Kokoške za dvorište

Malo mojih koka, sad su skroz odrasle :)

Bilo bi dobro da u one rupe u dvoristu naspes pepela od izgorenog drveta. Nikada koke nece onda imati vasi. To je stari lek protiv kokosijih vasiju. Koke se "kupaju" u tom pepelu i tako trebe od vasiju ako se pojave.
 
Sipam im ja kantu kada se nakupi, posto zimi lozimo 2 peci nakupi se i pepela, pa od prilike jednom nedeljno dobiju kantu pepela u te rupe, a ako je sneg napolju onda sipam u kokosinjac.

- - - - - - - - - -

A letos sam imao jako velik problem sa vaskama i pipama, ono nije bilo normalno, ja dok kupim jaja ono sa poklopca od gnezda sve pada na moje ruke, i resio sam ih se krecenjem gnezda a i celog kokosinjca 2 puta, toliko ih se bilo nakupilo da kokoske nisu htele u kokosinjcu 2 noci da spavaju, spavale napolju.
 
Evo jaja od mojih koka juce ih je bas bilo :haha:

dsc0820.jpg
 
Moje krenule da nose :), zeznuo sam se pa nisam podmladio jato,sada su u ogradjenom natkrivenom prostoru,napolje pod vedrim nebom idu tek kad nikne trava na prolece u dvoristu. Nego jel ima neko iskustvo sa golosijanima? Naso sam kod jedne babe domace golosijane i narucio pilice ona ih nahvali da dobro snose
 
Golosijani su ti mnogo bolji od ovih obicnih, imao sam ih, i pored losije ishrane solidno nose, a sa kvalitetnom odvaljuju ::super::
 
Kod mene zasad super, ja sam zadovoljan, nose kao nosilje. Imam 7 koka amrok, 7 domacih, 4 svilene, 2 amrok petla i jednog svilenog. Amroci i domace su odvojene, posto skupljam jaja za inkubator 24. treba da nosim kod neke zene da ispili. Danas npr od svih ovih koka 16 jaja, amrok koke sve snele, svilene 3 i domace 6. Do kad ce biti tako, videcemo, na ispustu su, i hranim ih psenicom,kukuruzom,hlebom,travom itd..
 
Ja otkako sam odneo koke na selo-nose ko' lude.Imale su i kod mene solidne uslove ali ipak na slobodi (pustene po ceo dan napolju)......mnooogo bolji rezultati.:ppozdrav:
 
I vazduh i prostor...Tu gde su pustene imaju oko 25 ari prostora+veeeliku gomilu djubreta ispod stale (tu provode najvise vremena u toku dana).Ceprkaju po ceo dan,malo gliste,malo crvici,pa po kopja travcica...jednom recju-raj za koke.:ppozdrav:
 
Amroci su mi cisti. Pilice sam kupio u Vrcinu, poslao mi lastom covek. Medjutim od 15 samo 7 koke. E sad sam ih odvojio, petlove ni pre nisam ostavljao druge, tako da nije bilo mesanja. I posebno drzim 7 koke i petla rase Amrok. Imam jos jednog petla isto rase Amrok, on je sa domacim kokama, pa im povremeno organizujem emisiju menjam zenu, u ovom slucaju zene. :osmeh: Danas sam odneo u inkubator 60 komada, videcemo sta ce biti. Pre par dana sam prodao jednom odavde 20 kom za inkubator.. Kupio sam ih kao ciste..ni jedan nije imao nikakvo obelezje druge rase. I crne noge koke zute petlovi kod pilica, i svetliji petlovi od koka.. sve se poklapa..
 
Planiram samo njih i da ostavim.. i 4-5 svilene za ukras, posto su mirne i onako pufnaste. A Amroci su i lepi ovako, opasno traze hranu, po kisi snegu, ostale se posakrivaju, one samo rade. A i nosivost je dobra za sad, videcu sta ce biti.. da mi je bilo vise kokica vec sada bih ostavio samo njih, ali od 15 koliko mi je stiglo, 8 petla, tako da sam ostavio jos ove god nekoliko domacih dok se ne iznesu..
 
Ja sam amroke kupovao u BG ali se nisam usrecio.Zapravo sve sto sam kupio (10 kom.) -pevcevi! Tako da sam nesto podelio drugarima a meni ostavio jednog oroza.Imam od pre jednu koku amroka a ostalo su mi sve australopi,susex-i i new hempshir-i.
 
@MilanM imas na 26. strani ove teme slike ok pocetka januara, skorije cu slikati pa postaviti, sad su odvojeni..
@crnitekir nije da nismo imali srecu, da smo ih sami izlegli bila bi sreca u pitanju, ovako je podvala i neznanje.. kod amroka se poprilicno poznaju petlici vec prvog dana, tako da gotovo 99% se zna. Kokice imaju tamne noge, imaju malu belu tufnu na glavi, dok petlovi imaju vise zute noge i ta tufna im je duplo veca..
 
U pravu si ringeee.Ja sam posegao za Beograd da ih kupim a imam i inkubator i sve uslove da sam sebi izvedem pilice...."Lenjost je gora od bolesti..."-sto bi rekao nas narod.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh