Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Ako imaš ispust,dvorište itd...pustiih neka čeprkaju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Molim vas za savet. Imamo 30ak koka nosilja, slobodno šetaju u zatvorenom prostoru, nekad su bile na farmi u kavezima. U poslednjih mesec dana javlja se kanibalizam među njima (jedna drugoj kljucaju zadnjicu), davali smo kanistop, malo se situacija popravila ali se vratilo sve na staro. Šta uraditi?
Hrana i smanjiti svetlost u prostoriji u kojoj se nalaze.
 
Postovanje svima!

Imam par pitanja koja verujem da ce vam biti jednostavna, a meni ce puno koristiti odgovori. Bavim se proizvodnjom hrane za pse i interesuju me neke stvari vezane za iznosene koke nosilje, koje su najcesce cene za istrosenu koku nosilju koju farma odbacuje i koja je prosecna tezina ociscenog trupa? Unapred hvala svima i srecno u daljem radu!
 
Kako natjerati kokosku da se "raskvoce" kako to mi u cg zovemo... odnosno da se nalegne na jaja :D
 
Ima li neko ko zna kako koku natjerati da se nalegne na jaja???
 
Poslednja izmena od urednika:
Proslo je dosta vremena od ideje do realizacije ali uspeli smo nekako,eto koke stizu u cetvrtak! :) ima li neko neki savet za hranu i proizvodjaca ove cene kod nas su oko 50 din za kg, mozete mi slobodno poslati privatnu poruku sa preporukom proizvodjaca sa kojim imate iskustva posto nema reklama.... hvala unapred...
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam 45 nosilja u kavezima po 5 kupovane su sukcesivno u zadnjih 6 meseci. U toku zime od 12.og meseca počela su sporadična uginuća bez ikakvog objašnjenja. Ima li neko ideju šta bi trebalo da radim?
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam 200 komada kokica u kavezu,kupljene su pre 4 meseca,pre mesec dana mi je uginula jedna,pre 2 dana jos jedna,stv mi nije jasno zasto,obe kokice nisu imale nikakve simptome neke bolesti,kada sam otvorio ovu zadnju sto je uginula,video sam unutra u crevima crnu hranu,kao da je nije varila,ima li neko ideju sta je u pitanju i sta da radim,jer se brinem za ostale kokice,molim za koji savet i pomoc?
 
Koristi li neko Super Sivi? imam 40 kokica nosilja ( imaju oko 25 nedelja), do sada sam im davao potpunu smesu dok nisu pronele, a sada bi posto imam svoje zito i kukuruz presao na Super Sivi. U kom bi odnosu trebao ici sa kukuruzom, zitom i Super Sivim, nesto sam gledao po internetu, preporucuje se kukuruz 50%, zito 10 % i Super Sivi 40%. Mogu li odmah predji ili moram postepeno? U pitanju je isti proizvodjac hrane.
 
E ne znam da li je super sivi il zeleni.Ja koristim onaj gebijev zuto zeleno dzakče od 10kg i u njega ide 15kg kukuruz i 10 kg pšenica.E da pitam, vredi li ovaj što ga spominjem ili da ga menjam,i sa koji?
 
Poslednja izmena od urednika:
Gde mogu da nazem jednodnevni pilici 1000 broja.loman brown ili isa brown
 
Poslednja izmena od urednika:
Koristi li neko Super Sivi? imam 40 kokica nosilja ( imaju oko 25 nedelja), do sada sam im davao potpunu smesu dok nisu pronele, a sada bi posto imam svoje zito i kukuruz presao na Super Sivi. U kom bi odnosu trebao ici sa kukuruzom, zitom i Super Sivim, nesto sam gledao po internetu, preporucuje se kukuruz 50%, zito 10 % i Super Sivi 40%. Mogu li odmah predji ili moram postepeno? U pitanju je isti proizvodjac hrane.

Preporuka za super koji se prodaje kod mene je dodati: 35 kg prekrupe, 5 kg jecma ili psenice i 5 kg stocnoga brasna.
 
Molba za sve iskusne clanove,danas popodne sam primetio,da mi jedna kokica ima krvav cmar i ima nekako krvav vodenasti izmet,promenio sam hranu,pa moze li biti to uzrok ili je nesto drugo,molim za pomoc sto pre? Hvala unapred
 
Nazad
Vrh