Kokoške za dvorište

A kaki su to divlji pilici
Nisu divlji u smislu da smo ih hvatali po divljini hehe već domaći ali nam je čovek od kojih smo ih uzeli rekao da kupimo koncentrat za divlje piliće. E sad zbog čega ih je nazvao "divlji" morala bih njega da pitam kao i prodavačicu koja je znala koji koncentrat treba da mi da. ☺️☺️Na kesi piše gotova smeša za tovne ali je razlika u sastavu od drugog sa kojim hranim tovne. Koliko sam pročitala nije za intenzivan tov pilića...
 
Poslednja izmena:
Nisu divlji u smislu da smo ih hvatali po divljini hehe već domaći ali nam je čovek od kojih smo ih uzeli rekao da kupimo koncentrat za divlje piliće. E sad zbog čega ih je nazvao "divlji" morala bih njega da pitam kao i prodavačicu koja je znala koji koncentrat treba da mi da. Na kesi piše gotova smeša za tovne ali je razlika u sastavu od drugog sa kojim hranim tovne. Koliko sam pročitala nije za intenzivan tov pilića...
Ja do sada nisam čuo za taj koncentrat bez uvrede...
Ja imam negde oko 80 do 100 domaćih kokoši različitih starosti...Oni ujutru dobiju potopljenog hleba jer to vole više od svega a u podne ili pred padanje mraka dobiju jarmu kukuruza pomešanu sa koncentratom za domaće nosilje....nose kao lude a mlade kokoške dosta brzo napreduju

Poslato sa HUAWEY P40 LITE pomoću Tapatoka
 
Дивљаци, неће у кокошињац ни под разно.
0dd00a2e5ff1892e485ea5baeb0aad6f.jpg
 
Nazad
Vrh