Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Zar je moguce da niko nije imao kokicu sa krvavim izmetom,pa niko mi ne daje neki savet ili su svi iskusni clanovi odsutni sa foruma:osmeh:
 
U svakom slucaju promeni hranu i ako se nastavi krvarenje obrati se veterinaru.

Podrzavam Dula i njegovu recenicu.

Da bi bilo kod od nas nesto se izjasnio o nekoj pojavi -dobronamerno- -treba lepo napisati -sadrzajnije o problemu.Krenuti od sorte zivine, prostora, hrane, starosti................

A pri tome ipak imati u vidu da je veterinar veterinar.

Dule:ppozdrav:
p.s.Ja mogu sada da predpostavljam da se radi o kosidiozi .............ali samo predpostavka
 
Podrzavam.:ppozdrav:Citao sam post ranije i ne razumem zasto pojedini misle da smo vidoviti i da posedujemo carobnni stapic.Niko srecniji da isti imam.:osmeh: Nista pametnije i precizije se i ne moze odgovoriti,a mislice da mu ne zelmo reci.Ko razume,shvatice.:ppozdrav:
 
Cao svima novi sam clan foruma
Imam par pitanja
Hrana koju koristim super pan noslilje 30% kukuruz 55 % psenica 15%
da li je sve ovo dovoljno treba li sta dodati nekih vitamina bilo sta bas sam nov u svemu unapred hvala
 
[h=1]Efekat slatke zelene paprike na boju žumanca i proizvodne rezultate[/h]Datum: 04/04/2015
Kategorija: IshranaProizvodnja jaja

Novo istraživanje sprovedeno u Brazilu pokazuje značajan efekat slatke zelene paprike koja se dodaje u ishrani koka nosilja, na boju žumanceta i proizvodne rezultate. Dodavanje slatke zelene paprike (SZP) u ishrani koka nosilja značajno utiče na tamniju boju žumanceta i može biti korisno za intenziviranje boje žumanceta kod jaja koja se prodaju u specijalizovanim prodavnicama.Istraživači sa tehničkog Univerziteta u saveznoj državi Parani u Brazilu objavili su rezultate svojih istraživanja u časopisu Journal of Applied Poultry Research gde navode da dodavanje slatke zelene paprike (SZP) može da utiče na masu jaja i da se može ponuditi proizvođačima jaja kako bi uticali na veličinu jaja kod starijih jata i eventualno poboljšali kvalitet ljuske.U eksperiment je bilo ukupno uključeno 144 kokice Hy Line W36 Happi hibrida, nasumično podeljenih na četiri tretmana sa devet ponovljanja.
Tretmani su bili:
  1. Grupa – kontrolna (KG) standardna smeša sa 2,730kcal/kg metaboličke energije i 15,5 % sirovog proteina
  2. Grupa – Standardna hrana + 75ppm SZP
  3. Grupa – Standardna hrana + 125ppm SZP
  4. Grupa – Standardna hrana + 225ppm SZP.
Proizvodnja jaja kao i kvalitet jaje su praćeni tokom perioda od 16 nedelja.Konzumacija hrane, dnevna proizvodnja jaja, masa jaja, konverzija hrane nisu bili značajno promenjeni dodatkom SZP u ishrani koka nosilja. Dodavanje 225ppm SZP je uticalo na smanjenje mase jajeta. Specifična težina, visina belanca, Hogove jedinice, težina žumanceta i belanceta, procenat belanceta i žutoća žumanceta (b*) nisu bili značajno izmenjeni dodatkom SZP. Dodatak SZP u ishrani koka nosilja je doveo do povećanja procena žumanceta, povećalo boju žumanca prema Roche lepezi i povećalo crvenilo žumanca (a*).
Na osnovu ovih podataka, dodatak SZP se pokazao kao koristan sastojak hrane za koke nosilje, zaključili su Rossi i koautori rada, i naveli da se SZP može dodavati u ishrani koka nosilja bez negativnih efekata na proizvodne rezultate i kvalitet jaja.Izvor: The Journal of Applied Poultry Research, mart 2015


- - - - - - - - - -

Otvorite : IshranaProizvodnja jaja ima jos korisnih clanaka.:ppozdrav:
 
Приближава се растанак -122 дан-лепо смо се до сада дружили
1z4h8bk.jpg
 
Pozdrav,da li moze mala pomoc,kupio sam 20 koki iznosenih koka nosilja za svoje potrebe.Receno mi je da su koke stare godinu dana.Kad sam ih prebacio u svoj objekat nosile su jos nedelju dana i to veoma slabo i onda potpuno prestale.Od tada je proslo sedam nedelja.Hranim ih sve vreme kupovnim koncentartom za koke nosilje i ustelio sam im svetlosni rezim na 14 sati,pa me interesuje ako sam im slucajno izazvao prinudno mitarenje koliko to moze da traje i da li je moguce da one nikad vise ne pronesu?
 
Pozdrav,da li moze mala pomoc,kupio sam 20 koki iznosenih koka nosilja za svoje potrebe.Receno mi je da su koke stare godinu dana.Kad sam ih prebacio u svoj objekat nosile su jos nedelju dana i to veoma slabo i onda potpuno prestale.Od tada je proslo sedam nedelja.Hranim ih sve vreme kupovnim koncentartom za koke nosilje i ustelio sam im svetlosni rezim na 14 sati,pa me interesuje ako sam im slucajno izazvao prinudno mitarenje koliko to moze da traje i da li je moguce da one nikad vise ne pronesu?

Опет ће да ти пронесу ,а колико може трајати митарење мораће неки стручнији форумаш да ти одговори .
Иначе знам случајеве да људи хране такве кокошке још по две године , сад колики је тачан проценат носивости не знам .
 
Kako natjerati koku da se raskvoce, da se nalegne na jaja??
 
Poslednja izmena od urednika:
Da zahvalim svima koji ovde pišu svoja iskustva u dobroj nameri i iskreno pošto je u mom slučaju (uginuća koka nosilja) i iznenadnog kanibalizma nisam uspeo da nađem adekvatan odgovor. Veterinar nije imao neko magično rešenje.Davao kanistop i pojačao vitamine i ništa se nije promenilo u narednih nedelju dana...Kako sam bio prepušten samom sebi i napola rešio da odustanem od eksperimenta sa nosiljama poslušao sam starije i u hranilice počeo da dodajem mišovkinju pošto nisam imao nikakvih drugih ideja Sve se smirilo za tri dana a i nosivost je počela da se vraća.I dalje tvrdim da o nosiljama još učim :)
 
Druze,imam i ja slican problem,iznenadna uginuca i meni je veterinar dao vitamine i neki antibiotik,ali nema poboljsanja,tako bi te zamolio da mi posajnis sta je to"misovkinja',jer stv nikad za to nisam cuo i koliko se daje u hrani(mislim kolicinski),bio bi ti zaista puno zahvalan.Unapred hvalai puno srece u daljem radu

- - - - - - - - - -

I jos jedna molba za sve iskusne clanove,procitao sam na forumu da je dobro staviti malo sirceta u vodi,sad kada su vrucine,ali nigde nisam pronasao koliko staviti sirceta u koliko vode,molim za pomoc?
 
Za sirće znam da se stavlja 300ml. u 10litara vode kod tovnih pilića da bi im razredilo krv,da nebi doziveli infArkt.Za koke neznam koja je količina u pitanju.Nadam se da sam ti na neki način pomogao
 
Poslednja izmena od urednika:
Sirće izbegavaj kod nosilja zato što utiče na ljusku jajeta (postaje meka a mišovkinja je vrsta trave...
ovaj recept sa travom pomogao je i kod pataka kako tovnih tako i domaćih
Ja sam travu davao saqmo ujutru pred glavni obrok onako odoka koliko može da stane u hranilicu a koncentrat obavezno staviš pre tako da kad travu pojedu odmah mogu da nastave jelo...
probaj da urediš provetravanje ja sam stavio još jedan ventilator pa im je sada prijatnije
 
Sirće izbegavaj kod nosilja zato što utiče na ljusku jajeta (postaje meka a mišovkinja je vrsta trave...
ovaj recept sa travom pomogao je i kod pataka kako tovnih tako i domaćih
Ja sam travu davao saqmo ujutru pred glavni obrok onako odoka koliko može da stane u hranilicu a koncentrat obavezno staviš pre tako da kad travu pojedu odmah mogu da nastave jelo...
probaj da urediš provetravanje ja sam stavio još jedan ventilator pa im je sada prijatnije
Hvala druze,a jel te trave ima svuda da se ubere,jer moram i to probati,imam dosta problema sa uginucem,dajem im sad vitamine i lek protiv glista,jer sam nosio koku kod veterinara i pronasao joj je glista u creva i on kaze da i one mogu praviti problema kokicama i hvala jos jednom
 
ne znam gde da pisem pa da probam ovde da vam se obratim za pomoc,naime u slobodnom drzanju sam imao koke i zena dokupila jos nesto iznosenih od godinu dana i napravili smo gresku sto smo ih spojili da budu zajedno i sad dolazi do pojave kanibalizma i primetili smo da pojdu jedan deo snesenih jaja..dobijaju koncentrat u ishrani i zelenu travu,u vodu im dodajem kompleks vitamina(zivimicin). jel imate neki savet sta da radim? da probam da im stavim bensedin u hranu da se malo smire?

- - - - - - - - - -

inace beli luk sitno seckan pomaze kao prirodni antibiotik i da ponovo povecaju nosivost,ako nekom znaci..
 
Nazad
Vrh