишту. Уместо да наша деца пију млеко, користе производе из здравог сировог млека из наше домаће производње ми имамо ситуацију да се зато користи концетровано млеко из увоза", наводи се у апелу.

Удружење је указало да је Мачвански округ, који је лидер у Србији по броју музних грла, посебно погођен овом ситуацијом, а уколико се остваре прогнозе и са тог простора се повуку две најозбиљније млекаре, последице ће бити катастрофалне.
Такође, су истакли да држава кроз стимулативне мере у млекарству издваја огромне количине новца те је ефекат и тих мера угрожен овом ситуацијом која нам се дешава због прекомерног увоза.

Министарка пољопривреде Снежана Богосављевић Бошковић јуче је најавила да ће проблем вишкова млека на тржишту краткорочно бити решен тако што ће робне резерве откупити вишкове млека у праху.
"То је једна краткорочна мера, али размишљамо и о другим мерама које би значиле активирање заштитне клаузуле из Споразума о стабилизацији и придруживању и зато ћемо у наредним данима разговарати са представницима Европске комисије. Очекујемо да ћемо и од њих добити сагланост", рекла је министарка.

Она је додала да су проблеми са млеком веома комплексни и да су последица поремећаја на европском тржишту, али и либерализације тржишта.
Министарка је навела да је њен ресор опредељен да заштити произвођаче млека у Србији и сточарство.
Директор акционог тима за пољопривреду и саветник премијера Драган Гламочић најавио је да ће следеће недеље бити донето решење за произвођаче млека.

(Танјуг)

 
Danas je Imlek poslao novi cenovnik, za divno čudo ništa se nije promenilo u odnosu na prethodni. Čudno je iz dva razloga, uvek je "prolećni" cenovnik jeftiniji bio od "jesenjeg", a druga stvar mislio sam da će iskorititi situaciju u mlekarkom sektoru i oboriti cenu ali su me pozitivno iznenadili.
 
Danas je Imlek poslao novi cenovnik, za divno čudo ništa se nije promenilo u odnosu na prethodni. Čudno je iz dva razloga, uvek je "prolećni" cenovnik jeftiniji bio od "jesenjeg", a druga stvar mislio sam da će iskorititi situaciju u mlekarkom sektoru i oboriti cenu ali su me pozitivno iznenadili.
Druze aj postavi cenovnik tu da vidim ako hoces nama nisu poslali.
 
Nisam video post na vreme, sad nemam kraj sebe cenovnik. Evo ima Milan992, može on postaviti. Sve te destimulacije su sitne šta je moglo i šta može da nas zadesi, tako da je cenovnik krajnje korektan.
 
Cenovnik je dobar,nema promena. Te destimulacije nas koji smo u ekstra klasi se i ne ticu,osim ako litrazu ne ispunjavamo po propisu,onda sledi po litru destimulacije,a i to nije znacajno kako sam video,ne pamtim bas najbolje sto me ne dotice,po meni druge destimulacije nema. Mogu da slikam cenovnik i da postavim ovde,skener nemam. Ako je to od pomoci,uradicu tako.
 
Cenovnik je dobar,nema promena. Te destimulacije nas koji smo u ekstra klasi se i ne ticu,osim ako litrazu ne ispunjavamo po propisu,onda sledi po litru destimulacije,a i to nije znacajno kako sam video,ne pamtim bas najbolje sto me ne dotice,po meni druge destimulacije nema. Mogu da slikam cenovnik i da postavim ovde,skener nemam. Ako je to od pomoci,uradicu tako.
ajde slikaj pa postavi.
 
kod mene prošli mjesec sa svim parametrima na maximumu 4,5mm i 3,8 proteina sam dobio 36 euro centi a kod vas bi dobio 39 e znači imate višu cijenu trenutno
 
Nazad
Vrh